Download | Programy

Pomalý Internet přes SMCWBR14-G2

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

J-F-K
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 30, 2007 16:57

Pomalý Internet přes SMCWBR14-G2

Příspěvek od J-F-K »

Zdravím,

jsem připojen k inetu pomocí WiFi (2,4 GHz). Jako AP mám Cisco Linksys WET11. Výstup z tohoto AP je normální RJ45 konektor. Mám pevně přidělenou IP adresu. Na toto rozhraní se běžně připojuji z různých PC = s různými MAC.
Chci síť roztáhnout po domě (hlavně "místní" WiFi k notebooku). Koupil jsem si proto SMCWBR14-G2. Konfigurace proběhla dobře a všechno fungovalo prakticky okamžitě. Akorát "pomalu". Načítání html stránek se viditelně zpomalilo oproti přímému připojení PC do AP. Zkoušel jsem všemožné varianty (s DHCP i bez, s wireless i bez, s firewallem i bez něj, s DMZ ve firewallu i bez,..). Zkouším to teď s jediným kabelem připojeným PC a s vypnutým Wireless. Na SMC mám naklonovanou MAC z PC.
Zdá se mi jako že po restartu SMCWB14-G2 běhá inet ještě slušně ale po načtení několika stránek se zpomaluje. Když spustím měření rychlosti (http://www.dsl.cz, www. rychlost.cz), tak se po několika minutách nedočkám výsledku. Pingy přitom běhají vcelku slušně (stejně rychle jako když připojím PC přímo do AP) - např. na http://www.seznam.cz kolem 18 ms (tzn. i připojení k DNS serveru je dobré).
Jsem vcelku v koncích. Nevím co s tím? Nemá někdo podobné zkušenosti? Mohl by provider rozlišovat mezi PC a routerem?

Nevím. Budu vděčný za jakoukoliv pomoc
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

tezko rict, je to dost specificky problem a zalezi na spousty faktorech..

nejdrive updatuj na sms routeru i na AP firmware.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Také záleží na tom zdroji Inetu, jak se chová při stahovaní atd. A je použitý WEP? Změnit, někdy zlobí.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

ladarozan píše:Také záleží na tom zdroji Inetu, jak se chová při stahovaní atd. A je použitý WEP? Změnit, někdy zlobí.
zlobeni WEPu myslis kdyz jsou pouzity treba jini vyrobci wifi zarizeni mezi sebou nebo jak?
J-F-K
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 30, 2007 16:57

Příspěvek od J-F-K »

Díky za odpovědi,

problém bude někde zakopaný. Provedl jsem Upgrade firmware na AP i routeru. WiFi jsem vypnul. Porad nic. Rekl bycch ze je zpozdeno otevirani obrazovek i stahovani. Pritom pingy chodi
keczup
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte kvě 15, 2007 15:19

Linksys WRT54H

Příspěvek od keczup »

Řekl bych, že mám podobný problém. Mám wi-fi router Linksys WRT54G v2.2
Pokud se připojuji svým ntb (acer travelmate 542lci) k lokální síti nebo internetu prostřednictvím toho wifi routeru (802.11b - 11Mbps), tak moje max. rychlost stahování není větší než cca 700kbps (80-90kBps). Měřím to v Total commanderu při stahování z FTP. Tipoval bych, že bych se měl přiblížit 11Mbps?
Nemáte někdo radu nad zlato?
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

11Mbps je teoreticka max. rychlost. Realne je to asi tak na te urovni co rikas, takze je to ok.
Marfu

Re: Pomalý Internet přes SMCWBR14-G2

Příspěvek od Marfu »

Ahoj Taky jsem resil pomaly internet pres router SMCWBR14-G2, jedinne reseni. ktrere me pomohlo bylo nahrani firmwaru verzi 1.02.
Marfu

Re: Pomalý Internet přes SMCWBR14-G2

Příspěvek od Marfu »

Pred tim byl firmware 1.09
DJ.MICHAL

Re: MSI RG60SE Router 128 Mbps.sec

Příspěvek od DJ.MICHAL »

mám Router MSI RG60SE je to docelá dobrý že to rychry ale je malí problém že to poruchoví ale vypádek internetu a načíta IP Adress který každy nahazovany na uhozvky 3 - 5 minut ale tak problém že nikdy nejde zapnout nebo se připojit na Adresu do routru přistup ale udělase chyba .
spíš když nikdo ma problém stáčí 2 reset aby se trochu spamatoloválo svojí systém do routru a dobře se skontrolovant jestlí kabel je dobře zapojen nebo jestlí od sítě hlávní modemu od společnost UPC neno O2.cz
tak nadále kdyby jste mělí problém mužete se obrátít http://www.djmichal.osoba.cz
:) ;) :cool: :smil: :rigth:
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Pomalý Internet přes SMCWBR14-G2

Příspěvek od Anonymous2 »

J-F-K píše:Zdravím,

jsem připojen k inetu pomocí WiFi (2,4 GHz). Jako AP mám Cisco Linksys WET11. Výstup z tohoto AP je normální RJ45 konektor. Mám pevně přidělenou IP adresu. Na toto rozhraní se běžně připojuji z různých PC = s různými MAC.
Chci síť roztáhnout po domě (hlavně "místní" WiFi k notebooku). Koupil jsem si proto SMCWBR14-G2. Konfigurace proběhla dobře a všechno fungovalo prakticky okamžitě. Akorát "pomalu". Načítání html stránek se viditelně zpomalilo oproti přímému připojení PC do AP. Zkoušel jsem všemožné varianty (s DHCP i bez, s wireless i bez, s firewallem i bez něj, s DMZ ve firewallu i bez,..). Zkouším to teď s jediným kabelem připojeným PC a s vypnutým Wireless. Na SMC mám naklonovanou MAC z PC.
Zdá se mi jako že po restartu SMCWB14-G2 běhá inet ještě slušně ale po načtení několika stránek se zpomaluje. Když spustím měření rychlosti (http://www.dsl.cz, www. rychlost.cz), tak se po několika minutách nedočkám výsledku. Pingy přitom běhají vcelku slušně (stejně rychle jako když připojím PC přímo do AP) - např. na http://www.seznam.cz kolem 18 ms (tzn. i připojení k DNS serveru je dobré).
Jsem vcelku v koncích. Nevím co s tím? Nemá někdo podobné zkušenosti? Mohl by provider rozlišovat mezi PC a routerem?

Nevím. Budu vděčný za jakoukoliv pomoc
Člověče měl jsem podobnej problém, až na to natavení kolonování MACu a znalosti AP všechno stejný. Vyléčilo mi to obyčejný odpojení z SMC škatulky všeho. Zkusil jsem Přímý spojení PC k AP (kvůli ověření jesi jdou testy rychlosti netu správně) a pak jsem v oknech zakázal všechny připojení a po připojení z pět všeho na SMC routrjsem povolil LAN připojení k SMC a od tý doby to valí bez problému. I jiný kompy bez problému. Ještě jsem, ale netestoval WiFinu. To čekám podobný harakiri.
Je to asi takovej problém řešitelnej všemožným restartováním. .)
Odpovědět