Download | Programy

Server

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Parker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 01, 2007 17:31

Server

Příspěvek od Parker »

Za svůj život jsem už složil spoustu PC, ale zatím žádný server. Před tímto úkolem stojím poprvé a tak bych potřeboval poradit s výběrem komponent. Server bude shromažďovat data z deseti jiných počítačů - ze čtyř přímo, z šesti bezdrátově. Budou to menší balíky dat, ale velmi často. Rozpočet je asi 30 000, ale čím míň tím líp, ale ne na úkor kvality. Použil bych asi Opteron, zbytek bych nechal na fantazii zkušenějších. Mám taky jistou představu, ale tu až později konfrontuji s jinými návrhy. Předem děkuji.
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Pokud je to pracovní, vřele doporučuji kouknout na hotovky s profesionálním zázemím typu DELL nebo HP... servis do 24 hodin "jinak Vám vrátíme peníze"...

A to lze získat rozhodně levněji než 30 tis Kč
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
Uživatelský avatar
Saaw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 19, 2007 18:11

Příspěvek od Saaw »

ano, bud hotovu zostavu alebo si postavit vlastny server, ak si skuseny v obore odporucil by som vlastnu zostavu, inac nazivanu "neznackovu"....
dalej, aky tam bude OS, v pripade linuxu by som skor odporucal zvolit platformu intel xeon hovorim aj z vlastnej skusenosti a celkovo xeony dosahuju lepsie vysledky v praci s linuxom, samozrejme neplati to globalne.. ak ide o win, kludne opteron. server zhromazdujuci data musi byt flexibilny v rozsahu spracovania dat takze urcite dosku so serverovou zbernicou, urcite scsi 10.000 rpm disky, aspon dva v raide, popripade vacsie raidy ale to uz je financne velmi narocne.. tak isto vykon procesora je dolezity, takze urcite dualcore, ramky minimalne 2gb, skor by som sa priklonil k 4gb.
dalsou vecou je skrina, predpokladam ze server bude umiestneny v blizkosti tych 10 pc kedze bude zbierat data cez vzduch. takze skrinka staci obycajna, hlavne dobre vetratelna, 12cm vpredu aj vzadu, odporucil by som :

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7630604
je sice trochu drahsia ako obyc. skrine ale je kvalitna. zdroj urcite chenbro alebo zippy napr.

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8452716
hlavne treba zabezpecit dobry pristup vzduchu k serveru, ziadne zatvaranie do skrine alebo do upratovackinej office... scsi a xeon dokazu podkurit riadne ;)
tiez si treba premysliet ci mas nervy na skladanie servra, pretoze treba komponenty zvolit tak aby spolupracovali korektne, aby doska podporovala raid, aby si mal zabezpecene dobre chladenie. proste s "vyrobou" vlastneho servra su starosti a kopa nervou okolo, takze ak sa na to necitis, urcite sa rozhodni pre nejake kvalitne riesenie od dell alebo hp, popripade sun..
CPU: Intel C2D E6600 2.4 GHz, MB: Asus P5B Deluxe, RAM: 2xCorsair 1024MB TWIN2X Dominator, VGA: ASUS GeForce EN8800Ultra 768MB, HDD: 2xWD Caviar 320GB Sata2, 2xAsus DRW-1612BL LS, PS: Fortron Epsilon 700W, Case: CoolerMaster Stacker 830Evo Black
Parker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 01, 2007 17:31

Příspěvek od Parker »

Díval jsem se na servery Hp a myslím si, že za danou cenu bych sestavil lepší. Včera jsem nadtím strávil večer a už mám jistou představu. Mám jen jeden problém. Hledám mabo pro socket F. Všechny co jsem našel, byly dělány s nejméně dvěma sockety a byly šíleně drahé. Neví někdo o nějakém jen pro jeden procesor za slušnou cenu ? Popřípadě ještě case, do kterého bych tak obrovskou desku nacpal ? Děkuji
Parker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 01, 2007 17:31

Příspěvek od Parker »

Ještě mě napadla jiná věc mimo původní návrh. Bavil jsem se o tom se známými a díval na diskuzní fóra. Dozvěděl jsem se, že některé Opterony (pro AM2), že se dají nacpat i do desek, které nemají vypsanou podporu Opteronu. Zkoušel to někdo ? Protože desek s AM2, které by měli podporu Opteronu moc není...
Uživatelský avatar
Saaw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 19, 2007 18:11

Příspěvek od Saaw »

neriskoval by som.. server nieje ako pc ktore rodicia kupia predskolakovy... v servri musi byt absolutna kompatibilita vsetkych komponentov. skus porozmyslat aj nad nejakymi barbone rieseniami, je to dobra vec pretoze tam mas uz aj skrinku, dosku a vsetky ostatne veci co potrebujes, dolozis len cpu, disky a ramky.. popripade nejake drobnosti, ale tie tam vacsinou su. takze dopasovat cpu, disky a ram..
CPU: Intel C2D E6600 2.4 GHz, MB: Asus P5B Deluxe, RAM: 2xCorsair 1024MB TWIN2X Dominator, VGA: ASUS GeForce EN8800Ultra 768MB, HDD: 2xWD Caviar 320GB Sata2, 2xAsus DRW-1612BL LS, PS: Fortron Epsilon 700W, Case: CoolerMaster Stacker 830Evo Black
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

V této cenové relaci ti bude stačit i C2D, které může být dokonce výkonější než Opteron. Myslím, že půjde najít i nějaká serverová deska se socketem 775.

barbone řešení asi není děláno na nonstop serverový provoz ne?
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
Saaw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 19, 2007 18:11

Příspěvek od Saaw »

pcmark, nieje barbone ako barbone.. existuju normalne barbone pc na doma ale aj serverove barbony... a serverovy barbone je nieco ine ako obycajny barbone.. su to barbony skladane vyrobcom skrine, su to normalne servre ale nieje v nich cpu, ram a disk... takze urcite su stavane na 24/7
CPU: Intel C2D E6600 2.4 GHz, MB: Asus P5B Deluxe, RAM: 2xCorsair 1024MB TWIN2X Dominator, VGA: ASUS GeForce EN8800Ultra 768MB, HDD: 2xWD Caviar 320GB Sata2, 2xAsus DRW-1612BL LS, PS: Fortron Epsilon 700W, Case: CoolerMaster Stacker 830Evo Black
Parker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 01, 2007 17:31

Příspěvek od Parker »

Na barbone jsem se už díval, já nevím, je to pro mě neprozkoumaná oblast. Saaw : Pošli mi please link na nějaký, o kterým si myslíš, že by za něco stál. PCMark : Mohl bys mi sem, prosím, napsat sestavy, jak bys je udělal ty - jednu pod intel a jednu pod AMD na daný server a rozpočet 25-30 000. S tím C2D já vím... já jsem zastánce AMD. Nemůžu si pomoct, je mi nějak bližší a oba výrobci mají své pro a proti, takže si myslím, že jde jen o to, kdo má koho radši. Dneska jsem nad tím zase přemýšlel a myslím, že už mám celkem slušnou sestavu, která by šla použít, ale chtěl bych ji konfrontovat s nějakou "cizí" a probrat proč něco ano a proč něco ne. Ovšem barbone nezatracuji...
Uživatelský avatar
Saaw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 19, 2007 18:11

Příspěvek od Saaw »

tie barbone ktore mam poruke su vo velkosklade agem a su to len dvojprocesorove zostavy takze tebe to nepomoze.. ja hovorim globalne ze barbone su dobre veci, jeden z nasich serverov sme skladali ako barbone a sme spokojny.. skus pozriet stranku

Kód: Vybrat vše

www.supermicro.com
oni vyrabaju serverove barbony, mi mame tiez supermicro a sme velmi spokojny. ale toto uz je vyrobca ktory stavia plnokrvne servre takze su to profesionalne skrine, ziadne skrinky za par korun.
ale mozem ti zostavit server s c2d ktory by na tvoje uceli stacil
MB:

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9927208
CPU:

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8381202
RAM:

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8212496
DISK 2x:

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7874136
ZDROJ:

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9559828
CASE:

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7681620
FAN:

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9408031
urcite bude uzitocny Sata raid radic:

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9704435
cela zostava vide asi na 30 000 SK.. je stavana s ohladom na vykon, vydrz komponentov a dostatocne chladenie. samozrejme je potrebne ju drzat v bezprasnom, aspon trochu chladenom prostredi bez zvysenej vlhkosti..
CPU: Intel C2D E6600 2.4 GHz, MB: Asus P5B Deluxe, RAM: 2xCorsair 1024MB TWIN2X Dominator, VGA: ASUS GeForce EN8800Ultra 768MB, HDD: 2xWD Caviar 320GB Sata2, 2xAsus DRW-1612BL LS, PS: Fortron Epsilon 700W, Case: CoolerMaster Stacker 830Evo Black
joshua
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 21, 2007 01:45

Příspěvek od joshua »

Hmmm to je ono doma mam dva opterony kazdej bohuzel jinej a desky na socket f jsou jen dvou socketove :(
Uživatelský avatar
Alf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: stř úno 14, 2007 22:58

Příspěvek od Alf »

Tem MB bych nedal asi ani di desktopu, natož do serveru. Navíc se mi zdá nelogické kupovat MB bez RAIDu a ten pak řešit přídavnou kartou. Doporučoval bych (ale netvrdím, že je to podmínka) nějaký serverový
MB. Je ale potřeba počítat s vyšší cenou a pravděpodobně nepůjde taktovat.
Taky nevím, jestli je vhodnější řešení s dvěma Raptory v RAIDu 1 oproti čtyřem standardním diskům v RAIDu 10. K tomu ať se vyjádří někdo zkušenější...
Uživatelský avatar
Saaw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 19, 2007 18:11

Příspěvek od Saaw »

ano, alf ale kupovat dosku urcenu do servera nezozenies pod 5k a ked ma rozpocet 30 000 tak je lepsie riesenie kupit takuto dosku a doplnit radic diskov.... ta doska ma vsetko co on do servera za 30 tower potrebuje, c2d, max 4gb ram, gigova lanka a integrovane graficke rozbrazovadlo... a tie disky co som vybral su sata takze netreba ani ten raid radic..
CPU: Intel C2D E6600 2.4 GHz, MB: Asus P5B Deluxe, RAM: 2xCorsair 1024MB TWIN2X Dominator, VGA: ASUS GeForce EN8800Ultra 768MB, HDD: 2xWD Caviar 320GB Sata2, 2xAsus DRW-1612BL LS, PS: Fortron Epsilon 700W, Case: CoolerMaster Stacker 830Evo Black
Uživatelský avatar
Alf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: stř úno 14, 2007 22:58

Příspěvek od Alf »

Saaw píše:ano, alf ale kupovat dosku urcenu do servera nezozenies pod 5k a ked ma rozpocet 30 000 tak je lepsie riesenie kupit takuto dosku a doplnit radic diskov....
Pod 5k skutečně serverový bord neseženeš, ale mírně nad už ano.
Znovu opakuju, že kupovat bord bez RAIDu (navíc s chipsetem starším dvou let -neberte mě za slovo, je to odhad-) a k němu samostatný řadič RAID do PCI, se mi nezdá jako šťastné řešení. Existuje spousta MB s řadičem RAID a kvalitněji provedených, než ASUS P5B MX....
Saaw píše:ta doska ma vsetko co on do servera za 30 tower potrebuje, c2d, max 4gb ram, gigova lanka a integrovane graficke rozbrazovadlo...
Mimo integrované grafiky to má dnes každá deska a s integrovanou grafikou je jich taky dost. Mě se ale u ní nelíbí hlavně její provedení - layout se mi zdá dost ošizený.
Saaw píše:a tie disky co som vybral su sata takze netreba ani ten raid radic..
Pokud je to tak, proč doporučuješ PCI řadič RAID?
A pokud ne RAID, bylo by jednodušší (a hlavně levnější) 36 GB Raptor na systém a 150 GB Raptor na data.
IMHO na server je optimální řešení Raptor 36 GB na systém a RAID 10 (popř. RAID 5) na data. Cenově a z hlediska bezpečnosti dat je to určitě příznivější než 2x Raptor 160 GB
Odpovědět