Download | Programy

Teplota graficke karty

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
MIZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 11, 2008 12:46
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od MIZ »

Udržet ruka se dá jen na předmětech s teplotou do přibližně 50ti stupňů Celsia, to zas není ve světě polovodičů s nominální pracovní teplotou PN přechodu 80 st. C žádná teplota. :)
Teplotu mj. i grafárny měří např. program HWMonitor od CPUID, který používám, protože je malý, nemusí se instalovat a má i 64b verzi pro mé 64b Visty.
CPU AMD Phenom X4 9850BE; motherboard GIGABYTE MA790FX-DQ6; CPU chladič Scythe Zipang; RAM 2*2GB 1066MHz CL5-5-5-15 Transcend; disk WD Velociraptor; grafika ATI Powercolor 4870; zdroj Enermax MODU82+ 625W; case Antec P182; monitor NEC MultiSync LCD 2090UXi (IPS, 20", 1600*1200); myš Razer Lachesis
Vista 64b: Minefield (FireFox 3 64b), Email/News Client (ThunderBird 64b), MS Visual FoxPro 9, Open Office 3, C&C3-Tiberium Wars
Mé skóre na distribuovaných výpočtech: BOINC projekty, český projekt
Tester

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Tester »

Že se vracím.... U 1950 teplota mezi 40 a 50 °C v klidu, zátěž 65°C, ventilátor naplno, randál pomalu až na ulici. Jenže jen dočasně. Po nějaké době v zátěži se grafika (Catalyst neCatalyst) sestřelí a jdem na restart. Ale pak jsme hned zpátky na 50°C. Co s tím? Díky.
Návštěvník

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Návštěvník »

MIZ píše:Jak už jsem psal, teploty 90-100 lidi často reportují. Jsou to pro tyto výkonné grafárny poměrně běžné teploty.

No pri 100 stupnoch sa začnu kaziť (až bi sa dalo povedať že sa začinaju taviť ) kremikove čipi takže neviem či je to normalne(teda take mam ja inf ), ale asi aj zaleži na grafike .moja ma vo windouse teplotu okolo 52 stupnou ale ked začnem niečo hrať tak sa zahreje až okolo 100 a vtedy mi to zasekne PC a nejde pustiť po reštartovani ,až dokedi sa neochlladi
Uživatelský avatar
MIZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte bře 11, 2008 12:46
Bydliště: Krkonoše, Czech Republic, Europe, 3rd from the Sun
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od MIZ »

Potřebuješ lepší chlazení grafárny a/nebo větší průvan ve skříni. Polovodičové přechody křemíkových čipů mají opravdu pracovní teplotu 80 stupňů, takže 100 je pro ně v pohodě, rozhodně se nekazí ani netaví - to by ti pak taková grafárna už nenaběhla nikdy. Jsou tam ale i jiné součástky, napájecí obvody apod. a proto se musí dodržovat nějaká pracovní teplota, nad kterou už to nefunguje správně - rozladí se nějaké regulace napětí, frekvence a už to nefunguje.
CPU AMD Phenom X4 9850BE; motherboard GIGABYTE MA790FX-DQ6; CPU chladič Scythe Zipang; RAM 2*2GB 1066MHz CL5-5-5-15 Transcend; disk WD Velociraptor; grafika ATI Powercolor 4870; zdroj Enermax MODU82+ 625W; case Antec P182; monitor NEC MultiSync LCD 2090UXi (IPS, 20", 1600*1200); myš Razer Lachesis
Vista 64b: Minefield (FireFox 3 64b), Email/News Client (ThunderBird 64b), MS Visual FoxPro 9, Open Office 3, C&C3-Tiberium Wars
Mé skóre na distribuovaných výpočtech: BOINC projekty, český projekt
Drago

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Drago »

