Download | Programy

Připojení pc a notebooku pomocí wifi

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Otazník

Připojení pc a notebooku pomocí wifi

Příspěvek od Otazník »

Potřeboval bych poradit mám notebook a tam wifi a potom mám stolní pc ,kde mám taky wifi, a ještě na tom mám internet pomocí upc stálé připojení. A už se mi povedlo najít pomocí těch programů které dodávají k wifi kartám ale když dám Bezdrátové připojení a tam dám aktualizovat sítě tak to nic nedělá a nic to nenajde A taky jsem se pokoušel pomocí příkazovýho řádku a nic to nějak nedělalo, poradil by mi někdo jak na to?????? co jak kde mám nastavit, a potom potřebuji na tom stálím pc kde je internet abych mohl jít na internet i s notebookem, prostě ho nazdílet. Děkuji moc za pomoc
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

pokud bezdratova sitova karta ve stolnim pc umi pomoci dodaneho softwaru fungovat jako AP, tak neni problem. Staci ji nastavit jako AP, internet se nasdili temer automaticky a notebook se k AP pripoji, internet bude fungovat.

pokud jako AP fungovat neumi, musis spojit obe wifi sitovky pomoci site AD-HOC a internet nasdilet klasicky pres windows.

Teorii nasdileni internetu najdes v tomto clanku
http://xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006090003#2
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

A nebo si budes muset koupit AP wifi, ktery umi pridelovat Ip adresy... To pak das primo za modem a nemusis mit nonstop zapnuty pc kvuli netu. Tak ti pujde net na obou pc a pujde i sdileni. Ale doporucuji se napred poradit s vyberem toho AP (acces point).
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Odpovědět