Download | Programy

Gigabyte ATI Radeon x1650 Pro PCI-E 256MB GDDR3 - Problém

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

bj9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 05, 2007 22:32

Gigabyte ATI Radeon x1650 Pro PCI-E 256MB GDDR3 - Problém

Příspěvek od bj9 »

Poraďte mi někdo. Mam novou sestavu:

MB GIGABYTE M55S-S3 nF550 AM2, DDR2, SATA2, GLAN, 1394, ATX
CPU AMD ATHLON 64 X2 3800+ EE BOX socket AM2
DDR 1024MB 667 DDRII (2*512MB)
HD WD CAVIAR XL WD3200KS 320 GB SATAII300 7200 RPM,16MBcache
DVD RW Samsung Black SH-S182D/BEBE DVD±R/±RW/RAM DL
GK ATI RADEON X1650Pro silent2 GB 256MB DDR3, 2xDVI, TVo, PCIEx
Samsung LCD 940BW (1140*900)

Nainstaloval jsem systém i ovladače, vše bez problémů až do chvíle, kdy spustím jakoukoliv hru! Po chvíli se počítač zasekne a musím ho buďto restartovat, nebo se objeví hlášení ovlače ATI VPU Recover o restartování ovladače. Nevíte čím by to mohlo být a jak to vyřešit? Zkoušel jsem už i nejnovější ovladače, ale také to nepomohlo! Děkuji.

Obrázek
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

vpu recover se hlasi bud kdyz je karta pretaktovana moc nebo je vadna :(
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
bj9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 05, 2007 22:32

Přetaktovaná?....

Příspěvek od bj9 »

No je to nová sestava, sotva jsem jí spustil a blblo to, takže jsem jí zatim netaktoval...:(...takže říkáš, že bude na reklamačku?...dá se to nějak otestovat? četl jsem tu že ve windech je dxdiag, ale ten mi hlásí, že je všecko v pohodě...;)
Cliff
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: čtv lis 23, 2006 13:01

Příspěvek od Cliff »

zkus ji zanest tam kde si ji koupil a oni se ti na ni podívaji DXDIAG ti nemusí najit každou chybku tam se testuje zobrazení.
Uživatelský avatar
Tomáš Hort
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 22, 2007 13:32
Bydliště: Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Maybe

Příspěvek od Tomáš Hort »

Najdi VPU Recover a Fast Write v Biosu a dej disable. V některých biosech VPU recover není, ale určitě na to koukni. Btw tohle mi udělat karta po instalaci, tak bych byl hodně zlobivý u prodejní firmy = hned bych tam zašel a vyměnil :cool: To by bylo asi nejlepší ;)
AMD Athlon 64 3000+ 1.8GHz; Gigabyte GA-M55S-S3 - nForce 550; Geil Ultra 2x512MB 667MHz; Asus ATi EAX1950pro 256MB; Seagate 320GB AS; Fortron 350W; Thermaltake Swing
bj9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 05, 2007 22:32

Příspěvek od bj9 »

VPU Recover jsem našel akorát v nastavení grafiky a když ho vypnu, tak se komp úplně zasekne a musim restartovat....:( No, už jsem mluvil s dodavatelem a nejspíš půjde na reklamaci...;) Ale díkes :-)
Uživatelský avatar
Tomáš Hort
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 22, 2007 13:32
Bydliště: Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Reklamace

Příspěvek od Tomáš Hort »

Ano, nejlepší je reklamace. Ale zase je na ní špatné, že na ní firma má 30 dnů. To znamená být 30 dnů bez dané komponenty a to není zrovna v pohodě. Sehnat nějakou náhradu je težké.
AMD Athlon 64 3000+ 1.8GHz; Gigabyte GA-M55S-S3 - nForce 550; Geil Ultra 2x512MB 667MHz; Asus ATi EAX1950pro 256MB; Seagate 320GB AS; Fortron 350W; Thermaltake Swing
bj9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 05, 2007 22:32

Příspěvek od bj9 »

A zjistil jsem čím to bude...ta grafika je vadná...teda, ne celá grafika, jenom pasivní chladič npříléhá nejlépe, je nakřivo vůči substrátu grafiky...takže se asi přehřívala...;) to by vysvětlovalo, proč se restartovala jenom při hrách...tzn. jen při náročnějších operacích...jinak vám všem děkuju...mějte se fajn a veselé Velikonoce...:-)
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Šikula. Nastal problém, popsal jsi ho, vyřešil ho a napsal závěr a ještě si nám popřál krásné velikonoce. :D :D

