Download | Programy

Mini seriál Wi-Fi, část 1. - výběr zařízení (smart os)

Odeslat odpověď

Smajlíci
:) :( :D ;) :stop: :-o :? :cool: :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :roll: :prayer: :heart: :list: :smil: :pal: :brv: :eek: :ot: :lool: :rigth: :down: :ups: :ch: :lups: :bomb: :skul: :smt046 :lock:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Mini seriál Wi-Fi, část 1. - výběr zařízení (smart os)

od maestro » úte zář 26, 2006 20:37

Veškerá wifi zařízení jsou výrobci standardizována pro co nejvetsi kompatibilitu. Pouzivam mnoho různých wifi zarizeni a vicemene nikdy se mi nestalo ze by spolu neco nemluvilo :) vyjimky jsou samozrejme technologie, ktere jsou specielni pro urcite vyrobce, jako je Afterburner (asus), MIMO (nejen linksys), 108Mbs (smc) apod..

samozrejme take doporučuji pouziti stejneho vyrobce, pokud to jde.

Mini seriál Wi-Fi, část 1. - výběr zařízení (smart os)

od Pockmat » ned zář 24, 2006 10:56

Rozhodl jsem se napsat menší seriál o nastavení wifi a jeho zprovoznění, protože na internetu nenajdete něco pořádného nebo musíte opravdu hodně dlouho hledat a když něco najdete, tak to je většinou v angličtině.

V tomto prvním dílu se budeme zabývat vybíráním wifi přístrojů

Jste v situaci, kdy chcete po domě/bytu postavit internetovou (domácí) síť, ale nechtějí se vám tahat kabely, které by všude trčely...
Právě teď nastupuje bezdrátová technologie wi-fi. Idea Wifi vysílá na podobném principu jako mobilní síť a ve městech, kde jsou např. na sídlišti dostupné velké vysílače od nějaké firmy poskytující internet, musí uživatel se svým přijímačem vidět na vysílač, jinak signál bude minimální nebo žádný. Podobně to funguje u domácí wifi, ale s rozdílem, že není podmínkou vidět na vysílač.
Nyní k praxi: pokud budete chtít propojit více počítačů musíte si koupit router (zařízení,které přuděluje ip adresy) a access point-AP, wifi zařízení, které funguje jako vysílač,příjímač a kodovač. Dále v každém PC musíte mít wifi kartu, která funguje jako LAN karta až na to, že přijímá a vysílá vzduchem.

Pokud budete chtít propojit síť s internetem (ADSL), tak váš modem umístíte před router nebo AP a propojíte ho s routerem nebo APčkem. Tak budete mít možnost přístupu na internet v každém připojeném počítači v síti wifi. Samozřejmě, že budete moci sdílet data v každém počítači, jako v normální LAN síti.

Osobně mám udělanou síť takhle: z modemu (internet od Karnevalu) vedu LAN kabel do AP, kde v každém pc přijímám signál z APčka. Funguje mně internet i sdílení dat. Jedno upozornění: až propojíte vaše PC s AP, musíte restartovat modem na cca 45s, aby se mohli aktualizovat MAC adresy a musíte v tu dobu mít zaplé a připojené všechny počítače! Ale více až v nějakém dalším pokračování...

---------------------

Zásada č. 1 - všechny komponenty pro síť WiFi od stejného výrobce.
Nevylučuje se ovšem použítí různých typů, ale lze očekávat různé rozdíly a v některých detailech i omezenou funkci - např. šifrování WEP pro vyšší hodnotu klíče nebo horší odezvu na přerušení spojení (např. až 30 sec.). Jsou i případy, že spojení nelze navázat.

--------------------

Osobně mám kombinaci Leadtek a ASUS a vše funguje. Ale samozřejmě je dobré mít výrobky od stejného výrobce.

--------------------

je to otázka pokusů. Pokud to jede, tak je to dobré. I když se setkáme i s případem, kdy krabice od stejného výrobce mají potíže.

Nahoru