Download | Programy

Nejlepsi graficka karta pro zpracovani HDvidea (hry nehraji)

Grafické karty ATI, nVidia, Matrox, Intel, VIA ... a jejich přetaktování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

PaRa píše:nepodlomil ...
Me tak napada, strihal jsi nekdy video? :-o Protoze pak bys vedel, ze se nahraje co nejkvalitnejsi zdroj videa - prevazne nekomprimovane AVI. Jak psal alf, to ma obrovsky bitrate (12 MB/s). Nasledne se edituje - striha, efektuje, ... A az potom se toto kvalitni video upravi do vysledneho formatu - DivX, DVD atd. atd. Pricemz se samozrejme degraduje kvalita. Ty treba pracujes s 40 GB AVI zaznamem a ve vysledku z nej udelas 700 MB DivX.

Tim jsem chtel rict asi to, ze je jedno, jestli pracujes s HD nebo DVD, misto na disku je relativne podobne, jen vystup se lisi.

Jeste k tomu disku... Jak jsem psal, se 4 GB RAM se swapovat nebude! A popravde neznam nikoho, kdo by behem renderovani videa delal jeste jinou cinnost. Vetsinou se to dela tak, ze si pripravis projekt a nechas ho vyrenderovat, kdyz vis, ze nebudes u PC.

Ja se s Tebou nechci hadat, ale obcas mi prijdes... jak to rict... "natvrdlej". Neber to nijak osobne...
PaRa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: pon srp 20, 2007 11:27

Příspěvek od PaRa »

zener píše:
PaRa píše:nepodlomil ...
Me tak napada, strihal jsi nekdy video? :-o Protoze pak bys vedel, ze se nahraje co nejkvalitnejsi zdroj videa - prevazne nekomprimovane AVI. Jak psal alf, to ma obrovsky bitrate (12 MB/s). Nasledne se edituje - striha, efektuje, ... A az potom se toto kvalitni video upravi do vysledneho formatu - DivX, DVD atd. atd. Pricemz se samozrejme degraduje kvalita. Ty treba pracujes s 40 GB AVI zaznamem a ve vysledku z nej udelas 700 MB DivX.

Tim jsem chtel rict asi to, ze je jedno, jestli pracujes s HD nebo DVD, misto na disku je relativne podobne, jen vystup se lisi.

Jeste k tomu disku... Jak jsem psal, se 4 GB RAM se swapovat nebude! A popravde neznam nikoho, kdo by behem renderovani videa delal jeste jinou cinnost. Vetsinou se to dela tak, ze si pripravis projekt a nechas ho vyrenderovat, kdyz vis, ze nebudes u PC.

Ja se s Tebou nechci hadat, ale obcas mi prijdes... jak to rict... "natvrdlej". Neber to nijak osobne...
vpohode rad se necham poucit ;o)-
osobni praxi s upravou nemam, bral sem to z hlediska HW co mi prijde nejefektivnejsi, samozrejme to nevyvazi prakticke zkusenosti ostatnich ;o)-

ad natvrdlost resim u toho uplne neco jineho takze mi to budiz poucenim pro priste abych se vyvaroval rozumprdstvi a raci si to po sobe precet ;o)-
E6750, Asus P5B Deluxe/WiFi-AP, 2x1GB A-Data 800MHz, 1600XT 512MB, WD Raptor 36GB/Seagate 2x320GB/WD 1x250GB/Maxtor 1x200GB, Forton 350W, Dell 21" CRT, Logitech S510 Remote + MX1000, x dalsich kravinek ;o)-
Uživatelský avatar
Alf
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: stř úno 14, 2007 22:58

Příspěvek od Alf »

S videem dělám už několik let. Před ca 8-mi až 9-ti lety jsem začínal s grabováním TV a digitalizací VHS pomocí AIW do DivX a následně na DVD. Pak jsem pokračoval s DV a nyní dělám s HDV. Pokud tedy jde o zpracování videa, myslím si, že vím o čem je řeč.
Dělal jsem si sám testy vlivu jednotlivého HW na rychlost renderingu (ještě před tím, než jsem dělal s HDV, ale už s E6600@2,97GHz) a jediná věc, která ji v PC ovlivňuje je CPU. Vše ostatní má vliv minimální. Pokud jde o HDD, čas se výrazně prodloužil pouze při pokusu o ukládání grabovaného videa na "flešku". Na systém ale jednoznačně doporučuju Raptora.
Takže pokud chce někdo pracovat s videem (vztaženo k renderingu) bez ohledu na to, jestli je to nekomprimované AVI, DV, HDV, nebo cokoliv jiného, pak doporučuju:
GPU - výkon nepodstatný
RAM - stačí 2 GB, časování a takt nejsou podstatné. Ještě se mi nestalo, že by volná RAM klesla pod 512 MB (a to ani při souběžném renderingu dvou projektů), ale nechci tím tvrdit, že 4 GB není lepší.
HDD - 74 GB Raptor na systém + 2x velký disk na data
CPU - čtyři jádra a co nejvyšší takt.
Odpovědět