Stala se mi zajímavá věc, mám grafárnu GF7300GT (pasivní chlazení). Při vykreslování jedné 3D vizualizace mi se program sekl, ale šel vypnout. Nicméně začala černě problikávat obrazovka v intervalu tak 5s. Vypl jsem PC a po chvíli zase zapl, dělalo to stále. Druhý den vše běželo jak má, ale asi jenom hodinu, problém se vrátil. Grafárna byla horká, že se na ni nedalo sáhnout (ale přesnou teplotu nevím). Hodil jsem na case větráček a počkal až to vychladne, ale po zapnutí černá obrazovka problikávala ještě častěji než předtím. Dnes odpoledne to fungovalo tak 4 hodiny bez problému, pak se sekli Windowsy, po restartu to začalo znovu ale grafárna už tak moc horká nebyla. Přesný teploty neznám. Neví někdo z vás zkušených, kde by mohla být chyba? Je možný že by se v tý grafárně vlivem vyšší teploty něco poškodilo?
Návštěvník

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Návštěvník »

Co bych dal za 48°... Já mám http://www.alza.cz/asus-engtx260-top-htdp-d96628.htm a teploty v zátěži neklesnou pod 80°.
MissJupiter

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od MissJupiter »

ja mam sestavu intel core 2 duo 2.2 ghz a asi rok jsem to mel pretaktovany na 3.2 ghz mam sice dobre chlazeni ale radsi jsem to o trosku stahl. Jinak dale mam graf. kartu od Nvdia GeForce GTX 260 2GB RAM atd atd Program everest mi nejde nainstalovat z nejaky chyby. Jeste jsem nemel cas Ccleanerem vycistit registry. V programu SpeedFan mam u GPU pri zatezi teplotu 67 stupnu. Nejsem si jistej jestli je to v poradku je to pocit jako kdyz si sahnete na kamna. Dal jsem za ten komp pekny majlant tak chci mit jen jistotu diky za odpoved :D
MissJupiter

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od MissJupiter »

MissJupiter píše:ja mam sestavu intel core 2 duo 2.2 ghz a asi rok jsem to mel pretaktovany na 3.2 ghz mam sice dobre chlazeni ale radsi jsem to o trosku stahl. Jinak dale mam graf. kartu od Nvdia GeForce GTX 260 2GB RAM atd atd Program everest mi nejde nainstalovat z nejaky chyby. Jeste jsem nemel cas Ccleanerem vycistit registry. V programu SpeedFan mam u GPU pri zatezi teplotu 67 stupnu. V klidu 46. Nejsem si jistej jestli je to v poradku je to pocit jako kdyz si sahnete na kamna. diky za odpoved :D
EDIT : parkrat se mi stalo ze mi sel zapnout pocitac ale nenabehl mi obraz na monitoru. az po chvilce kdy jsem spustil znova masinu tak uz to bylo v pohode. PC skoro nevypinam takze asi tomu moc nepomaham co? Ocenim kazdou radu
Meyla

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Meyla »

kubyck: to se není čemu divit, když GF 8400 a 8600 (mobile) jsou špatné ze série ... asi 70% se jich přehřívá
Xirias
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 22, 2009 08:50

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Xirias »

Zdravím .. Mám docela problém s teplotou grafické karty.. Mám starou X1650 pro a když nahodím kompa (čistě jen okna) a otevřu everest nebo katalysty tak mi to ukazuje teplotu na grafárně 82-85°C při spuštění hry jako je borderlands mě vyletí teplota na takových 102-105°C .U náročnějších her se mi ozývá pípání. U borderlands mě to po chvíli rovnou restartuje kompa. V bedně mám běžně teploty procák tak 46°C, chipset kolem 60-70°C a ostatní nižší. Mám case Thermaltake Mambo a přídavné 2 120mm větráky ( jeden pod zdrojem a druhý vepředu v bedně).
Vyplatí se koupit nějaké přídavné chlazení (popř jaké) na takhle starou grafiku, nebo raději koupit nějakou novější (jakou)? Dík moc
Uživatelský avatar
luigi693
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: pon čer 08, 2009 20:23
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od luigi693 »

