Download | Programy

Zasekávání a další problémy...

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Zasekávání a další problémy...

Příspěvek od Anonymous2 »

Obracím se na Vás s prosbou. PC, které jsem na základě Vašich rad objednal, vykazuje nějaké nedostatky a nevím si s nimi rady, proto bych Vás požádal, zda byste mi mohli sdělit Vaše názory. Je toho více, tak se nezlobte, že jsem to dal všechno pod grafiku. Mám stažené nejnovější ovladače grafické karty (HD 4800) a přesto se mi občas, někdy i vícekrát denně, zasekne menu v PRO EVO 09 a musím natvrdo restartovat, dneska hned po 2 vteřinách!. Dále mě trápí např. načítání nové záložky v Exploreru, která na jiných PC trvá několik setin, ale na mé mašině trvá cca 10 sekund!!! Prostě napíše připojování a musím čekat. Pomalou odezvu na internet také přisuzuju velmi špatné kvalitě signálu wifi. Co se myslíte? Při startu mi to psalo "Express gate is not installed...", tak jsem ho v biose vypnul. PC je v záruce, klidně ho můžu poslat do Alfacompu na reklamaci, ale před tím bych znal Vaše názory. Jinak na běžné věci funguje v pohodě, jen mě trápí to zasekávání, načítání těch dalších záložek v exploreru. Jo a při startu mi to nabídne grafiku od Asusu, kdy mohu rovnou skočit do biosu, což na začátku nebylo... Jo a Visty jsem včera přeinstalovat a nic.. Díky moc za rady.

Jedná se o q9300, 4GB RAM, desku ASUS PRO P5Q, grafiku HD4870.
Uživatelský avatar
patap
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 1362
Registrován: úte čer 19, 2007 17:37
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávání a další problémy...

Příspěvek od patap »

Co teploty?
|Šrot 1||Celeron D 2,93Ghz|MSI 865PE Neo2-V|2GB RAM|Radeon 9550 256MB|Maxtor 160GB ATA + Hitachi 160GB SATA|LG 4163B + Samsung SH-S223Q|Fortron 350W|Samsung 940BW|Logitech X-230|A4tech X-750BF|HP PSC 2355| |Šrot 2||A64 2800+|MSI K8N Neo3|1GB RAM|Radeon X550 256MB|Seagate 200GB SATA|Benq DVD-RW|EC 400W| |High-end||PIII 800mhz|QDI SynactiX 5EP|512MB RAM|GF2|WD 30GB|Forton 200W|
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Zasekávání a další problémy...

Příspěvek od Anonymous2 »

Základní deska 41, všechna 4 jádra po 55, GPU VRM 59. To zasekávání se ale nestává ve hře, kdy by mohla být zatížená grafika, ale pouze v tom blbým menu a také se mi občas stane, že mi to při prohledávání menu vyskočí do windows a to pořád při stejném místě - když je rozehraná sezóna, tak to prostě před třeba 10 kolem vyskočí a hotovo a vyskočí to vždycky , takže mám po sezóně. Jinak jsem vychytal to zrychlení načítání záložek v Exploreru... používal jsem Explorer pro 32 Visty a ne pro 64, to jsem nevěděl, už vím a běhá to dobře. Takže mě trápí občas to zasekávání a nyní také další problém, při reinstalu nemůžu nastavit zvuk do reproduktorů, prostě mi to píše, že nejsou zapojeny a hotovo, v monitoru mi bedýnky hrajou, ale nevím jak je dostat do reproduktorů. Díky za rady.
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasekávání a další problémy...

Příspěvek od Camazoo »

S tím ProEvem se doufám předpokládá originální verze, pokud je to cracklé tak se není o čem bavit. Ohledně zvuku, máš nainstalovaného správce zvuku Realtek ? (tam si to v pohodě všechno nastavíš). Jinak v nastavení BIOSU je rozumné vypnout položku "full screen logo" nebo tak nějak, abys viděl výpis POSTU. Taky není od věci vyzkoušet Firefox či Operu, ale samozdřejmě záleží na zvyku;a moc nechápu co myslíš tím >používal jsem Explorer pro 32 Visty a ne pro 64<.
P.S. Asus Express Gate je celkem šikovná věcička, doporučuji nainstalovat ;)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Zasekávání a další problémy...

Příspěvek od Anonymous2 »

Jasně že mám ofisko PRO EVO, proto se divím...;-) Mám nainstalováno snad všechno, vidím tam různé nastavení zvuku, RCA, HDMI (monitor) i reproduktory, ale u nich je napsáno, že nejsou zapojené, i když jsou - na to fakt nemohu celý odpo přijít... S tím explorerem - no prostě nevím, všiml jsem si, že v programech je přímo Explorer (64bitová verze), tak jsem na něko kliknul a jede to jak má. Nevím proč, ale mám tady asi dva prohlížeče nebo si asi nastavíš verzi, kterou potřebuješ... Ten Express gate zkusím.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Zasekávání a další problémy...

Příspěvek od Anonymous2 »

Správce zvuku mám, je tam ale pouze digital output a rca, reproduktory nikdy. Digitial output a rca je i v zařízení zvuku pro přehrávání, dále tam je ten monitor s repráčky, který funguje a dále ty reproduktory, u kterých ale píše "nezapojeny" - fakt nevím.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Zasekávání a další problémy...

Příspěvek od Anonymous2 »

Tak je možná info pro Vás, když mám otevřenou verzi 64 Exploreru, tak mi nejde přehrávat video... píše to toto:

Flash Player support on 64-bit operating systems
Issue
Adobe Flash Player is not supported for playback in a 64-bit browser. However, you can run Flash Player in a 32-bit browser running on a 64-bit operating system.


Reason
Adobe is working on Flash Player support for 64-bit platforms as part of our ongoing commitment to the cross-platform compatibility of Flash Player. We expect to provide native support for 64-bit platforms in an upcoming release of Flash Player following Flash Player 10.


Solution
To use Flash Player to view Flash content on a 64-bit operating system, you must run a 32-bit browser.


Fakt divný, takže budu měnit prohlížeče, jo?
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Zasekávání a další problémy...

Příspěvek od Anonymous2 »

Tak jsem zvuk rozchodil, nastavil jsem v biosu místo audio HD - AC97, nevím proč, ale funguje to. Načítání záložek funguje svižně jen v prohlížeči 64bitové verze, v té zase nefunguje přehrávání videa, takže video přehrávám v prohlížeči 32bitové verze a jediné co mě teda trošku trápí je zasekávání obrazu při hře PROevo, která je samozřejmě originální... zasekává se jen ale v menu, nechápu.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Zasekávání a další problémy...

Příspěvek od Anonymous2 »

A hraju Crysis na plné detaily a v pohodě, špička, tak se mi to zdá jako hrozná náhoda, že se to zasekává jen v menu PRO evo, je to prostě tak a musím se s tím smířit.
Odpovědět