Download | Programy

K čemu netbook / mini notebook ?

Poradna pro nákup nového hardwaru, nebo celé sestavy. Informace o nákupech.

Moderátoři: Sedlo, PCMark, Awast, DigitalDooM, Moderátoři

Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

K čemu netbook / mini notebook ?

Příspěvek od Anonymous2 »

Ahoj, zajímaly by mě zkušenosti vaše / vašich známých, proč jste si pořídili netbook a jak ho využíváte?
Píšu seminárku na tohle téma a sháním charakteristiky lidí, kteří si netbooky kupují: ženy? muži? děti školou povinné? práce? druhý počítač do rodiny? lepší fotoalbum? náhražka normálního notebooku/PC?

Jakékoliv info a komenty jsou vítány
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: K čemu netbook / mini notebook ?

Příspěvek od zener »

Ackoliv netbook nevlastnim, pokusim se shrnout nejake svoje dojmy a postrehy.

Hlavni veci, co je si treba rict, to je nahrazka. Netbook jako nahrada na stolni PC neprichazi v uvahu. Notebooku mozna, ale taky spis ne. Kdybych si mel toto zarizeni koupit, rozhodne bych volil zasadne kvuli dalsimu zarizeni. Idealni bych ho videl do domacnosti, kdo si rad lehne do postele a je pripojen. Ono tahat tezky notebook do postele a jeste kdyz pekne topi, to neni moc pekna vec.

Naopak diky miniaturnim rozmerum by mi asi prace neprisla prilis komfortni a prace, rekneme delsi nez 2 hodiny, by byla az neprijemna. Je to neco podobneho jako porovnavat notebook vs. stolni PC. Avsak casova hranice je nekde jinde. Ja proste na klasicky stolni PC nedam dopustit. Komfortem se mu zadny notebook nevyrovna. A toto si myslim, ze plati i u porovnani notebooku a netbooku.

Abych to zaverem nejak shrnul - netbook urcite ano, ale jako dalsi zarizeni, zadne nahrazky za neco.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
Camazoo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1236
Registrován: ned srp 10, 2008 23:56
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: K čemu netbook / mini notebook ?

Příspěvek od Camazoo »

Já bych viděl netbook jako ideální doplněk desktopu (taková prodloužená ruka)..doma je výkonný desktop a do školy, na dovolené, závody..ehm, do postele :D atd. se vezme netbook (je k tomu díky své malé váze a rozměrům předurčen; nikdo se nechce vláčet s velkým, těžkým a topícím notebookem)..bohužel na druhou stranu výkon netbooků v součastnosti není takový jaký bych si představoval a navíc tu je nevhodná volba OS (archaické XPéčka nemám v úmyslu používat a provozovat Vistu na netbooku zrovna není to pravé..o Linuxu se ani nezmiňuju). Ovšem až toto bude vyřešeno (uzpůsobená platforma a příchod W7) tak vydím v netboocích velký potenciál (alespoň pro mně)

Co se týče notebooků, tady jsem doposud nenašel žádný argument, proč si nějaký pořizovat.
A k nahrazování desktopu notebookem (nedej bože netbookem); já si rozumnou práci na PC bez 22" panelu a ergonomické klávesnice nedovedu představit..o výkonu nemluvě ;)
Intel C2D E7300@3.4GHz * AC Freezer 7 PRO * Asus P5Q * Radeon HD 4850 *RAM 6GB 1066MHz CL5 * Seagate Barracuda 250GB *Corsair VX450W* CM Elite 334 * LG 22" *
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: K čemu netbook / mini notebook ?

Příspěvek od Anonymous2 »

Presne ako Camazoo!!!!
Ale hlavne v posteli je to nastroj nenahraditelny. Pocas marodky mi rychlo zbehne cas a pritom ho nepremarnim.
Odpovědět