Download | Programy

Přívodní konektor od zdroje v notebooku

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

matsn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 31, 2010 00:43

Přívodní konektor od zdroje v notebooku

Příspěvek od matsn »

Dobrý den, mám notebook Acer extensa 5430. Mám ho již dva a půl roku. Už poměrně dlouho je špatný kontakt mezi nabíječkou a noťasem. Jelikož mám dvě nabíječky a stejně je to špatné, rychle se ukázalo, že problém je v notebooku.
Rozebral jsem tedy ten notebook a proměřil jsem kontakty uvnitř mezi konektorem a deskou. Ukázalo se, že špatný je ten ťuplík v konektoru, takže nejde o to spravit spojení a konektor se musí vyměnit za nový - v tom je ale problém.
Notebooky používají klasické průměry konektorů, ale rozměry součástky jako takové jsou již specifické. Jsou tam jakési drážky, do kterých se zasouvají plíšky uvnitř notebooku.

Psal jsem do Abaxu v Ostravě, jestli by mi ten konektor neprodali a odepsali, že jedině, když jim to tam pošlu do servisu za 1500,-. Obešel jsem proto všechny počítačové prodejny u nás ve městě a všude se stejným výsledkem. Ještě čekám na odpověď z Acer.cz, ale nějak už nevěřím, že mi to prodají samostatně.

Nevíte, kde bych ten konektor, který je uvnitř notebooku mohl sehnat, popř. nemáte jej někdo na prodej? Nebudu notebook dávat do servisu za tak velký peníz, když jsem sám elektrotechnik a dokážu si ho vyměnit sám.

V příloze přidávám fotky
Přílohy
IMG095.jpg
IMG095.jpg (120.82 KiB) Zobrazeno 16165 x
IMG093.jpg
IMG093.jpg (113.43 KiB) Zobrazeno 16165 x
IMG092.jpg
IMG092.jpg (130.99 KiB) Zobrazeno 16165 x
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přívodní konektor od zdroje v notebooku

Příspěvek od PCMark »

Zkuste se zeptat v nějakém PC bazaru jestli tam nemají notebook Acer na náhradní díly, třeba bude mít stejný konektor.

V domácích podmínkách by snad šel nějak tento konektor opravit nebo koupit jiný konektor a nacpat ho do jiného rámečku, který by šel třeba vyrobit ze dřeva.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
matsn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 31, 2010 00:43

Re: Přívodní konektor od zdroje v notebooku

Příspěvek od matsn »

Tak se stal nový problém. Notebook vyplivl úplně. Aniž bych ten konektor vyměnil - teprve sháním nejlevnější. Notebook jsem předevčírem večer normálně vypl, poté jsem ještě chtěl jít na PC a tak jsem ho zapl, vůbec se nechytá. Hučí, jako by načítal ale žádný obraz. LCD zřejmě špatný nebude, protože mám notebook trvale na externím monitoru, nikde se obraz neobjevuje. Normálně když zapnu NB, objeví se logo Aceru na každém monitoru, jak na LCD v NB tak na externím. Poté načítal Windows a pak se už obraz objevoval pouze na ext.monitor. Měl jsem to tak nastavené.

Novinka je, že se teď neobjevuje obraz nikde, ani na interním ani na externím monitoru. Dokonce ani neslyším žádnou znělku, která by mě upozornila, že se načetl Windows.

Notebook jsem rozebral, ale nic jsem nenašel. Odpojil jsem všechny konektory a znovu je zapojil, nepomohlo. Že by třeba špatná koncovka způsobila zkrat a odpařila něco na desce?
Servis zřejmě vyjde draho, už uvažuju o novém NB, ale rád bych alespoň prodal ten starý na díly. LCD zřejmě zůstalo funkční ne? Ram, HDD, doufám taky... Snad tedy padla jen základka...

Co myslíte?
Odpovědět