Sedlo píše:Zčerná obrazovka a grafika se odpojí od napájení. Pomůže jen tvrdej restart. Grafika se tak bude chránit před poškozením z přehřátí.
Dá sa toto teplotné maximum niekde nastavit? Alebo sa jedna už o nejaky tvrdý zásah do BIOS-u na GK?
A zaujimalo by ma kolko je to maximum na mojej 4870 (nikede som čital že je to 115°C). Osobne už mam jednu skusenost z prehriatia gk, ked mi odpalilo napajanie na ventilator, po dalšom štarte som v CATALISToch mal 118°C a stale a stupala, z toho usudzujem že by to mohlo byt 120°C.
CoolerMaster Elite RC330 * Seasonic S12II 500W * Asus P5QL PRO P43 * Intel C2D E7200@3,26GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus EAH 4870 * KingStone HyperX 800 2x2GB * HDD Seagate Baracuda 320GB
SAMSUNG 2253LW 8000:1, 2ms GTG
Windows Vista Ultimate 32 * Vista inspirat index 5,9
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Sedlo »

Tak to nemám tucha, ale myslim si spíš že to bude nastavený v BIOSu karty, kam bych se teda osobně nešťoural.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Camazoo »

dle ATi je max u 4870 120°C, ale tak to je naprostý extrém.
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Uživatelský avatar
luigi693
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: pon čer 08, 2009 20:23
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od luigi693 »

ROzumiem do biosu radšej nešparat :) a 120°C sa tiež nepribližovat, dakujem
CoolerMaster Elite RC330 * Seasonic S12II 500W * Asus P5QL PRO P43 * Intel C2D E7200@3,26GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus EAH 4870 * KingStone HyperX 800 2x2GB * HDD Seagate Baracuda 320GB
SAMSUNG 2253LW 8000:1, 2ms GTG
Windows Vista Ultimate 32 * Vista inspirat index 5,9
Speedynek

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Speedynek »

Zdravím mám dotaz ohledně grafiky ATI HD4890 1gb... Nejnovější hry fungují bez problémů, ale málo FPS mám ve World of warcraft.. chci se ale zeptat jaké jsou dobré teploty? Co jsem se díval do catalystů tak je to kolem 60 stupnu behem hrani World of Warcraft.. proto se ptám jestli to není moc vysoké nebo jestli máte nějaké rady.. předem děkuji za odpověď..
Machis

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Machis »

Nazdar hosi pretaktoval jsem ATI HD 4350 1G a kdyz zapínam nejakou hru tak to píse nejakou chybu ...nevite cim to bude a teplotu ukazuje 60
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Camazoo »

nějakou chybu ? jak přesně jsi kartu přetaktoval ? je to vůbec stabilní (FurMark)?
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
marek8021

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od marek8021 »

Dobrý den
Prosim vás nemohl by mi někdo poradit.Mám totíž BFG GTX280 OC, A kdyš jí pořádně rozjedu tak má něco přes 90 stupnu C tak nwim co stim poradí někdo díky
Labus

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od Labus »

Zdavím, mám Nvidia 8600GTS a v klidu mám 48Cm což je úplně v pohodě, ale když zapnu něco náročnýho tak mi po chvilce zhasne monitor a musim restart. Nejvíc sem naměřil 62st C, což by asi měla zvládout v pohodě, ale nezvládá. zkoušel jsem podtaktovat o cca 200 mhz a pak se nic neseklo a teplota max 58C. Opravit se to asi nedá, co? dík za rady...
ATI Readon HD

Re: Teplota graficke karty

Příspěvek od ATI Readon HD »

PetrF píše:Zdravím všechny hardware maniaky a nadšence. Mám tu takový dotaz do diskuze. Kolik je přibližná dlouhodobě doporučená teplota grafické karty? Mám Geforce 9800 GT od Gainward a když jí dám co proto tak má teplotu kolem 48 stupňů celsia. V klidu tak kolem 43 stupňů. Uvažuju že ji nataktuju ale nejsem si jístý právě teplotou. Díky za vaše postřehy........
c-che ja mam teplotu grafiky v klidovem stavu 50-65 stupnu a pri takove mafii 2 klido pido aj 90
Odpovědět