Download | Programy

Po stažení aktualizace zabezpečení WinXP Home nenabootovaly

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

RDT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob čer 09, 2007 17:57

Po stažení aktualizace zabezpečení WinXP Home nenabootovaly

Příspěvek od RDT »

Tak jsem dnes vypnul jeden náš PC v síti. Ještě při stavu "Ukládání nastavení" a "Vypínání" se stahovala "Důležitá aktualizace zabezpečení". Nechal jsem ji tedy stáhnout a po stažení a vypnutí jsem PC znovu zapnul. Jenomže jsem dostal při spouštní jenom modrou obrazovku a restart. Jedná se o starší počítač (Intel P III 233MHz, 128MB RAM...) a to samé se mi stalo např. po nainstalování IE 7. Jenomže to stačilo nabootovat do nouzového režimu a obnovit systém. Nyní nenaběhne ani nouzový systém :( . Mám na tomto PC ještě druhý OS Windows Millenium, který naběhne v pořádku. Jenomže z tohoto OS nevidím disk XP, protože ten je formátovaný na NTFS a to Win Me nepodporují :( . Jedině zkusit obnovu pomocí instalačního CD Win XP (u které tedy neznám takové to heslo správce, které to chce a já žádné nemám) nebo zálohovat, kompletně přeinstalovat a zakázat aktualizace :(.

Tato samá aktualizace se mi nainstalovala asi cca ve 4 hodiny ráno na notebook, restartovala mi ho a vše v pořádku... Jedná se o aktualizaci s označením KB936357 a instalovala se 11.7.2007
Sony Vaio UX380N (100GB), Sony Vaio P92KS (@ 2.4GHz)
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

celkem vtipny popis k teto akualizaci :)

Kód: Vybrat vše

Toto je aktualizace týkající se spolehlivosti. Instalací této aktualizace mikrokódu vylepšíte spolehlivost systémů s procesory Intel.
ja s ni na x pc nemel problem. Ten notebook uz je dost letity, muze byt problem klidne s hw.

No, jediny co muzes zkusit je opravna instalace XP.
RDT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob čer 09, 2007 17:57

Příspěvek od RDT »

Omlouvám se za zpoždění, byl jsem na dovolené.
Ano, ten popis mě také docela dostal. Ten poškozený PC má chipset a procesor od Intelu a spolehlivost to opravdu moc nezlepšilo...

Zálohuji data a reinstaluju úplně XP, načež nechám stáhnout všechny aktualizace. Pokud vůbec nenaběhne, budu mít jistotu, že je to tím a příště je asi úplně zakážu...
Sony Vaio UX380N (100GB), Sony Vaio P92KS (@ 2.4GHz)
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Z WinME muzes zazalohovat data z XP celkem snadno. Pokud chces data jen cist, pouzij tento soft. Ve verzi reader (nemoznost zapisovani dat) je freeware ;)
http://www.diskinternals.com/download/N ... _Setup.zip
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

OP: Vygoogluj program chntpw, disk připoj do jiného XP kompu, chntpw.exe zkopíruj do E:\Windows\System32\Config\ a spusť:

Kód: Vybrat vše

chntpw sam security system
Následuj výzvy k zadání nového hesla správce. Pak snad půjde obnova.
A co patřilo na začátek uvedu nakonec, abych odměnil čtenáře: Často pomůže opravit chyby na opravovaném disku v uvedeném druhém kompu a pak v F8 menu zvolit Poslední známou funkční konfiguraci.
Zdenek
RDT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob čer 09, 2007 17:57

Příspěvek od RDT »

Tak už mi komp zase jede :cool: . Udělal jsem čerstvou instalaci, pro jistotu zakázal automatické aktualizace, přestal se spoléhat na IE a stáhnul místo toho Operu, nainstaloval Office 2007 Enterprise, vyladil a je to :)
Sony Vaio UX380N (100GB), Sony Vaio P92KS (@ 2.4GHz)
Odpovědět