Download | Programy

Chcete přidat slovenštinu na fórum?

Pravidla, informace, historie fóra, hlášení chyb, vzkazy pro a od admina

Moderátoři: PCMark, Moderátoři

Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Chcete přidat slovenštinu na fórum?

Příspěvek od PCMark »

je to dotaz pro naše slovenské návštěvníky, myslím si že s češinou problém nemají, ale pokud by si mohli v profilu nastavit sk jazyk tak by to na ně mohlo působit příjemněji.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
DJDMX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: sob lis 25, 2006 12:42
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DJDMX »

Mno nerekl bych, ze je to dobrej napad. Si vem, ze diskuze je stejne na cestine ;)
Nebojim se smrti, jenom kdyby nebyla naporad
LuKoCH
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 15, 2006 16:56

Příspěvek od LuKoCH »

Ani bych se neptal a šupnul to tam. Při registrování i pozdějí si to může kdokoli změnit, takže proč ne :D
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

tak slovenštinu jsem nainstaloval, kdo chce, může si ji nastavit v profilu
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

PCMark píše:tak slovenštinu jsem nainstaloval, kdo chce, může si ji nastavit v profilu
Slováci nemají problém s češtinou ale je to silně naopak. Valná většina mladší generace čechů "neumí slovensky". Na rootu vyšel článek ve slovenštině, já ho přečetl, a nevšiml jsem si, že je to v "cizím jazyce". Až když jsem načetl diskuzi, tak hned v prvním příspěvku stálo něco jako : Jsme na českém serveru, tak proč autor neumí česky..
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

mozek007: to mas sice pravdu s tou slovenstinou, ale neni chyba v "mladych" lidech, jak rikas, ale v ucitelech a co uci na skolach. Povinne bych na skole zavedl Slovenstinu, jako to je treba s Anglictinou nebo Nemcinou. Osobne nemam moc problemu s rozumenim slovenstiny, ale obcas mne to nejaky slovicko dela problem a davam prednost ceskym clankum nez slovenskym. Kdyz uz musim cist nejaky clanek ve slovenstine, tak ho louskam 2x dyl, nez kdyby by byl napsany v cestine. Osobne me to velice stve, ale neni problem jen v jedinci. Musime se na to divat uz od skoly, kde nas co ucili.... :idea: :!:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Pockmat píše:mozek007: to mas sice pravdu s tou slovenstinou
Viděl bych to trochu jinak. Učit se slovenštinu je přehnané. Ale co mě mrzí, je, že nejsou v televizi slovenské pořady - Nova vs joj. Na slovensku jsou české televize. Slovenština mi přijde krásný jazyk, byl jsem na slovensku a je to radost se zaposlouchat. Byl jsem tam v 9té třídě, takže krom poslouchání slovenštiny jsme chlastali Vodku a borovičku ve velkém :? .
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Hmm. S tim ucenim bych neprehanel. Chtelo by to treba ucit nejaky ty odlisny slovicka.... Osobne kdyz slysim slovenstinu, tak mne to pripada, ze to je takova drsnejsi cestina, ale to je proto, ze nejsem na to zvyklej. Myslim si, ze pro slovaka je lehci se naucit cesky, nez pro cecha se naucit slovensky. Ale s tou vyukou na ZS to ma neco do sebe! Rozhodne bych tu myslenku nezahazoval... Ma generace ma tu nevyhodu, ze slovenstinu si musi prekladat do cestiny, jako napr.anglictinu, kdyz se s ni plynule nemluvi. Prave tato vec je strasne neprijemna.... :|
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět