Download | Programy

Nestabilita při zapínání

Procesory AMD, Intel, VIA a další, přetaktování a řešení jejich problémů

Moderátoři: PCMark, Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hozny
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: úte kvě 29, 2007 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nestabilita při zapínání

Příspěvek od Hozny »

nedavno sem svůj novej E2160 1,8GHz přetaktoval na 2,5GHz (bez zvíšení voltáže). Vše včetně teplot ok...ale při zapínání pc se tak při 80% případu zasekne- prostě zamrzne. po tvrdym resetu už normálně naběhne. Zasekne se většinou ve chvíli kdy se zadává heslo. Ale nejdivnější je, že se to stane když pc předtim neběžel (třeba když přijdu ze školy, nebo o víkendu ráno). No ale náhoda to asi nebude, protože ÚPLNĚ to samý se stávalo kámošoví s taktlim AMD.

Tak dík za odpovědi! :)
MB: Asus P5N-E SLI, VGA: Radeon x1950pro 256MB, CPU: Intel Core2Quad Q9505 2,83 @ 3,3GHz + AC Freezer 7, PS: Fortron BlueStorm II 500W, RAM: 2x 1GB (2GB) A-data Viesta extreme edition 800mhz, HDD: 120GB a 120GB
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Re: Nestabilita při zapínání

Příspěvek od Gryc Lukáš »

Po chvíli uvažování jsem dospěl k tomu, že problém by mohl být v základní desce. :| Ta tvoje deska má klasické kondíky i jiné low-level díly a například kapacita kondenzátorů roste s jejich teplotou. Takže pokud zapneš úplně studené PC tak to při startu PC zatuhne na nestabilitě. Po restartu je už PC teplejší a kondíky to už ustojí. Když jsem opravoval starší PC s podobnými nestabilitami tak jsem často nacházel nafouknuté kondenzátory okolo patice procesoru ( od té doby si domů kupuji jen desky s suchými kondenzátory ). Zátěž PC po přetaktování je samo větší než původně. Jinak ten 2160 by měl jít v poho na 2,7 GHz ( na mojem druhém PC na první pokus bez zvýšení voltáže, více jsem zatím nezkoušel ). Limitem může být právě ta tvoje nestabilita desky.
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
Cliff
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: čtv lis 23, 2006 13:01

Příspěvek od Cliff »

zkus snížit takt o něco a uvidíš co to bude robit
Odpovědět