Download | Programy

Restartuje se mi PC

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Restartuje se mi PC

Příspěvek od Paolo »

Ahoj, stává se mi divná věc. Něco dělam na PC a najednou mi na krátkou chvíli, necelou vteřinu, blikne modrá obrazovka s bílým textem, myslím, že je v češtině a pak se mi restartuje komp. Když se nastartuje, tak to hodí dialog o chybě windows, takovej ten klasickej, jak se dají informace o tom poslat na podporu. Bylo mi řečeno, že je někde chyba v instalaci a pomůže jen reinstal. Poradte mi, čím to je a jak z toho, reinstal dělat nechci, jestli existuje nějaká oprava. Díky
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od oyza »

prvne si zrus automatickej restart. ovladaci panely/system/upresnit/spousteni a zotaveni - automaticky restartovat. posleze az uvidis co to napsalo tak to sem postni a pohnem se dal
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od Paolo »

Takže se mi ten problém opět objevil a na modrém pozadí bylo bíle napsáno:

Byly zjištěny potíže a system windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Pak ještě povídáni o tom, jestli tuhle stránku vidím poprvé a jestli je nový hardware a software správně nainstalován.

Tak co s tím?
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od Jackal »

Sestava ? Zdroj ? Máš přetaktováno ? Udělej Memtest, ať vyloučíš vadnost RAM. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od Paolo »

Sestava: MB Asus M2N-E R/GL, AM2/2K, NF570U, DDR2, PCIe; CPU AMD A64 X2 4200+ EE (socket AM2) Box ADO4200CU(DO)BOX;
RAM A-DATA 2x1GB DDR2 PC800 Extreme Edition; HDD Samsung HD501LJ 500GB 16MB SATAII

Zdroj: Zdroj Fortron 400W ATX FSP400-60THN-P

Přetaktováno nemam; Memtes mi žádnou chybu nehodil
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od oyza »

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL je dle mych zkusenosti bud neco co ma malo stavy - treba overclocklej procak nebo grafika, ale vetsinou to je vadnej ovladac neceho. otazka zni ceho...

naposled mi to vyhazovaly ovladace od Asusu at uz pro ati ci nvidii - skvely ovladac pro "gamer OSD" a jeho dobry kamarad "enhanced driver".

ne ze bych nemel Asus rad, mam, ale tyhle ovladace pro grafiky jsou faaaakt sr.....

jinak se muzes ridit dle http://support.microsoft.com/kb/818501/cs - tam mikrosrot tvrdi ze se da zjistit jaky ovladac to je, az mi to priste neco hodi, tak to zkusim
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od Paolo »

Takže když přeinstaluju ovladače na desku a grafiku, je možné, že by to pomohlo? Potřeboval bych, aby ste na mě mluvili trochu víc česky :-)
Můj obor je trošku jinde:D
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od Jackal »

Zkusit to můžeš. Přeinstaluj jak ovladače čipsetů, tak grafiky. ;) Na grafiku dej poslední co tvá karta podporuje. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od Paolo »

Takže sem zkusil přeinstalovat ovladače co se dalo, lae problém mi to dělá furt. Ted se mi po naběhnutí woken ztratí zvuk a musim znovu instalovat ovladač na zvukovku, je možné, že je chyba tam? Dost se mi to stávalo při hraní, lae taky se mi to už stalo při běžnym prohlížení stránek.
Paolo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv srp 31, 2006 09:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od Paolo »

Tak se zdá problém vyřešen, zřejmě byl zádrhel ve špatný instalaci zvukovky. Už snad bude klid.
CR_CZ

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od CR_CZ »

Ahoj celou od minulého roku se mi restartuje pc sám od sebe, hlavně když hraju hry, nekdy PC mam zapnuty cely den a nestanese že by se restartoval.pomožte mi prosim..Zdá se mi že to bude grafickou kartou ale ovladače mam dobře nainstalovany a žadna chyba se mi neukazuje :(
pc manik
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: úte črc 22, 2008 13:51
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od pc manik »

CR_CZ píše:Ahoj celou od minulého roku se mi restartuje pc sám od sebe, hlavně když hraju hry, nekdy PC mam zapnuty cely den a nestanese že by se restartoval.pomožte mi prosim..Zdá se mi že to bude grafickou kartou ale ovladače mam dobře nainstalovany a žadna chyba se mi neukazuje :(
Změř teplotu grafikcé karty!A zkontroluj jeslti správně funguje zdroják.
Uživatelský avatar
luigi693
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: pon čer 08, 2009 20:23
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od luigi693 »

najskor to bude koli teplote, skus skotrolovat telpoty CPU, Grafky, Chip-setu !!! (v zataži samozrejme) chipset je citlivy na vysoke teploty. Dalej to može byt chyba aj hry... pretečenie zasobníku a pod. Aktualizuj Win, naištaluj najnovšie ovladače. A ak problem pretvava tak začni hladat chybu v hardwary. ;)
CoolerMaster Elite RC330 * Seasonic S12II 500W * Asus P5QL PRO P43 * Intel C2D E7200@3,26GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus EAH 4870 * KingStone HyperX 800 2x2GB * HDD Seagate Baracuda 320GB
SAMSUNG 2253LW 8000:1, 2ms GTG
Windows Vista Ultimate 32 * Vista inspirat index 5,9
fredyfretka

Re: Restartuje se mi PC

Příspěvek od fredyfretka »

Dobry den mam problem kdyz hraju Metin2 tak se my za chvili restartuje Cely pocitac kdyz hraju inaci hru treba age of empires tak to je v poho prosim o radu na emial fredyfretka@seznam.cz
Odpovědět