Download | Programy

propojeni dvou PC + switch

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

pankac777

propojeni dvou PC + switch

Příspěvek od pankac777 »

Mam 2 PC na kazdem pripojeni k internetu pres poskytovatele PODA a switch. Poskytovatel mi poskytl 5 IP adres. Dotaz zní jak propojit tyto dva PC pres switch a vytvorit sit. Myslím že to mám propokjene na switch samostatně přes křížené kábliky .

Dík za rady
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: propojeni dvou PC + switch

Příspěvek od maestro »

pankac777 píše:Mam 2 PC na kazdem pripojeni k internetu pres poskytovatele PODA a switch. Poskytovatel mi poskytl 5 IP adres. Dotaz zní jak propojit tyto dva PC pres switch a vytvorit sit. Myslím že to mám propokjene na switch samostatně přes křížené kábliky .

Dík za rady
Tvoje otazka je docela nepochopitelna, rikas ze mas dve pc pripojena na internet pres switch, to znamena ze uz spolu v siti jsou? Jinak kdyz propojujes dve pc pres switch a ten switch neni nejaka vykopavka muzes pouzit prime i krizene kabely, mel by si to umet sam prehodit.
Návštěvník

Re: propojeni dvou PC + switch

Příspěvek od Návštěvník »

maestro píše:
pankac777 píše:Mam 2 PC na kazdem pripojeni k internetu pres poskytovatele PODA a switch. Poskytovatel mi poskytl 5 IP adres. Dotaz zní jak propojit tyto dva PC pres switch a vytvorit sit. Myslím že to mám propokjene na switch samostatně přes křížené kábliky .

Dík za rady
Tvoje otazka je docela nepochopitelna, rikas ze mas dve pc pripojena na internet pres switch, to znamena ze uz spolu v siti jsou? Jinak kdyz propojujes dve pc pres switch a ten switch neni nejaka vykopavka muzes pouzit prime i krizene kabely, mel by si to umet sam prehodit.
To asi jo ale nejde mi sdilet soubory nevím kde dělám chybu..... přes průvodce instalací sítě mi to nejde a jsem z toho vedle poraď mi jak to mám nahodit abych mohl mít lanku s dcerou funkcní a sdílet soubory
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Pokud jsou jen dva PC v síti, tak je stačí propojit jen tím kříženým kabelem bez switche. Do switche se standartně používají nekřížené kabely.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

PCMark píše:Pokud jsou jen dva PC v síti, tak je stačí propojit jen tím kříženým kabelem bez switche. Do switche se standartně používají nekřížené kabely.
To jo ale ja to potřebuji napojit aby běžel v obou internet dostal jsem od poskytovatele 5 IP adres a switch mam D-Link a tomu je jedno jestli je kabel křížený nebo ne???
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Anonymous píše:
PCMark píše:Pokud jsou jen dva PC v síti, tak je stačí propojit jen tím kříženým kabelem bez switche. Do switche se standartně používají nekřížené kabely.
To jo ale ja to potřebuji napojit aby běžel v obou internet dostal jsem od poskytovatele 5 IP adres a switch mam D-Link a tomu je jedno jestli je kabel křížený nebo ne???
radeji pouzij prime a pokud mate pevne ip adresy v pocitacich nastaveny, predpoklaadm ze jsou stejne jen se lisi poslednim cislem, tak by to melo fungovat, chce si to zkontrolovat nastaveni firewallu a nainstalovane sdileni souboru.

Pak zkus dat start > spustit > a napis \\xxx.xxx.xxx.xxx

misto x ip adresu toho druheho pc. Mel by se otevrit, za predpokladu ze je na nem neco nasdileno.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

radeji pouzij prime a pokud mate pevne ip adresy v pocitacich nastaveny, predpoklaadm ze jsou stejne jen se lisi poslednim cislem, tak by to melo fungovat, chce si to zkontrolovat nastaveni firewallu a nainstalovane sdileni souboru.

