Download | Programy

Upload obrázků

Pravidla, informace, historie fóra, hlášení chyb, vzkazy pro a od admina

Moderátoři: PCMark, Moderátoři

Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Upload obrázků

Příspěvek od PCMark »

Dneska jsem na fórum nainstaloval novou hezkou funkci.
Při psaní zprávy teď máte možnost přidat i nějaký obrázek.
Pod psacím oknem se nachází odkaz "Přidej obrázek".
Po kliknutí na něj vybere obrázek a dáte "Upload it!" Kód pro obrázek se automaticky vloží do okna se zprávou.
podpora obrázků: gif, jpg, png a bmp (bmp nedoporučuji)

Obrázky se ukládají na server postimage.org a tím nezatěžují moc toto forum. Tahle funkce by vám měla ulehčit práci na fóru :)
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

diky, presne to tu chybelo ;)
Uživatelský avatar
Don
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: sob lis 04, 2006 20:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don »

Ještě lepší je podle mě využít http://www.ukazto.com

Článek který jsem napsal je zde: http://www.donwebz.com/view.php?cisloclanku=2006120005

Příklad náhledu:
Obrázek
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

ukažto ti automaticky nevloží kod do fora
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
ukažto.com

To by se ale dalo udělat

Příspěvek od ukažto.com »

to by se náhodou dalo vymyslet... kdybych udělal takovy skript pro phpbb2, tak byste to využili? počítám, že technicky by to mohlo být řešené třeba iframem

admin@ukazto.com
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

iframe do příspěvku vložit nejde, muselo by to vkládat [img]url_adresa_obrazku.jpg[/img] popř. ještě kombinované s URL bbcode tagem pro odkazy náhledů.
ukažto píše:kdybych udělal takovy skript pro phpbb2, tak byste to využili?
zřejmě ne, ukažto je malý projekt v testovacím provozu a není jisté zda tam ty obrázky budou uložené třeba za rok, navíc nevím co by nám to přineslo, když stávající řešení funguje správně. Nicméně někdo jiný by to využít mohl a pro tvůj projekt by to bylo přínosné.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Upload obrázků

Příspěvek od mozek007 »

PCMark píše: podpora obrázků: gif, jpg, png a bmp (bmp nedoporučuji)
BMP nemáš nedoporučovat, to máš zakázat :-)
Návštěvník

Re: Upload obrázků

Příspěvek od Návštěvník »

mozek007 píše:
PCMark píše: podpora obrázků: gif, jpg, png a bmp (bmp nedoporučuji)
BMP nemáš nedoporučovat, to máš zakázat :-)
nemá BMP zakazovat, ale automaticky konvertovat na JPG/PNG, třeba se tak už děje, to sem nezjišťoval, ale věř, že spousta nevím, jak rychle převést soubor BMP na JPG, navíc by to mohl být obrázek BMP s příponou JPG (stává se) a to je pak pro mnohé neřešitelný oříšek
Návštěvník

Re: Upload obrázků

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
mozek007 píše:
PCMark píše: podpora obrázků: gif, jpg, png a bmp (bmp nedoporučuji)
BMP nemáš nedoporučovat, to máš zakázat :-)
nemá BMP zakazovat, ale automaticky konvertovat na JPG/PNG, třeba se tak už děje, to sem nezjišťoval, ale věř, že spousta nevím, jak rychle převést soubor BMP na JPG, navíc by to mohl být obrázek BMP s příponou JPG (stává se) a to je pak pro mnohé neřešitelný oříšek
nevím => neví
Uživatelský avatar
Don
Nováček
Nováček
Příspěvky: 80
Registrován: sob lis 04, 2006 20:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don »

Obrázek

Jen jsem si to chtěl zkusit...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

já sem se vlastně ještě nechlubil :) tomuto fóru vděčím za myšlenku vkládání obrázků na ukažto.com přímo z fóra ... ten plugin úspěšně běží na x fórech... plugin najdete na http://www.phpbb.cz/modules.php?name=Fo ... pic&t=7364

screenshoty zde:

