Download | Programy

Firewally

Problematika virů a antivirů, zabezpečení PC, firewall, spyware, kontrola logu, hesla, webové prohlížeče

Moderátoři: mozek007, Ryan, Moderátoři

matousec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 12, 2006 12:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matousec »

Protoze Kerio je takovej packetovej filter s peknym grafickym interefacem. Postrada skoro vse, co by mel osobni firewall mit. A obsahuje spoustu, nejen bezpecnostnich, chyb, ktere by osobni firewall mit nemel. Pokud jsem psal, ze HW FW neuchrani pred unikem informaci, tak Kerio taky ne.
David Matousek, founder of Matousec - Transparent security
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

...ale pro bezneho domaciho uzivatele staci, to staci i firewall v xp sp2. Ostatne ja taky zadne jine reseni nepouzivam nez win firewall.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

matousec píše:Protoze Kerio je takovej packetovej filter s peknym grafickym interefacem. Postrada skoro vse, co by mel osobni firewall mit. A obsahuje spoustu, nejen bezpecnostnich, chyb, ktere by osobni firewall mit nemel. Pokud jsem psal, ze HW FW neuchrani pred unikem informaci, tak Kerio taky ne.
v tom případě se těším na Váš výzkum, kolega Maestro už otestoval Spyware, Adware programy tak ještě zbývá Firewall a pak ještě otestujem antivir soft.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
Ozzy62
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: ned črc 16, 2006 07:46
Bydliště: Haná.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ozzy62 »

Zdravím,
kdyby někdo náhodou někde "zavadil" o češtinu do Tiny personal firewall 6.5.126 -uvítám odkaz.
Díky.
Nashle.
:cool:
Ozzy.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

PCMark píše:
matousec píše:Protoze Kerio je takovej packetovej filter s peknym grafickym interefacem. Postrada skoro vse, co by mel osobni firewall mit. A obsahuje spoustu, nejen bezpecnostnich, chyb, ktere by osobni firewall mit nemel. Pokud jsem psal, ze HW FW neuchrani pred unikem informaci, tak Kerio taky ne.
v tom případě se těším na Váš výzkum, kolega Maestro už otestoval Spyware, Adware programy tak ještě zbývá Firewall a pak ještě otestujem antivir soft.
Diky za zajem, jen dodam, ze mame za sebou 4 analyzy (dnes pribyl BlackICE), ted uz jen cekame na vydani nove verze Outpostu a pote budeme analyzovat Comodo. Tyto dva produkty by meli byt udajne to nejlepsi, co dnesni svet nabizi. Inu, uvidime.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Anonymous píše:
PCMark píše:
matousec píše:Protoze Kerio je takovej packetovej filter s peknym grafickym interefacem. Postrada skoro vse, co by mel osobni firewall mit. A obsahuje spoustu, nejen bezpecnostnich, chyb, ktere by osobni firewall mit nemel. Pokud jsem psal, ze HW FW neuchrani pred unikem informaci, tak Kerio taky ne.
v tom případě se těším na Váš výzkum, kolega Maestro už otestoval Spyware, Adware programy tak ještě zbývá Firewall a pak ještě otestujem antivir soft.
Diky za zajem, jen dodam, ze mame za sebou 4 analyzy (dnes pribyl BlackICE), ted uz jen cekame na vydani nove verze Outpostu a pote budeme analyzovat Comodo. Tyto dva produkty by meli byt udajne to nejlepsi, co dnesni svet nabizi. Inu, uvidime.
a kde bych nasel nejake celkove srovnani a vyhodnoceni? :)
matousec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 12, 2006 12:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matousec »

maestro píše: a kde bych nasel nejake celkove srovnani a vyhodnoceni? :)
Ve vysledcich je tabulka. To dulezite z hlediska hodnoceni je zacatek tabulky az do "Easy of use" vcetne.

