Download | Programy

Síťová komunikace mezi XP a Vistami

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Stepan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 12, 2009 18:01

Síťová komunikace mezi XP a Vistami

Příspěvek od Stepan »

Ahoj,

chtěl bych vás poprosit o radu.

Doma máme síť o několika počítačích s XP a jedním notebookem s Vistami. Už od začátku to funguje tak, že na notebooku vidím všechna místa v síti bez problému, ale ostatní počítače notebook nevidí. S nápravou jsem si nevěděl rady, a tak jsem to nechal být s tím, že je to problém Vist, a soubory mezi notebookem a PC přesouval přes složku vytvořenou v PC.

Problém je ale v tom, že teď najednou nikoho v síti z notebooku nevidím a ty odkazy na složky v PC už též nefungují. Přitom podle příkazu ping nikde není problém. Je to zhruba od doby, kdy jsem po delší době instaloval aktualizace z Windows Update - těžko říct, zda to s tím nějak souvisí...

Předem moc díky za rady.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Síťová komunikace mezi XP a Vistami

Příspěvek od zener »

PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Stepan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned dub 12, 2009 18:01

Re: Síťová komunikace mezi XP a Vistami

Příspěvek od Stepan »

Díky za odpověď, ale toto není ono. Tímhle jsem se hrabal už mockrát a i teď vše podle videa zkontroloval a bohužel stále nic.

Ještě teda dodávám, že ten notebook je připojen wifinou k routeru jako ke switchi (možná pamatuješ, řešil jsi to se mnou právě ty), ale tohle by snad na to mít vliv nemělo.

Hlavně totiž nechápu, že notebook náhle oslepl, aniž bych cokoliv kde měnil. Jak říkám, jediný. co si vzpomínám, že jsem prováděl před tím, než to přestalo jít, jsou ty aktualizace. Ale když se podívám do jejich historie, tak ten den se týkaly pouze Frameworku, IE a zabezpečení balíčku MS Visual C++. Takže nic důležitýho.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Síťová komunikace mezi XP a Vistami

Příspěvek od zener »

Ono se stava, ze to nekdy proste vypadne. Na vine muze byt spousta veci. V tomto pripade je nejlepsi a nejrychlejsi nastavit vsechno znova. Taky mam spatne zkusenosti s jednoduchym sdilenim souboru. Mnohem lepsi a taky bezpecnejsi, je rozsirene sdileni. Ale i to ma obcas problemy. Bohuzel.

Moje rada je tedy nasledujici - smaz vsechno stavajici sdileni, zapni si rozsirene moznosti sdileni (pokud tam uz nemas) a naklikej to vsechno znova. Pak se vyplati nechat si namapovat sdileny adresar jako sitovy disk, zda se mi to takove lepe funkcni a nevyhazuje to tolik chyb.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Odpovědět