Download | Programy

Teploty HD 4870

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Tomigan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 08, 2012 15:01

Teploty HD 4870

Příspěvek od Tomigan »

Dobrý den ,mám takový problém , koupil jsem si na aukru Kartu ATI HD 4870 s chladičem Accelero TWIN Turbo.
Mám docela problém s teplotami , v klidu je to 70-90C v idle! a Fany jedou na 80-95% , při zátěži , nebo klidně i puštění HD videa jsou teploty přes 100C a fan 100% , a to jsou podle mě nemyslitelné dlouhodobé teploty.
Vůbec netuším kde je ten problém , s prodejcem sem se domluvil na vrácení peněz , ale nejdříve bych se chtěl pokusit tu kartu nějak dostat do provozuschopného stavu , výkonem mi naprosto stačí.
Vůbec nevím proč , ale když sem podle jednoho návodu na konkurenčním webu (EHW), flashnul BIOS karty na 157core/500memory a 1.083V.Na video 400/500 a 1.083V a na 3D sem nechal defaultní 750/900 a 1.203V.
Teploty sem nekontroloval a PC vypnl , pustil sem až ráno , teploty šli sice trochu dolů , ale furt v zátěžy bylo 104C a 100% fan , navíc ve hře se mi po nějaké době začal blikat obraz , tak sem ho radši zase vypnul.
Avšak po otevření bočnice u skříně( ne celou ale jen kousek posunul , aby tam byla mezera.
Teploty najednou 40-45C při 35% fanu a v zátěži sem dostal maximum 60C a 60% fan. (u unigive heavenu ) , a tyto teploty by mě naprosto vyhovovaly , ale večer se mi při hře opět vrátili teploty na 104C a 95% fan.Ani v idle už to nešlo pod 70C.
Absolutně netuším co by mohlo být příčenou takových výkyvů a tak vysoké teploty.
Píšu už jakoukoliv blbost co mě napadne , tak ještě napíšu že ke kartě byly 2 konektory (šestipiny) , ale já už sem mohl zapojit jen 1 a druhý sem musel zapojit ze zdroje a neco byl dodávaný ke kartě (ale to myslim nemá vliv na toto).
Sestava:
Procesor Intel C2Q 6600 (2.4Ghz)
2GB RAM
HD 4870
Zákl. deska Gigabyte G31M-ES2L
Zdroj 500W seasonic OEM s certifikací 80+.
Teď mám v PC moji starou kartu HD 5450 a ta v zátěži má do 60C a 50% fan (ten je pasivní).
Mám tu ještě 350W zdroj ,ale nevím jestli by mi pomohlo ho vyměnit , jedině že těch kabelů je na tom seasonicu opravdu hodně , takže v mé skřini už není moc místa.(mám Thermaltake RS soprano , ale už je z roku 2007 , takže asi nějaká starší série než se prodává teď.
Chladiče mám akorád ve zdroji , na procesor a ta na HD 4870.(třeba je to i tím , ale to nevím.)
Přikládám fotky karty , nevyznám se v kartách takže nevím jestli is někdo všimne třeba nějaké chyby.
Za každou radu děkuji.
Fotky zde : http://tomigan.rajce.idnes.cz/HD_4870

P.S. Rady jsem dostal 2 :špatný airflow ve skříni= dokoupit , alespoň 2 větráky sání/výfuk ,špatné uchycení chladiče + stará pasta (nanést novou a dotáhnout pořádně šrouby chladiče).
Myslíte že by to mohl být 1 z důvodů , nebo i něco jiného?
A ještě 1 otázka:Jaký je rozdíl v instalaci chladiče pokud ho chci na sání/výfuk ?
xUnnamed
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 08, 2012 08:27

Re: Teploty HD 4870

Příspěvek od xUnnamed »

asi mas nieco s napatovymi regulatormi alebo ako si uz spominal "špatné uchycení chladiče + stará pasta (nanést novou a dotáhnout pořádně šrouby chladiče)."
tie teploty .... OMG
Odpovědět