Overall rating - celkove ohodnoceni, jedna se o soucet trestnych bodu, ktere se udeluji za mnoha kriteria, cim mensi cislo, tim lepsi produkt

pak je trojice
Installation speed, Trouble-free installation, Installation easiness - vystihuje instalaci programu, konkretne rychlost, bezproblemovost a jednoduchost

Reboot requirement - je po instalaci vyzadovan restart ?

Automatic database initialization - je po instalaci vnitrni databaze inicializovana alespon castecne ?

potom je trojice hardwarovych naroku,
Memory a Disk jsou jasne, priblizna hodnota obsazeni v pameti a na disku

zajimava je Performance - jak moc firewall zpomaluje operacni system,
zpusob, jakym jsou firewally implementovany si vynucuje zpomaleni, protoze pri kazdem volani funkce, ktera by mohla byt potencialne nebezpecna se musi provadet dodatecne overeni vuci databazi firewallu, bez firewallu se provadi jen overovani vuci pravum uzivatele, zpomaleni je tudiz nutne, Performance odrazi, nakolik je system zpomalen, tzn. kolik procent puvodniho vykonu zustane, zahrnuta je prace s diskem, s registrem a s procesy, to se zprumeruje do jedne hodnoty

a konecne Easy of use - jak jednoducha je pro bezneho uzivatele prace s firewallem, predpoklada se ale, ze rozumi anglicky (nebo jinym podporovanym jazykem)

zbyvajici cast tabulky je pro pokrocilejsi, v anglictine jsou vsechny pojmy vysvetleny po kliknuti na pojem v tabulce
David Matousek, founder of Matousec - Transparent security
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

matousec píše:
maestro píše: a kde bych nasel nejake celkove srovnani a vyhodnoceni? :)
Ve vysledcich je tabulka. To dulezite z hlediska hodnoceni je zacatek tabulky az do "Easy of use" vcetne.

Overall rating - celkove ohodnoceni, jedna se o soucet trestnych bodu, ktere se udeluji za mnoha kriteria, cim mensi cislo, tim lepsi produkt

pak je trojice
Installation speed, Trouble-free installation, Installation easiness - vystihuje instalaci programu, konkretne rychlost, bezproblemovost a jednoduchost

Reboot requirement - je po instalaci vyzadovan restart ?

Automatic database initialization - je po instalaci vnitrni databaze inicializovana alespon castecne ?

potom je trojice hardwarovych naroku,
Memory a Disk jsou jasne, priblizna hodnota obsazeni v pameti a na disku

zajimava je Performance - jak moc firewall zpomaluje operacni system,
zpusob, jakym jsou firewally implementovany si vynucuje zpomaleni, protoze pri kazdem volani funkce, ktera by mohla byt potencialne nebezpecna se musi provadet dodatecne overeni vuci databazi firewallu, bez firewallu se provadi jen overovani vuci pravum uzivatele, zpomaleni je tudiz nutne, Performance odrazi, nakolik je system zpomalen, tzn. kolik procent puvodniho vykonu zustane, zahrnuta je prace s diskem, s registrem a s procesy, to se zprumeruje do jedne hodnoty

a konecne Easy of use - jak jednoducha je pro bezneho uzivatele prace s firewallem, predpoklada se ale, ze rozumi anglicky (nebo jinym podporovanym jazykem)

zbyvajici cast tabulky je pro pokrocilejsi, v anglictine jsou vsechny pojmy vysvetleny po kliknuti na pojem v tabulce
dekuji :)
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Jestli jsem ty výsledky dobře pochopil, tak nejlépe dopadnul ZoneAlarm Pro 6.1.744.001. Mě by zajímalo i srovnání pouze freewarových produktů třeba Kerio vs ZoneAlarm Free 6.5.700.000 co je lepší?
Existují totiž i uživatelé co používají pouze Win firewall a nechtějí do firewallu investovat žádné peníze. Tak potom nevím co je pro ně lepší, jestli Win firewal, kerio, nebo ZoneAlarm Free.
Co je v ZoneAlarm Free omezeno?
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Shotgunman píše:mno KERIO Firewall mám a do kompu se mi nedostane ani bajt bez mýho vědomí ... teda snad :D
Tím bych si nebyl tak jistý :cool:
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Asi Kerio bude nejlepší. Zkoušel jsem i zone ale nedohodli jsme se. kerio hlásí všechny změny programů, odchozí spojení, útoky z venku, skenování portů.. Ze zečátku nové instalace ale hlásí úpně všechny, trvá dloho než se nastaví. Za nedloho si sním jistě užiju, budu dělat domácí wifi síť, to zas bude mnoho nastavování a stejně to nepůdje :D
kein
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: úte srp 29, 2006 09:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kein »

