Download | Programy

procesy ve windows xp

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

zdendah
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát srp 25, 2006 18:44

procesy ve windows xp

Příspěvek od zdendah »

Mam problém. Nevim co znamená proces svchost.exe. Po spuštění pc s os windows xp profesional mě běží tři procesy svchost.exe. Jeden je network a dva system. Jeden ze systému mě zabírá celej výkon procesoru a pc zatuhne že s nim neni možno nic dělat. Díky za radu
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

schvost.exe jsou většinou nějaké systémové služby a pokud sis je neladil, tak budeš mít určitě spuštěné i ty, které nepotřebuješ a které ti jen žerou systémové zdroje.
Služby se nastavují:
Start - spustit - services.msc
a tam vidíš které běží, které jsou povolené a zakázané
Ty které nepotřebuješ můžeš vypnout, ale pokud si nejsi jistý která je potřebná a která ne, tak se tu ještě poraď jinak ti pak něco třeba nebude fungovat.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: procesy ve windows xp

Příspěvek od Anonymous2 »

Jendou jsem narazil na stránku kde byli vyjmenovaný snad všechny procesy které mohou běžet na pozadí windows nevíte někdo jak se ta stránka jmenovala?
smallcritehero

Re: procesy ve windows xp

Příspěvek od smallcritehero »

Anonymous2 píše:Jendou jsem narazil na stránku kde byli vyjmenovaný snad všechny procesy které mohou běžet na pozadí windows nevíte někdo jak se ta stránka jmenovala?
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=41
milann9

Re: procesy ve windows xp

Příspěvek od milann9 »

Ahojte mám problem,PORAĎTE
Měl jsem nainstalovano WIN xp a zkušbní verzi win7. Oddil s win7 jsem odinstaloval ale v uvodu mě to dává na výběr z xp nebo win7 jak to mam odstranit.DĚKUJI. :( :( :(
radkator@seznam.cz
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: procesy ve windows xp

Příspěvek od NSBM »

Tento pocitac -> Vlastnosti -> Upresnit -> Spusteni a zotaveni systemu [Nastaveni] -> Spusteni systemu [Upravit] -> smaz ten JEDEN (upozornuju nic jineho nemazat.. pouze JEDEN prislusny radek) radek, kde mas WIN7 napsano :-)

mozna, pokud si v tomto nejsi jisty, bude lepsi kdyz sem posles obsah celeho souboru :-) a poradime Ti tu jak to "upravit" ;-) at si nesmazes neco jineho.... jako opravit to jde celkem lehce, ale mohlo by Te pak vydesit ze to nechce nabehnout :-)
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Odpovědět