Download | Programy

Problém při instalaci Win XP Pro

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
ANTRAX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 06, 2007 09:38

Problém při instalaci Win XP Pro

Příspěvek od ANTRAX »

Postavil jsem si nový comp, MB: MSI K9N Ultra-2 F , 2x DDR2 667 512MB, HDD WD800JD Caviar SATA/150, 8MB cache a WD2500KS Caviar, Sapphire Radeon 1950Pro. Při instalaci z orig.CD Win XP Pro mi to při kopírování instalačních souborů opakovaně hlásí ,"Nelze zkopírovat soubor mdwmdmsp.dll opakujte klávesou ENTER nebo ukončete instalaci klávesou F3 atd." Odpojil jsem i druhou DVD Rom a ten druhý S-ATA a opakoval instal a vyhodilo mi to zase chybu,ale pro změnu to nemohlo zkopírovat jiný soubor. Opakoval jsem instalaci cca. 6x ,ale bez úspěchu z toho dvakrát to nemohlo zkopírovat výše zmíněnou dll. BIOS HDD normálně vidí a instalace bez problému probíhá až k tomu kopírování. Jinak DDR2 mám osazené slot1 a slot3,nemohl by být zakopaný pes tady? U DDR to makalo v pohodě.
Pzn.: Na tom disku byly předtím Win XP Home a bez problémů.
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

poskozene instalacni CD, poskozena mechanika, nebo chyba RAM.

prvni moznost overis na jinem pocitaci jednoduchym pokuse o zkopirovani celeho obsahu CD. druhou moznost vyloucis pouzitim k instalaci te druhe mechaniky o ktere si mluvil a na treti existuje napr. goldmemmory test
ISAAC + Fortron blue storm 400W ATX12 2.0, AMD Athlon 64 X2 3800+ @ 2,6GHz (1,35V), DFI s.939 NF3 Ultra-DAGF, Kingston HyperX (HX3200AK2/1G) 2×512 MB DDR 400MHz K2-3-2-6-1 (2,6V) @ 400MHz 2-3-2-5-1 (2,7V), Sapphire ATI Radeon 9600 @ pro, SAMSUNG 200GB PATA 7200rpm + další spotřební harampádí
Uživatelský avatar
ANTRAX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 06, 2007 09:38

Příspěvek od ANTRAX »

Možno i Prime 95?? :)
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

samozrejme
ISAAC + Fortron blue storm 400W ATX12 2.0, AMD Athlon 64 X2 3800+ @ 2,6GHz (1,35V), DFI s.939 NF3 Ultra-DAGF, Kingston HyperX (HX3200AK2/1G) 2×512 MB DDR 400MHz K2-3-2-6-1 (2,6V) @ 400MHz 2-3-2-5-1 (2,7V), Sapphire ATI Radeon 9600 @ pro, SAMSUNG 200GB PATA 7200rpm + další spotřební harampádí
Uživatelský avatar
ANTRAX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 06, 2007 09:38

Příspěvek od ANTRAX »

Tak že problém vyřešen a malý poznatek: Při instalaci Woken za použití základní desky MSI K9N Ultra-2F musí být DDR2 osazeny v režimu Sigle,ne Dual. Přehodil jsem to na sigle a v pohodě proběhla instalace. Jinak manual od MSI je velice strohý a řeší jen to ,kolik je tam slotů ,kolik mají pinů a jak se tam DDR vkládá jinak ani ťuk.

Mimochodem vyvstal problém nový a to ,že po instalaci jsem chtěl Wokna aktivovat po netu a system mi vesele oznámil,že podle jejich zjištění byly vyčerpány možnosti aktivace. To by mě zajímalo kde udělali soudruzi z Mrkvosoftu chybu.
Podotýkám ,že první aktivace proběhla při tzv. inovaci systému,kdy mi to rozhodilo veškerý sofware a polovina věcí přestala fungovat. Tohle byla druhá aktivace po instalaci na čistý HDD. Jak to sleduju tak Mrkvosoft se zřejmě svým licenčním ujednáním řídí jen když se to hodí :twisted:
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

obcas se to stava ze nejdou ani nove windows poprve aktivovat pres internet. Musi se tedy telefonicky coz je diktovacka cisel do zblbnuti na cca 5 minut, ale vzdycky to projde.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

mimochodem tu desku jak uvadis jsem istaloval minuly tyden, dokonce dve a instalace probehla v poradku i s pametma v dualu.

Tento problem s kopirovanim instalacnich souboru zpusobuji ve vetsine pripadu problemy s RAM (pouzij nejaky memtest).
Uživatelský avatar
ANTRAX
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 06, 2007 09:38

Příspěvek od ANTRAX »

Tak že nakonec to byla jedna vadná RAM, i když prodejce se cukal a tvrdil že podle jejich technika,který ji testoval je v pořádku. Ve finále reklamaci uznali a RAM jsem dostal jinou a dokonce otestovali celou sestavu aby vyloučili jinou závadu.

Děkuju všem za tipy :pal:
Larwa

Re: Problém při instalaci Win XP Pro

Příspěvek od Larwa »

Díky za tuto diskuzi.Taky jsem měl problém,ale u desky ASUS M2N-X PLUS. No že to bude problém s RAM-kou bych nevěřil.
Já jsem měl 2x 1Gb a ta jedna byla taky vadná.
DJM

Re: Problém při instalaci Win XP Pro

Příspěvek od DJM »

diky za tohle tema, instalacni program xp mi nebyl schopnej prekopirovat x% souboru, pritom CD bylo jak novy... po vymene mechanik, disků i kabelů sem uz premejslel jenom o nakym radici, problem byl ale v jedny ramce.
Odpovědět