diskuze frci, ale zaver pro me co chci free SW firewall jsem zadny nenasel...pouzim Kerio a obcas s nim nejsem moc spokojeny, ale na druhou stranu zadarmo...
Kryshpeen

moje zkušenosti, OutPost vede!!!!

Příspěvek od Kryshpeen »

Dobrý den rád bych přidal své osobní zkušenosti, i když už je možná pozdě... také jsem dlouho hledal nějaký firewall zdarma.

Až jsem asi před necelými dvěma roky narazil na stránky http://www.firewallleaktester.com/

Zde se věnují testům firewallů, ovšem především komunikaci z vašeho počítače ven. S rozvojem červů a podobné havěti se ukázalo, že ochrana tohoto směru komunikace je neméně důležitá než samotná obrana před napadením zvenčí.
Ale zpět, tehdy jsem porpvé uslyšel o programech Zone Alarm a Outpost. Oba se umístily na prvních dvou místech leak testů. Oba mají free verze.

Náhodou jsem narazil na společnost, zastupující Agnitum (výrobce Outpostu) v ČR. Navíc měli akci a za necelých tisíc korun jsem si zakoupil Outpost s doživotní licencí! Věřte mi, že lepších koupí jsem v životě mnoho neudělal.

Od té doby jsem v klidu a kdyby se něco nedej bože stalo, tak vím, že si výrobce bude lámat hlavu jak to rychle napravit, vždyť za to ho platím. Takže bych Vám všem doporučil do toho raději trochu zainvestovat a být v klidu.

Protože ale také spravuji počítače svých příbuzných, musel jsem najít nějaký free firewall. V poslední době jsem začal využívat Comodo Firewall a musím říci, že se zatím jeví jako velice solidní program. Bohužel zatím jen v anličtině a plive na začátku spoustu dotazů, což by někomu nemuselo vyhovovat. Díky tomu se ovšem dá také dost precizně nastavit, takže ten DOPORUČUJI.

No a samozřejmě medvědí službu svéme bezpečí prokážete tím, že nebudet používat Internet Explorer v jakékoliv verzi a místo něj raději Firefox nebo Seamonkey

Omlouvám se za délku příspěvku a Zdravím

Kryshpeen
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: moje zkušenosti, OutPost vede!!!!

Příspěvek od mozek007 »

Kryshpeen píše:¨
.. Omlouvám se za délku příspěvku ..
Není se za co omlouvat, díky za každé zkušenosti!
Jacques
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: čtv pro 14, 2006 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacques »

HW a SW firewall... jakej je v tom rozdil? myslim na jakym principu to pracuje? a ten ZoneAlarm je jen 15 deni trial verze nebo se da normalne na zonelabs stahnout na dyl? asi ne...
:roll:
PC: CPU - C2D E8200 (2,66Ghz @ 3,2Ghz) , GRAFIKA - X1950GT (500x1200 @ 600x1400Mhz), RAM - A-Data 2x1024MB 800Mhz Retail, ZÁKLAD - Gigabyte P35-DS3L, HDD - 80GB Seagate Barracuda 7200Rpm, ZDROJ - Fotrton BlueStorm 500W, CPU COOLER - CoolerMaster Elite 330, OS - Windows XP Pro SP2, MONITOR - LG flatron L1954TQ, MOUSE - A4Tech X-718BF, KEYBOARD - Chicony
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Jacques píše:HW a SW firewall... jakej je v tom rozdil? myslim na jakym principu to pracuje? a ten ZoneAlarm je jen 15 deni trial verze nebo se da normalne na zonelabs stahnout na dyl? asi ne...
:roll:
HW firewall je např v routeru. Chrání síť před útoky z venku, před dos útokem. SW firewall běží v operačním systému, to znamená že jde vypnout. Firewall ukončí i dávkový příkaz v příkazové řádce.
Jacques
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: čtv pro 14, 2006 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacques »

HW firewall je např v routeru. Chrání síť před útoky z venku, před dos útokem. SW firewall běží v operačním systému, to znamená že jde vypnout. Firewall ukončí i dávkový příkaz v příkazové řádce.
no to znamena ze jakykoliv utok pres prikazovy radek muze deaktivovat SW firewall ... to je docela spatne si myslim :D
PC: CPU - C2D E8200 (2,66Ghz @ 3,2Ghz) , GRAFIKA - X1950GT (500x1200 @ 600x1400Mhz), RAM - A-Data 2x1024MB 800Mhz Retail, ZÁKLAD - Gigabyte P35-DS3L, HDD - 80GB Seagate Barracuda 7200Rpm, ZDROJ - Fotrton BlueStorm 500W, CPU COOLER - CoolerMaster Elite 330, OS - Windows XP Pro SP2, MONITOR - LG flatron L1954TQ, MOUSE - A4Tech X-718BF, KEYBOARD - Chicony
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Jacques píše:
HW firewall je např v routeru. Chrání síť před útoky z venku, před dos útokem. SW firewall běží v operačním systému, to znamená že jde vypnout. Firewall ukončí i dávkový příkaz v příkazové řádce.
no to znamena ze jakykoliv utok pres prikazovy radek muze deaktivovat SW firewall ... to je docela spatne si myslim :D
Zkus si napsat do příkazové řádky nebo do dávky taskkill /f /t /im kpf* :cool: je to pro kerio, a
taskkill /f /t /im nod32krn.exe
taskkill /f /t /im nod32kui.exe
pro noda. Stačí dát na začátek programu a softy se neškrtnou. A ani HW ti v tomto případě nepomůže. Když někdo otevírá každý exe co mu přijde pod ruku..
Jacques
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: čtv pro 14, 2006 16:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jacques »

Zkus si napsat do příkazové řádky nebo do dávky taskkill /f /t /im kpf* :cool: je to pro kerio, a
taskkill /f /t /im nod32krn.exe
taskkill /f /t /im nod32kui.exe
pro noda. Stačí dát na začátek programu a softy se neškrtnou. A ani HW ti v tomto případě nepomůže. Když někdo otevírá každý exe co mu přijde pod ruku..
pokud nekdo tedy vytvori program ktery si nekdo stahne do pc tak by ho pomoci cerva mohl spustit a zablokovat tak antiviry ze? jo a neznate nejaky dobry server kde by se dal dobre naucit dosovy jazyk (nebo by ste sem na ddworld mohli dat par tech znaku - myslim jako kompletni seznam vsech nebo aspon mnoha :D )
PC: CPU - C2D E8200 (2,66Ghz @ 3,2Ghz) , GRAFIKA - X1950GT (500x1200 @ 600x1400Mhz), RAM - A-Data 2x1024MB 800Mhz Retail, ZÁKLAD - Gigabyte P35-DS3L, HDD - 80GB Seagate Barracuda 7200Rpm, ZDROJ - Fotrton BlueStorm 500W, CPU COOLER - CoolerMaster Elite 330, OS - Windows XP Pro SP2, MONITOR - LG flatron L1954TQ, MOUSE - A4Tech X-718BF, KEYBOARD - Chicony
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Začni třeba s tímto http://mujweb.cz/www/dosms/vyuka.htm
a pro příště používej googla. Za takovéto dotazy by se mělo platit! :)
Odpovědět