Download | Programy

viditelnost počítačů Windows ve skupině přes router

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

valecko

viditelnost počítačů Windows ve skupině přes router

Příspěvek od valecko »

máme počítače ve dvou sítích spojených routerem přes VPN. v jedné síti je nastaven WINS server a všechny počítače (win XP) jsou na něj nastaveny. počítače se vzájemně vidí i přes ping i přes hledání počítače pomocí názvu. jediné co nefunguje je zobrazení počítačů v Okolních počítačích - jsou tam vidět jen počítače v dané podsíti.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: viditelnost počítačů Windows ve skupině přes router

Příspěvek od maestro »

valecko píše:máme počítače ve dvou sítích spojených routerem přes VPN. v jedné síti je nastaven WINS server a všechny počítače (win XP) jsou na něj nastaveny. počítače se vzájemně vidí i přes ping i přes hledání počítače pomocí názvu. jediné co nefunguje je zobrazení počítačů v Okolních počítačích - jsou tam vidět jen počítače v dané podsíti.
WINS server s tim nesouvisi.

nejsem si jist proc se v mistech v siti nezobrazuji, tak nemuzu radit :)
dulezity je ze to funguje aspon jinym zpusobem

tak si pripojte nasdilene slozky jako sitove disky a je to ne?
Uživatelský avatar
eXp10it
Čestný člen
Příspěvky: 257
Registrován: pát srp 04, 2006 10:41
Bydliště: Ostrava --> Hultschin --> Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eXp10it »

pokud se pocitace na sebe dopingovali tak mi vzdycky stacilo nastavit, sdileni slozek a tiskaren (a neco nasdilet) + byt ve stejne pracovni skupine a jelo to ok.....

...az do minuleho tydne kdy jsem sitoval tri pocitace, vsechno jako dycky, ale v okolnich pocitacih po nich ani vidu ani slechu (videli klasicky jenom samy sebe), vypl jsem na vsech kompech firewally a... ....a nic..... ...kdyz se zada primo cesta k pocitaci tak bez problemu :D takze nechapu
ISAAC + Fortron blue storm 400W ATX12 2.0, AMD Athlon 64 X2 3800+ @ 2,6GHz (1,35V), DFI s.939 NF3 Ultra-DAGF, Kingston HyperX (HX3200AK2/1G) 2×512 MB DDR 400MHz K2-3-2-6-1 (2,6V) @ 400MHz 2-3-2-5-1 (2,7V), Sapphire ATI Radeon 9600 @ pro, SAMSUNG 200GB PATA 7200rpm + další spotřební harampádí
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

jj, windows si občas dělají co chtějí. Mě se tohle taky stává.
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

I já na tohle dosud marně hledám odpověď, už jsem instaloval i originál MS DNS server a nepomohlo to.
Zdenek
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

proste se sdilenim dat ve skupine byvaji problemy, ale sdileni dat mezi pocitaci v domene, neni problem.
book

možna se mylim

Příspěvek od book »

v xp-AntiSpy, ktery používa dost lidí je položka, která zneviditelní PC v síti. je momentální nápad co by mohlo heplnout.
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

taky to nekdy blblo, ale vetsinou stacilo mit stejnou pracovni skupinu a pridan protokol netbios coz u xp uz neni, takze nevim :) to sem to vymyslel, ze radsi pujdu spat :D
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Odpovědět