Download | Programy

jak vytvořit domácí wifi-síť (podle návodu nám to nefunguje)

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

jak vytvořit domácí wifi-síť (podle návodu nám to nefunguje)

Příspěvek od Anonymous2 »

Dobrý den,
rád bych poprosil o radu. Dle výše uvedeného návodu http://xmaestro.com/view.php?nazevclank ... 06090003#3 jsem se pokusil nastavit domácí síť, ale bohužel to nefunguje. Všichni máme tedy dle návodu nainstalovanou službu "sdílení souborů a tiskáren v síti Microsoft" ,v záložce "vlastnosti systému" máme nastavenou společnou skupinu "DOMA". Když pokliknu na Místa v síťi a poté na "Počítače ve skupině" dostanu hlášku "Položka Doma není přístupná. Zřejmě nemáte dostatečná oprávnění pro přístup k této položce. Obraťte se na správce serveru a ověřte oprávnění. Seznam serverů pro tuto skupinu není dostupný". Druhý počítač v záložce počítače ve skupině vidí jenom sebe a své sdílené složky. třetí je mimo ubykaci :). Problém tedy bude nejspíš u mně.

Když napíšu do adresového řádku \\název_počítače dostane se mi odpovědi "Název souboru, adresáře nebo jmenovka svazku je nesprávna". Příkaz ping proběhne přitom bez problému.

Doma máme tři notebooky. K internetu se připojujeme přes wi-fi router ASUS v kuchyni a chtěli by jsme mezi sebou sdílet některé soubory :)

Popis problému doufam vyčerpávající.

Předem děkuji za pomoc,

el
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: jak vytvořit domácí wifi-síť (podle návodu nám to nefunguje)

Příspěvek od NSBM »

zkuste vypnout Firewally...
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
SYROO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 29, 2009 21:23

Re: jak vytvořit domácí wifi-síť (podle návodu nám to nefunguje)

Příspěvek od SYROO »

Zdielat to chces medzi XP a vistou??? - tam moze nastat problem, no pokial pouzivas stejny system tam to musi fakcit.
Ja to chcem poriesit Ruterom s HDD a vystupom na tlačiaren
Odpovědět