Download | Programy

RAM GEIL + MB Gigabyte 965P-DS4, zde doporucovane = problem

Problematika SDRAM, DDR SDRAM, DDR2 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

GLOWi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 16, 2006 21:47

RAM GEIL + MB Gigabyte 965P-DS4, zde doporucovane = problem

Příspěvek od GLOWi »

WinXP SP2, MB Gigabyte 965P-DS4, CPU Core 2 Duo E6400
Pri vetsi zatezi caste pady do BSOD. Hrani her, stress testy Prime nebo Everest, detekovani Overdrive u Radeonu, vse konci vetsinou v BSOD. Zkousel jsem pameti u kamarada, shodou okolnosti ma totozne MB a CPU, pouze Radeon ma 1950XTX misto 1900XT. Jeho Corsair pameti u mne bez problemu, moje u nej stejne problemy.
Memtest se choval divne. Poprve vykazoval masivni chyby, po prohozeni dimmu vse v poradku. Zkousel jsem pozdeji i prohodit zpatky, ale vse ze zdalo OK.

Ptam se schvalne zde, protoze kombinace teto MB + RAM GEil byla na ddworldu doporucovana, I kdyz mam s pomalejsim casovanim, protoze rychlejsi nebyly k sehnani.

Diky za kazdou radu.
GLOWi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 16, 2006 21:47

Doplneni

Příspěvek od GLOWi »

Zapomnel jsem to nejdulezitejsi, pameti jsou
RAM GEIL 2GB (2x1GB) DDR2 PC6400 800MHz (5-5-5-15)

Na strankach Geilu jsem nasel:

Please note, all SPD for GeIL product series PC5400 DDR2 667 & above (Value & Ultra) will be tuned by safe-mode technology to ensure 100% compatibility with various supported motherboard platforms. Thus, for low latency DDR2 product series, users will need to boot up the system with the default safe-mode SPD and re-adjust the SPD back to the factory rated lower SPD in BIOS setting.

Muj preklad

Vemte, prosim, na vedomi, ze vsechna SPD pro GeIL product series PC5400 DDR2 667 & vyse (Value & Ultra) budou nastaveny safe-mode technologii pro zajisteni 100% kompatibility s podporovanymi motherboardy. Tudiz, pro DDR2 product series s nizkou latenci, uzivatele budou muset nabootovat system s default safe-mode SPD a prenastavit SPD zpatky do nizsiho SPD od vyrobce v BIOSu.

Nejsem z toho zcela moudry
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

no podle me je treba rucne nastavit casovani podle toho co deklaruje GEIL, protoze kdyz nechas bios na auto tak ze SPD nacte nejake jinaci hodnoty :idea: samozrejme predpokladam ze mas v desce naflashovanou posledni verzi BIOSU :idea: pokud nepojedou na deklarovane frekvenci (a napeti - to si taky ohlidej) je nejpravdepodobnejsi ze jsou fyzicky vadne (tedy jedn modul je vadny) cemuz by nasvedcovalo i podivne chovani po prohozeni modulu ;)

//edit: precti si tohle
ISAAC + Fortron blue storm 400W ATX12 2.0, AMD Athlon 64 X2 3800+ @ 2,6GHz (1,35V), DFI s.939 NF3 Ultra-DAGF, Kingston HyperX (HX3200AK2/1G) 2×512 MB DDR 400MHz K2-3-2-6-1 (2,6V) @ 400MHz 2-3-2-5-1 (2,7V), Sapphire ATI Radeon 9600 @ pro, SAMSUNG 200GB PATA 7200rpm + další spotřební harampádí
GLOWi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 16, 2006 21:47

Příspěvek od GLOWi »

Posledni BIOS (f6) nemam, downgradoval jsem do f3, ktery se tvari nejstabilneji. Manualni nastaveni (5-5-5-15, 1.8V) nepomaha. Pameti jsou podle me OK, jenze nekompatibilni. Zkousel je jednu po druhe. Bohuzel Geily nejsou v seznamu podporovanych RAM na webu Gigabyte. Jsem pitomec, ze jsem veril tomu, co pisou na ddworldu.
Uživatelský avatar
Awast
Čestný člen
Příspěvky: 1786
Registrován: úte srp 29, 2006 20:14

Příspěvek od Awast »

Ale no no...

Zkus zvednout napětí RAMek o 0.1 nebo 0.2 Voltu...

Možná je problém v samotných modulech, možná je prostě jeden nějaký pochroumaný...

Každopádně nejsi pitomec a už vůbec ne proto, že jsi dal na rady zdejšího fóra!!!! :evil:

Takže trochu trpělivosti pls...
TT Mambo,FSP-400W, DFI Inf. X2 3600+ EE@2.8GHz, 2x1GB Corsair , HD2600XT@860/780, Seagate250GB, LG4167B, SB Audigy4, 5.1 Genius HT, Logitech G5+QCK4Dsteel +MicrosoftDigitalMedia
GLOWi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 16, 2006 21:47

Příspěvek od GLOWi »

Se starym biosem f3 se to zda stabilni. Mel jsem pusteny burn test Everestu 10 hod a OK.

Ale overclock abslutne nehrozi. Pres EasyTune jsem to predbezne zkousel, nad 5% hned pad. Zdvihat napesti jsem zkousel, o 0.1 a 0.2 Voltu, totez. Navic na pametech je napsano 1.8V. Je to sice zklamani, protoze Geily by mely byt znackove a byly drahe, ale pokud to pujde na nominalni frekvnci, budu rad za ty dary.
Manualne nastavene mam CAS-RAS to CAS Delay-RAS Precharge-TRAS (5-5-5-15), ostanim hodnotam nastavitelnym v rozsirenem nastaveni jako ACT to ACT delay nerozumim a mam nechane na auto.

Pameti jsou podle me OK, zkousel jsem je kazdou zvlast a obe dve se chovaji stejne. Ze by byli spatne oba moduly je velmi nepravdepodobne.

A nejde o rady na zdejsim foru, aleo clanky na ddworldu, ktere Geily ke Gigabyte doporucuji.
neverkill
Nováček
Nováček
Příspěvky: 71
Registrován: sob říj 07, 2006 07:41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od neverkill »

a ma pravdu protze nic lepsiho v pomeru cena vykon nesezenes... :roll:
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Gryc Lukáš »

No já myslím že ty moje paměti ( viz níže ) jsou možná ještě lepší kauf - jsou ještě levnější a v klidu jedou na 800 MHz Cl 4 ( víc jsem nezkoušel ) . :mrgreen:
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
Odpovědět