Download | Programy

Poradte

Problematika SDRAM, DDR SDRAM, DDR2 SDRAM, RDRAM, SO DIMM a další

Moderátoři: Awast, Moderátoři

cubbaba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 19, 2006 18:37

Poradte

Příspěvek od cubbaba »

Dobrý den!Pred rokem jsem si koupil novy pc a mel sem zavadnou jednu pamet, takze mi padal cely system.dostal sem novou,zcela stejnou a to 512 mb ddr 400mhz 2,5legend...vlozil sem ji do pc ale stejny problem jako predtim...windows ani nenajeli....nejsem az tak zbehly a casem sem se dozvedel ze ,ozna u te druhe ram byl problem v biosu(deska asus via k8t800)Nicmene sem jednu ram prodal(neuvazene) a zustala mi jedna 512ka....ted bych chtel dokoupit 1024mb ram...a mam par dotazu...1.musi to byt opet znacka legend nebo i jina?2.nemusim mit opet 2 pary po 512mb nebo jedna 1024 a 512 na stejnem taktu nebudou delat problem?3.je mozne ze mam zavodny slot na desce kdyz mi podobny problem delala i vymenena ramka(pc bylo ve firme, kde jsou, aspon tedy doufam odbornici,takze by snad poznali zavadny slot,kdyz poznali zavadou ram:))4.kde v biosou nastavim ramky?......Dekuji vsem za rady a preji pekne svatky
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Re: Poradte

Příspěvek od Gryc Lukáš »

Tato deska nemá duální řadič paměti a tak by jí mělo být srdečně jedno jaká kombinace pamětí se do ní dá. Teda musí se ale ty paměti z tou deskou snést. Obě paměti určitě pojedou na stejném taktu a časování, jinak to ani nejde,čili nastavovat podle té horší. Deska je to pěkně mizerná takže problém by mohl být i ve vadném slotu, zkusil bych tam dát osvědčený pár značkových !!! ( corsair,Kingston ) pamětí a jestli to bude dobře fungovat. V BIOSu bych ramky moc nenastavoval pokud tomu nerozumím, max. bych spustil nějakou položku typu " nastavení optimální konfigurace ". Přeji hodně štěstí. :P
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
cubbaba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 19, 2006 18:37

Příspěvek od cubbaba »

Diky za rady!takze pokud koupim 1gb pameti od tejneho vyrobce tak by nemel byt problem pokud nemam vadny slot na desce??Zjistim vadnost slotu i jinak nez ze pamet co mam a v poradku mi funguje prehodim do druheho volneho slotu a uvidim...
cubbaba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 19, 2006 18:37

Příspěvek od cubbaba »

jinak jeste jsem si vsiml ze mate grafickou kartu, kterou bych si chtel poridit!jen do agp portu..cetl sem na ni dost prispevku a pry je moc hlucna a hodne se zahriva.jake mate zkusenosti?muzete doporucit...diky :D
Uživatelský avatar
Gryc Lukáš
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 06, 2006 12:22
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od Gryc Lukáš »

Jak říkáte, přehoďte paměť. modul a uvidíte. No nevím X1950 Pro do AGP není zrovna nejlevnější počin ( 6000 Kč ) a nejlepší procák do s.754 byl co já vím byl A64 3000+ což je na tuhle kartu slabota. On už to je u AGP problém,já bych tam dal spíš X1650XT až se objeví do AGP. Hlučná kupodivu není, do rychlejšího režimu se mi nepřepíná ( slušný průvan ve skříni ), HDD je určitě slyšet víc. Ale opravdu dost hřeje, to je pravda. GF 7600 GT nehřála v porovnání s ní ani z polovic. Jo a taktovat skoro nejde, už z výroby je na hraně :|
Akasa 460W ATX12 2.2, Intel Core2 DUO E6400 2.13 @ 3,2 GHz , Gigabyte 965P-DS4 , 4x1024 MB DDR2 800 MHz A-Data Extreme, Sapphire ATI Radeon HD 3870, HDD Western Digital 250GB a Hitachi Deskstar 320 GB + další zbytečnosti
cubbaba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: úte pro 19, 2006 18:37

Příspěvek od cubbaba »

Asi ano.Ja mam ted Athlon 64 2800+ na socketu 754 a taktu 1,8ghz...a to mam rok stary pc:)Vic jak 2ghz z toho asi nepujde dostat.Jinak se omlouvam s tou kartou sem se prehledl o cislo!Budu porizovat Sapphire X1650pro!Jinak pri mereni napeti pres program asusu probe mi u +5v ukazuje presah o 5setin a prestane varovat az pri toleranci presahu na 15%...nevite co to znamena?diky
Odpovědět