Pak zkus dat start > spustit > a napis \\xxx.xxx.xxx.xxx

misto x ip adresu toho druheho pc. Mel by se otevrit, za predpokladu ze je na nem neco nasdileno.[/quote]

jo stejjná IP jen koncovky jiné ale nejde to start...spustit :|
panakc777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 30, 2006 11:01

Příspěvek od panakc777 »

už to fachá ale pls jak nastavit Kerio abych ho nemusel zakazovat jen na jednom PC?????
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

panakc777 píše:už to fachá ale pls jak nastavit Kerio abych ho nemusel zakazovat jen na jednom PC?????
nepouzivam kerio, ale jako v kazdem firewallu tam musis nastavit pravidlo. Podrobneji uz nedokazu poradit.
panakc777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 30, 2006 11:01

Příspěvek od panakc777 »

maestro píše:
panakc777 píše:už to fachá ale pls jak nastavit Kerio abych ho nemusel zakazovat jen na jednom PC?????
nepouzivam kerio, ale jako v kazdem firewallu tam musis nastavit pravidlo. Podrobneji uz nedokazu poradit.
Jo ale v připojení k mistní síti jsem musel přidat > protokol sítě internet TCP/IP >upřesnit a zadat IP 192.168.0.1 + masku DSN atd je to správně???? Nebude to něco bít???? JINAK TO CHODÍ a v KERIU už taky po restartu povolit okna IP adres pevných od providera a ok
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Ano je to třeba všechno zadat aby to fungovalo správně, žádný problém v tom nevidím.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
panakc777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 30, 2006 11:01

Příspěvek od panakc777 »

PCMark píše:Ano je to třeba všechno zadat aby to fungovalo správně, žádný problém v tom nevidím.
No ještě malý problém domící sít mi bije do internetu, jakmile se ve wincomandru siťově připojiom nenabiha mi internet co s tím????
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

panakc777 píše:
PCMark píše:Ano je to třeba všechno zadat aby to fungovalo správně, žádný problém v tom nevidím.
No ještě malý problém domící sít mi bije do internetu, jakmile se ve wincomandru siťově připojiom nenabiha mi internet co s tím????
tak ted uz tomu nerozumim :) by me zajimalo jak to mas zapojene. Schema :)
panakc777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 30, 2006 11:01

Příspěvek od panakc777 »

[/quote]tak ted uz tomu nerozumim :) by me zajimalo jak to mas zapojene. Schema :)[/quote]

1) 2 pc každé má svou IP adresu jen koncovka je jiná, stená brána stejný DNS
2) připojení přes switch
3) fachá každý sólo bez problému

a za čtvrté už jem improvizoval doma a běhal od jenoho PC k druhému zkus mi popsat polopaticky jak a do čeho nastavovat IP 192.168.xx.xx a další

Nasdílet soubory umím ale s vytvořením domácí sítě průvodcem je kříž.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

staci preci nastavit ty ip adresy ktere mas od poskytovatele a pocitace se budou videt i navzajem, bude spolu v siti, kdyz sou oba pichnuty do jednoho switche. Neni trena nastavovat 192.168.x.x jak pises.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Obrázek

akorat misto tech adres zadas ty co mas od poskytovatele internetu.
panakc777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 30, 2006 11:01

Příspěvek od panakc777 »

maestro píše:Obrázek

akorat misto tech adres zadas ty co mas od poskytovatele internetu.
jak to myslis????
panakc777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 30, 2006 11:01

Příspěvek od panakc777 »

maestro píše:Obrázek

akorat misto tech adres zadas ty co mas od poskytovatele internetu.
v sitova pripojeni mam :
1)hamachi
2)pripojeni k mistni siti a tam nastaveni od providera

myslis ze do 2) nejak upravcit DNS a branu jinak????
panakc777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 30, 2006 11:01

Příspěvek od panakc777 »

v pripojeni mistni site >vlastnnosti>protokol site internet>vlastnosti>upresnit a pak napsat neco?????????
panakc777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 30, 2006 11:01

Příspěvek od panakc777 »

nebo neco zmenit v klient site Mrkvosoft??????? protokol ???????????
Zamčeno