Download | Programy

Problém s TV kartou Leadtek Winfast 2000 Xp (smart os)

Zdroje, monitory, tiskárny, scanery, myši, klávesnice, zvukové karty, CD a DVD mechaniky a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Problém s TV kartou Leadtek Winfast 2000 Xp (smart os)

Příspěvek od Pockmat »

Tento problém je opravdu závažný a divím se výrobci, že to nějak neřeší. Mám pocit, že vypustil do oběhu TV karty, které za 3 roky používání přestanou reagovat. Bohužel jsem měl taky tu čest mít tu kartu a tento problém se u mé karty taky objevil! Testoval jsem to i na jiném PC a chyba pořád stejná. Ale našel jsem na jednom foru tento příspěvek:

Kód: Vybrat vše

  	
Ahoj fantome a ostatni, taky mi to z ničehož nic přestalo fungovat, zkusil jsem všechny možné ovladače. V OS to není, zkusil jsem i jinej komp!! Nakonec jsem tu našel příspěvky od Míry, který píše o změně id hardwaru (TV tunneru) FF606107D misto očekávaného 6606107D. A nakonec se mi podařilo vygooglovat jedno fórum, kterém někdo píše o patchi, který kartě navrátí původní id.
Patch je zde:
http://www.rit.edu/~maw8091/fix_TV2000.zip

Musí se sputit v nativním DOSU (nejlepsi je si udelat spousteci disketu pridat na ni rozbalenej patch) pres DOS4GW, ale to tam je napsané v readme.txt

Po aplikaci patche, který přepíše id v kartě nikoliv v OS, stačí jen přebootovat a hle vaše widle najednou znají nový hardware, případně ochotně příjmou nabídnutý z umístění a WinFast běží na první nahození.


Tak hodně stěstí.

PS: Už jsem to tady psal v jiném threadu http://www.tvfreak.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13597&f=23
ja se s tím taky mořil přes tři dny, jen by mně zajímalo, kolik z nás už postihl tenhle nešvar karet, já už na fórech napočítal 4 včetně mne.

Ale musím říct, že moje tv karta odešla do věčných lovišť. Takže jediné doporučení, nekupovat Leadtek!!

----------------------

Kamarád má 2 karty Leadtek a ještě se mu to nestalo. Nicméně toto je lídr na trhu televizních karet (pokud někdo nesouhlasí, ať dá link na obchod) a tak můžu akorát tak vybrat lepší model.
Popis odstranění závady je pochopitelně vítán.

EDIT: Lídrem na trhu se myslí ten, kdo má největší podíl. Pinnacle určitě největší penetraci trhu nemá.

---------------------

Ja nevim, spis se mezi spicku radi Pinnacle... Koho znam a mel Leadtek, tak mu prestala fungovat nebo s ni me problemy. Osobne bych do Leadtek nesel!
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: Problém s TV kartou Leadtek Winfast 2000 Xp (smart os)

Příspěvek od Pockmat »

Kartu jsem dal kamosovi elektrotechnikovi a ten si s ni pohral a nahral tam do ni neco jako novy "bios" a odpajil obvod, ktery ho muze zase vyresetovat. Protoze tento typ tv karet ma mensi nesvar a to, ze si muze sama vymazat vlastni "bios" a to je pak problem, protoze prestane fungovat... :!:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět