Download | Programy

Systém XP, chybějící CD, co bude a jak to bude legální ?

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Systém XP, chybějící CD, co bude a jak to bude legální ?

Příspěvek od Jackal »

Koupil jsem si notebook, kde byl na zvláštním oddílu systém XP Pro + nějaký soft. Po zapnutí počítače se XP Pro nainstaloval a vše běželo jak mělo, ale moc mi nevyhovali oddíly jak byli velikostně vytvořené, proto jsem je zrušil, ale až potom jsem si uvědomil, že nemám instalační CD XP Pro. Mám pouze aktivační klíč co jsem dostal k počítači.

Kde sehnat instalační CD a jaká verze systému to vlastně byla ?? Nechci stahovat nic z internetu, chtěl bych to tak jak to podle zákona má být.

Na jiném fóru měl podobný problém, jen že znehodnotil své CD a potřeboval CD pro svůj klíč.

Jak lze dosáhnout bezpečné cesty na získání instalačního CD pro svůj aktivační klíč ?? Co microsoft, nemůže poslat jen CD nějaké verze co se dává touto formou do počítačů ??

Nemáte někdo nějakou radu ? Díky.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Systém XP, chybějící CD, co bude a jak to bude legální ?

Příspěvek od zener »

V takovem pripade musis zadat CD od vyrobce, resp. distributora pocitace. Stalo se mi to same u stareho notebooku. Omylem jsem si smazal skryty partition a system byl pryc. Napsal jsem do oficialniho servisu, kde mi sdelili, ze neni problem CD sehnat. Konkretne se jednalo o notebook IBM.

Narazil jsem ale na zajimavy paradox. V hlavnim servise, ktery sidli v Praze, chteli za poslani CD (tusim, ze byli 4) asi 800 Kc. Jsem z Vychodnich Cech, tak jsem stavil v servise v Hradci Kralove - ti chteli 450 Kc. No a nakonec jsem CD koupil v Pardubicich za 250 Kc bez DPH. Dosly mi 4 lisovane CD, kde se system neinstaloval, ale kopiroval. Podobne jako ze skryteho partition.

Ale nevim, jak je to u jinych vyrobcu. Tusim ale, ze by to nemel byt az takovy problem a postupy budou podobne. Napis maily do servisu, to bude nejlepsi.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Systém XP, chybějící CD, co bude a jak to bude legální ?

Příspěvek od Sedlo »

A co to nainstalovat z jakého koliv CD se stejnou verzí XP profesional, klidně i z nějakého warezu co si seženeš na netu, ale při registraci tam napsat tvoje original číslo. Kdyby se po tom někdo scháněl a chtěl dokázat legalitu tak určitě nebudou chtít vidět originání CD s krabičkou, ale budou chtít ukázat tvoje registrační číslo a budou to chtít doložit nějakou smlouvou o koupi že ho máš legálně.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Systém XP, chybějící CD, co bude a jak to bude legální ?

Příspěvek od Jackal »

Už jsem to vyřešil. Ninstaloval jsem OEM verzi a vložil klíč co jsem dostal k notebooku. Byl jsem vyzván k registraci a aktivování, to jsem udělal a vše je OK.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Systém XP, chybějící CD, co bude a jak to bude legální ?

Příspěvek od maestro »

ne nadarmo se po doinstalovani systemu na notebooku automaticky objevuje hlaska o vypaleni zalohy systemu na DVD.

jinak instalacni medium muzete ziskat primo od MS a samozrejme ze ne zadarmo.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Systém XP, chybě�cí C� co bude a jak to bude legální�

Příspěvek od Jackal »

Tak toho jsem si nevšiml, ale už jeto je OK.
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Odpovědět