Obrázek Obrázek

narozdíl od postimage si můžete sami upravit stránku a taky uživatel může vidět obrázek, který přidal

už to začínají používat i ve světě, tak si myslím, že je jen otázka času, kdy nebude mocnikdo říct, že je to malý projekt
Uživatelský avatar
xmickey
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: sob pro 16, 2006 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmickey »

Další způsob

Zaslani screenshotu na forum

Na foru neni mozne videt primo soubory, ktere mate v PC, soubory nelze bohuzel ani zaslat primo z vaseho PC. Soubor musite nejdrive umistit na Internetu a pote na forum vlozit odkaz na nej. Existuje nekolik moznosti, zde je jedna z nich.


1. Otevrete Internetovy prohlizec a bezte na adresu http://www.imageshack.us
2. Na zobrazene strance Imageshack kliknete na tlacitko "Browse" a vyhledejte ulozeny soubor na Vasem disku
3. Po nalezeni souboru a vlozeni na stranku Imageshack kliknete na tlacitko "Host It!"
4. Zkopirujte jeden z vygenerovanych odkazu do Vaseho prispevku.

Nejlépe hned ten druhý

Kód: Vybrat vše

[URL=http://img147.imageshack.us/my.php?image=skouzkavs1.jpg][IMG]http://img147.imageshack.us/img147/1929/skouzkavs1.th.jpg[/IMG][/URL]
A na fóru to vytvoři miniaturu asi takhle:

Obrázek
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

to xmickey: tohle už jsem ti snad vysvětlil v jinem tématu, že na forum jdou jednoduše vkládat obrázky přímo z pevného disku

to ukazto: tvůj mod vypadá lépe vyřešen, než ten co momentálně používáme, ale pár věcí by mě zajímalo:

jak dlouho vložené obrázky na ukazto zustanou?

na čem ten projekt vlastně běží? na jakem serveru?

co se stane až vám dojde místo na disku?

Já totiž nekokážu pochopit z čeho se ten projekt financuje, žádná reklama a vše je zdarma.

Líbí se mi že k tomu modu je technická podpora a že se do něj dají nainstalovat nové funkce a upravit mod podle potřeby fora.
Možná tento mod začnu na svých fórech taky využívat.

//edit: ale co mi u tohoto modu dost vadí je to, že když vkládám png obrázek přes forum, tak mi ho automaticky převede na jpg, což je v některých případech blbost. PNG8 je nejlepší format na screeny webů, a na screeny z prostředí win - je to bezstrátová komprese a taky to zabírá nejmíň!
Automatické převedení bmp na jpg je dobré, ale png na jpg někdy dost vadí.

př.: na tvém test foru jsem vložil obrázek anonym_spam.png (velikost 49KB a max kvalita) a tvuj system to prevedl na anonym_spam.jpg (187KB! a o něco horší kvalita)
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
xmickey
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: sob pro 16, 2006 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmickey »

Ok ok klídek :cool:
Mrknu se ti po něčem jiným... na nějakém fóru jsem viděl MOD do phpbb který házel obrázky na imagehack.
P.S. Updatovali jste na phpbb 2.0.22 ?
Uživatelský avatar
xmickey
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: sob pro 16, 2006 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmickey »

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

PCMark píše:to xmickey: tohle už jsem ti snad vysvětlil v jinem tématu, že na forum jdou jednoduše vkládat obrázky přímo z pevného disku

to ukazto: tvůj mod vypadá lépe vyřešen, než ten co momentálně používáme, ale pár věcí by mě zajímalo:

jak dlouho vložené obrázky na ukazto zustanou?

na čem ten projekt vlastně běží? na jakem serveru?

co se stane až vám dojde místo na disku?

