Download | Programy

přijímání Wi-Fi a následné šíření dál

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Uživatelský avatar
Wthulmann
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 28, 2006 21:52
Kontaktovat uživatele:

přijímání Wi-Fi a následné šíření dál

Příspěvek od Wthulmann »

Mám dotaz ohledně toho jak řešit danou situaci.

Teď se připojuju notebookem přes wifi, IP mi přidělí soused podle MAC adresy (tu si můžu změnit, ale za další MAC navíc bych platil další jednorázovou registraci). Ten provozuje node, který je propojený někam na Žvahov a odtamtud asi v pěti skocích na bránu. Z bytu jsem schopný chytat wifi v pohodě notebookem, pokud mám přímou viditelnost - čili prakticky jen u oken. Což bych rád změnil. Rád bych se odstěhoval od okna a měl možnost taky signál dál šířit.

Je nějaký takový WIFI router který by to uměl? DO teď jsem vždy do routeru vedl signál nějakým kabelem a šířil ho dál bezdrátem, ale ted bych rad chytal bezdrat a siril si ho dal po byte. Jde to nejak?

diky za cokoliv, a porsim v tomhle jsem největší lama, tak případné odpovědi pište lidsky.

no, shrnuto, m§j největší porblém je, že nevim jak řešit situaci kdy mi do routeru jde signál z wifi a já ho chci distribuovat dál. S kabelama to umim, ale nevim jestli takhle to jde...
díky
Nesnáším ACER

09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

mozna by to resil ovislink wl-5460ap nastaven jako universal repeater, ale radeji to nejdrive vyzkousim az se mi dostane do rukou.

dalsi reseni je samozrejme mit dve AP, jedno na prijem a druhy na sireni signalu po byte.
Uživatelský avatar
Wthulmann
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 28, 2006 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wthulmann »

ok, diky zatip.

Na dva routery nemam :(
to radsi jeden a zmenim si poskytovatele
Nesnáším ACER

09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0
Odpovědět