Víc takových komentářů. :D
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
SptF^
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 326
Registrován: sob úno 24, 2007 07:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SptF^ »

mno pokud mozno mohu poradit....mel sem moznst se stimhle potak primo stimto problemem!!! jestli tedy rikas ze je to kvuli "krivymu" vetrkau na GK nebo kvuli cemu..tak nvm..mel sem doma na to odbronika na PC ...chtel 500 na hodku:D..ale co..rikal ze je to tou grafkou..vadna..vysvetlil tim ze pri vyriöbe se neco posralo..nazorne..treba dal vic cinu nez meli..jen priklad..takze chyba je v cele GK takze koupit new ..pokud si to vyresil tak pls porad i ME!! :( diky kdyztak
Uživatelský avatar
Tomáš Hort
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 22, 2007 13:32
Bydliště: Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Hh

Příspěvek od Tomáš Hort »

SptF^ píše:mno pokud mozno mohu poradit....mel sem moznst se stimhle potak primo stimto problemem!!! jestli tedy rikas ze je to kvuli "krivymu" vetrkau na GK nebo kvuli cemu..tak nvm..mel sem doma na to odbronika na PC ...chtel 500 na hodku:D..ale co..rikal ze je to tou grafkou..vadna..vysvetlil tim ze pri vyriöbe se neco posralo..nazorne..treba dal vic cinu nez meli..jen priklad..takze chyba je v cele GK takze koupit new ..pokud si to vyresil tak pls porad i ME!! :( diky kdyztak
:-D Tak to ti můžu říct taky a nenaúčtuju si za to ani kačku! Nevím, ale přijde mi to více než vtipné. Výrobní procesy jsou přesné, ale i tak k chybě dojít může. Rozuměl jsem dobře, že dali více cínu než měli? :D A nedali třeba víc křemíku? Zase je pravda, že za 500/hod. si vymyslím tolik "názorných" vysvětlení, že se nebudeš stačit divit, v čem všem je problém :))Doporučil bych ti příště zavolat na zákaznickou linku společnosti, u které jsi to koupil, než objednávat si podobné techniky.
AMD Athlon 64 3000+ 1.8GHz; Gigabyte GA-M55S-S3 - nForce 550; Geil Ultra 2x512MB 667MHz; Asus ATi EAX1950pro 256MB; Seagate 320GB AS; Fortron 350W; Thermaltake Swing
Uživatelský avatar
SptF^
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 326
Registrován: sob úno 24, 2007 07:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SptF^ »

tak to se neboj ..2x sem to mel na oprave v prodejne kde sem to koupil...byl sem nasranej ze to tam meli vic jak 1 mesic a prej stim nic neni!!! to me dostalo ..takze toho typka sem objednal..dostal sem od nej doporuceni a jak sme spolu keclai..takze znej vypdalo zajimyvejch veci ohledne firmy ve ktere sem si to poridil..SHIT atd..takze asi tak ..ale co stejne ted v nejblizsi dobe budu it new :!:
bj9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv dub 05, 2007 22:32

Příspěvek od bj9 »

SptF^ píše:mno pokud mozno mohu poradit....mel sem moznst se stimhle potak primo stimto problemem!!! jestli tedy rikas ze je to kvuli "krivymu" vetrkau na GK nebo kvuli cemu..tak nvm..mel sem doma na to odbronika na PC ...chtel 500 na hodku:D..ale co..rikal ze je to tou grafkou..vadna..vysvetlil tim ze pri vyriöbe se neco posralo..nazorne..treba dal vic cinu nez meli..jen priklad..takze chyba je v cele GK takze koupit new ..pokud si to vyresil tak pls porad i ME!! :( diky kdyztak
Jestli jsi jí měl novou, tak uplatňuj reklamaci, pokud jsi tak už dvakrát uděla a pořád to blbne, udělej to i potřetí a když to bude stejný i potom, požaduj vrácení peněz a kup si jí jinde....;) Hlavně ti ty reklamace musejí vždy zapsat do záručního listu, ať se máš čím ohánět...;) A když ti budou dělat problémy, tak si najdi na netu, myslim, že se jmenují "Asociace spotřebitelů" a popiš jim tam svůj problém, oni ti poradí!!! ;) Nekteří rádoby obchodníci se chovají sprostě a snaží se lidi akorát oblbovat...;)
Odpovědět