Download | Programy

Co znamená bílá lišta při nabíhání WinXP ???

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
Yariss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 24, 2006 07:40

Co znamená bílá lišta při nabíhání WinXP ???

Příspěvek od Yariss »

Mám jeden dotaz. Na některých PC mi před Zobrazením Bootovacího Loga WinXP proběhne bílá lišta třeba jako při startu Win2000. Chci se zeptat k čemu je to dobré nebo co to značí. A proč se tato lišta zobrazuje jen u nějakých počítačů. Děkuji za odpovědi
frederick

lista pro startu XP

Příspěvek od frederick »

jde o nacteni prvnich souboru z disku do operacni pameti RAM to ze to u nekterych pocitacu neni videt muze byt zpusobeno vice faktory jako rychlost disku ,prepnuti graficke karty nebo monitoru po zmene rozliseni ale obecne je spise videt na starsich pocitacich ktere nestartuji tak rychle
Uživatelský avatar
Yariss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 24, 2006 07:40

Příspěvek od Yariss »

Mě to ale dělá i u novéch PC. I když jsou nově nainstalovány.
???
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Yariss píše:Mě to ale dělá i u novéch PC. I když jsou nově nainstalovány.
???
Je to zcela normalni... Nemusis se bat, nicemu to nevadi ;)

Myslim, ze frederick to popsal dostatecne.

Je to zkratka individualni, jednomu se nacita veci vic druhemu zase min :)
Uživatelský avatar
Trunda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: ned zář 17, 2006 22:14

Příspěvek od Trunda »

Me to tam nabiha taky..... ;) ...tak bud v poho
MB:MSI KT880 Delta FSR sc.A, CPU:Athlon 2500+@2,31GHz, RAM:Dual DDR Kingston HyperX 400@420 CL2 (2*512) 2-3-2-6-1T, GK:Sapphire X1650Pro DDR3, HDD:Hitachi 160GB/8MB SATA + Samsung 400GB SATA II, ZDROJ:Fortron 400W(ATX-400PNF)
NTB: Šasi: VBI Compal FL90, CPU:C2D T7500 2,2GHz, RAM:2*1GB DDR2 667MHz, GK: Nvidia 8600M GT, HDD: Seagate 160GB SATA II
Uživatelský avatar
Yariss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 24, 2006 07:40

Příspěvek od Yariss »

Dikes chalani, jen jsem se zajímal co a jak !!
Mějte se
Alpha007
Čestný člen
Příspěvky: 104
Registrován: pát led 06, 2006 20:42
Bydliště: The Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alpha007 »

Kupodivu to mam tak rychlej comp ze se mi ani neukaze? :D Ono je to relativni, podle ma win xp professional se ukazuje dyl. Jednou se mi podelalo neco na disku kdvuli bource a tady tahle cast trvala neco kolem 15 minut. To bylo k zblazneni :D
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: lista pro startu XP

Příspěvek od Zdenek »

frederick píše:jde o nacteni prvnich souboru z disku do operacni pameti RAM to ze to u nekterych pocitacu neni videt muze byt zpusobeno vice faktory jako rychlost disku ,prepnuti graficke karty nebo monitoru po zmene rozliseni ale obecne je spise videt na starsich pocitacich ktere nestartuji tak rychle
Ano. Je to načítání kritických ovladačů mezi jádrem a diskem a závisí to i na kvalitě implementace ovladačů pro řadič disků. Pokud BIOS vidí disky jako SCSI, může pomoci zaměnit klíčivé slovo multi v souboru boot.ini, které určuje způsob hledání disku. Ale nevím přesně, jak na to, jistě pomůže Google.
Zdenek
Odpovědět