Download | Programy

help-ASI problém se zdrojem

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

phoenixes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2007 16:36
Kontaktovat uživatele:

help-ASI problém se zdrojem

Příspěvek od phoenixes »

zdravím,
mám problém s počítačem.. a jak jsem si myslel že už mě máloco překvapí tak ted si vůbec nevím rady..

počítač jede stabilně, ale jednoho dne prostě nenabootoval, monitor ani nebliknul a chovalo se to asi jako kdybych to neustále resetoval (zvuk při startu).. zkoušel jsem odpojit disky a mechaniky, prohodit ramky a pořád nic.
Tak jsem si od známého půjčil grafiku a zkusil ji vyměnit.. pc překvapivě najelo, tak jsem si blaženě myslel že to bylo grafikou.. ovšem další den se situace (překvapivě :) ) opakovala i s půjčenou grafikou..

tak mě napadá, jestli to není způsobeno zdrojem..

zdroj mám tady tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0V4000BRV

(grafika X1650 Pro s aktivním chladičem, jinak na zdroji dva SATAII disky a dvě IDE mechaniky)

jestli mi někdo dokážete poradit, byl bych vděčný..


AKTUALIZACE:


..takze dneska jsem vymenil zdroj a tim to taky neni.. tak uz nevim... zbyva asi jenom deska a CPU.. chyba je kazdopadne nekde v POSTu.. behem nekolikerych spousteni, resetovani atp. to obcas najede a pak to jede proste do te doby nez to vypnu... poradte mi pls
Naposledy upravil(a) phoenixes dne ned čer 17, 2007 18:48, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Nemusí to být zrojem. Nejprve zkus (pokud naběhne) otestovat mtesem ramky, procesor. Takle postupně vyřadíš všechny možnosti až ti zbyde deska a zdroj. Pak si pujč i zdroj a uvidíš na čem jsi. Ještě můžeš zroj proměřit, pokud máš vybavení
phoenixes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2007 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phoenixes »

myslím ze problem bude v tom, ze nenabehne vubec nic, zkusil jsem odpojit disky i mechaniky... a nedostal jsem z toho nic nez neustale restarty.. monitor se ani neaktivuje..

a zdroj proměřit sám neumím, ale otec je elektrikář :D:D nevím jestli najdu odvahu mu to svěřit..

jo a jenom tak pro informaci.. mam starsi zdroj se kterym bych to mohl vyzkouset ale je dost slaby (vykonove), kolik W potrebuju aby to utahlo takovou sestavu?
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Zkontroluj desku jestli nejsou nafouklé kondíky...

A kolik ti to "zpapá" nemůžeme říct.... neznáme procesor...

Ale VGA kolem 40W v zátěži, oba disky po 10W.... mechaniky nula nula nic pokud zrovna nepálíš...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Rebel44
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 20, 2007 11:02
Bydliště: Beroun

Příspěvek od Rebel44 »

Jestli si pretaktovaval tak zkus resetovat BIOS.
ASUS P5B-E, Core2Quad Q6600 @3,3Ghz - chladič Thermalright Ultra120 Extreme, HD2900XT, 4x1GB A-DATA 800MHz, 320GB SATA2 Seagate 7200.10, Stacker 831, Enermax Infiniti 720W, 24" LCD AL2423WVista 64bit
Obrázek
phoenixes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2007 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phoenixes »

nafouklé kondíky
ted nevim co presne myslis, zkusim zkontrolovat

jinak procesor je AMD Athlon 64 3800+ EE s BOX chladičem,
grafiku jsem si ted pujcil jinou, s pasivnim chlazenim..

zkusil jsem vymontovat zdroj a namontovat do tohohle pc (intel celeron 2.6 GHz, 512 RAM, dva disky, int. grafika) a počítač bez problému najel..

už mi dochází nápady..
phoenixes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2007 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phoenixes »

nepřetaktoval jsem, BIOS už jsem resetoval...

ted jsem koukal na tu desku a kondenzatory ani nic jineho mi nepripadalo nejak mimo normal...

EDIT: chtel jsem dat ten slabsi zdroj do meho PC, ale ATX power konektor na moji desce ma 22 pinu a konektor na tom zdroji o jenom 20.. vim ze jsme se to ve skole ucili ale uz fakt nevim k cemu ty 4 navic jsou.. jde to zapojit i bez nich???
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Gryc Lukáš »

Zapojit to jde pokud máš redulci 20 pinů - 24 pinů, ale tyhle kousky s 20 piny jsou staršího formátu myslím ATX 1.0 a tehdy měly zdroje ještě mizerné výkony, něco takového pokud to není značkový kus např. Enermax ti toho když to nepojede moc neprozradí :| A nemá ta tvoje deska ještě pomocný napájecí konektor? Někde je to na 4 pinový, u mě je to 8 pinový, slouží pro dodatečnou šťávu např. u žravějších PCI grafických karet
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
phoenixes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2007 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phoenixes »

jo to má taky, 4 pinový
phoenixes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2007 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phoenixes »

takze dalsi "zvrat" :)

kamos nainstaloval moji grafiku a dela mu to same, taky rikal ze ma asi slaby zdroj.. tak si to vzal jeho bracha a jede to v pohode...
Cliff
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 814
Registrován: čtv lis 23, 2006 13:01

Příspěvek od Cliff »

nafoukle kondíky mysli tim poškození jestli se ti nějaky nezničil se koukni :D
phoenixes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2007 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phoenixes »

uz jsem se dival, zadne viditelne poskozeni jsem nenasel
phoenixes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 10, 2007 16:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phoenixes »

OK takze jsem vymenil zdroj a tim to taky neni.. tak uz nevim... zbyva asi jenom deska a CPU.. chyba je kazdopadne nekde v POSTu.. behem nekolikerych spousteni, resetovani atp. to obcas najede a pak to jede proste do te doby nez to vypnu... poradte mi pls
Odpovědět