Já totiž nekokážu pochopit z čeho se ten projekt financuje, žádná reklama a vše je zdarma.

Líbí se mi že k tomu modu je technická podpora a že se do něj dají nainstalovat nové funkce a upravit mod podle potřeby fora.
Možná tento mod začnu na svých fórech taky využívat.

//edit: ale co mi u tohoto modu dost vadí je to, že když vkládám png obrázek přes forum, tak mi ho automaticky převede na jpg, což je v některých případech blbost. PNG8 je nejlepší format na screeny webů, a na screeny z prostředí win - je to bezstrátová komprese a taky to zabírá nejmíň!
Automatické převedení bmp na jpg je dobré, ale png na jpg někdy dost vadí.

př.: na tvém test foru jsem vložil obrázek anonym_spam.png (velikost 49KB a max kvalita) a tvuj system to prevedl na anonym_spam.jpg (187KB! a o něco horší kvalita)
takže: obrázky, co se vkládají nyní se mazat nebudou... třeba se v budoucnu nějaké opatření zavede (třeba smazání po roce, co se na to nikdo nepodívá - takové opatření je běžné na většin hostingů), to se ale nedotkne stávajících obrázků

běží to na serveru forpsi

reklama bude, až bude potřeba, zatím není potřeba - tohle je běžné třeba i u potravinářských firem... když uvedou nový produkt, nasadí nízkou cenu

zatím s diskovým prostorem není problém (a delší dobu ani nebude nutné jeho rozšiřování) a je to konpcipované tak, že ani do budoucna nebude, protože výnosy z reklamy by měly řádově převyšovat potřebné náklady na diskový prostor

co se týče toho png, tak teď už je mi jasný, jaktože se na serveru objevil 4MB obrázek, prostě někdo nahrál megový PNG a skript ho převedl na 4MB JPG :) - v současné době se dá nastavit, že se nebudou převádět žádné obrázky, tedy ovšem ani BMP či GIF jednoduchou změnou atributu theselect1 z "o" na "n"... do budoucna je to ale dobrý podnět, podobně jako jsem si dneska všiml, že nějaké vychytralé JPG nedokáže skript zmenšit
tenhle plugin ti akorát otevře okno s výstupem a kód musíš překopírovat sám, navíc si nemůžeš přizpůsobit design toho výstupního okna... neboj, brzo bude ukazto.com plugin pod nemeckou doménou na phpbb.de :) - už zítra by měla být polská verze a anglická se momentálně schvaluje - trvá jim hrozně dlouho oficiální schválení pluginu (MODu)
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

počkám si až bude plugin ukažto úplně doladěný, bude k němu i nějaký návod na úpravy a pak ho otestuji
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

PCMark píše:počkám si až bude plugin ukažto úplně doladěný, bude k němu i nějaký návod na úpravy a pak ho otestuji
to je ale bábovka
lala lálala lalalálala lalalálala lá

se vsadím, že seš jeden z těch co v samošce u pokladny zdržujou, že chtěj český návod k vařečce :) - ten plugin právě spočívá právě v tom, že každý si může ladit sám, nedá se už víc ladit, jediný ladění bude spočívat v tom, že třeba to bude obsahovat navíc věci, který si ale už teď může uživatel přidat sám. Jistě, dokumentace bude, ale nevím, proč by na tohle měl někdo s byť jen elementárními znalostmi zdrojových kódů (HTML, PHP) čekat. Jestli ti jde právě o tohle, tak můžu udělat verzi pluginu, která by seděla na tohle fórum, akorát sem pls napiš, které základní barvy jsou na fóru použity, nerad bych to hledal v těch kódech phpBB.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

OK, v budoucnu tvých služeb zřejmě využiji, ale až se mi bude chtít. Předpokládám že to nainstaluji až přejdem na phpBB 3
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
xmickey
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: sob pro 16, 2006 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmickey »

Odpovědět