Download | Programy

Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Příspěvek od PCMark »

Dneska vyšel na webtrhu vysoce kritický článek o Windows Vista :
http://blog.webtrh.cz/windows-vista-zamerne-vadne

co si o tom myslíte?
je skutečně Windows Vista operační systém, který byl záměrně navržen jako nestabilní, nespolehlivý, nevýkonný a restriktivní ?
Naposledy upravil(a) PCMark dne ned led 14, 2007 19:44, celkem upraveno 1 x.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Je to anti vista kampaň. Protože je windows uzavřený software, nikdo do doho nevidí, takže je to pravda. Na druhou stranu si chce MS pouze pojistit kopírování. Kopírování je přece nelegální, i když si to moc lidí neuvědomí
Naposledy upravil(a) mozek007 dne ned led 14, 2007 19:53, celkem upraveno 1 x.
POM4R4NC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned led 07, 2007 10:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od POM4R4NC »

ci viac o viste citam, tym viac zistujem ze je uplne na kkt...microsoft sa z monopolu snazi vytazit co najviac $
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

já bych se nedivil
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

No, sice jsem ten článek nečetl celý, ale určitě nebudu věřit jednomu člověku, který určitě na smrt nesnáší Windows (jako celá Amerika) a dává přednost Applu nebo kdoví čemu... Je pravda, že Visty jsou systém poměrně náročný na HW, ale to nemění nic na faktu, že si budu dělat závěrečný názor o Vistě sám, až ji řádně odzkouším. Jinak, Windows XP nejsou taky žádní svatoušci, osobně nechápu, jak ani ne po 2 měsících čisté instalace XP Pro můžou mně dělat takový kraviny a nesmysli, co dělají (teda mně osobně). Začínám si pomalu myslet, jestli jsem je snad nějak blbě nenainstaloval... :| :lol:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Šmarjá, to není žádný zaujatý článek nějakého puberťáka, ale výtah se seriózní analýzy (vřele doporučuji pečíst celý originál nebo aspoň přeloženou část na abclinuxu). Všechno je založeno na dostupných specifikacích a podpořeno referencemi, takže můžete sice naivně doufat, že to tak nebude, ale to je tak všechno co s tím můžete dělat.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Precetl jsem si neco podobneho na cdr.cz Musim rict, ze to je docela sila. To bych do Billa nikdy nerekl... :lol:
Jako takovy pristup, to je omezovani lidskych prav, si osobne myslim. Toto jestli chce prodavat v EU, tak bych se docela divil, kdyby mu to Komise EU dovolila prodavat. Jako fakt bych se docela divil. Ale taky doufam, ze se najdou sikovni lidi, kteri se to pokusi nejak obejit, protoze jsem do Visty vkladal velke najede... :idea:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
izak

ALe Jo

Příspěvek od izak »

Ale jo projde to a vzhledem k tomu ze uzivatele windows jsou troubove, tak budou mlsat vse co tam maji .... a jeste mi budou tvrdit, ze to ze nemam ve svych OS DRM je velka nevyhoda ;-))
Proste uzivatele to nezajima a budou to mlsat jako heroin a nebudou se vubec ohlizet na nasledky.

Ale ja tam DRM modul mam Direct-Rednering-Manager ;-)))
jemo slouzi k necemu jinemu.
Rejp

Příspěvek od Rejp »

Ja bych se nebal...stejne to nekdo hned prolomi...a my si budeme spokojene kopirovat :cool:
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Rejp píše:Ja bych se nebal...stejne to nekdo hned prolomi...a my si budeme spokojene kopirovat :cool:
Za prvé už je to prolomené a warez vista už existuje dlouho.
Za druhé kopírování je krádež a trestné.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Nejhorší na těch nových windowsech je to, že okolnosti nás v budoucnu donutí Vistu používat - pokud budeme chtít hrát nové hry, používat nové programy pro win atd.
Já bych dneska nejradši měl pořád staré a velmi rychlé WindowsME, po startu mi zabíraly asi je 10MB v paměti a byli velmi rychlé, sice možná u někoho mírně nestabilní, já jsem to však nijak moc nepociťoval. Nicméně však nové programy už bohužel starší OS čato nepodporují, je problém s podporou ovladačů pro staré OS apod.
A tak i když víme jak je Vista špatná atd., tak ji tady všichni jednou budeme na svém PC mít (pokud si nevystačíme pouze s Linuxem). Jediné co můžeme udělat je akorát oddálit příchod Visty do našich PC. :(
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

PCMark píše:Nejhorší na těch nových windowsech je to, že okolnosti nás v budoucnu donutí Vistu používat - pokud budeme chtít hrát nové hry, používat nové programy pro win atd.
Já bych dneska nejradši měl pořád staré a velmi rychlé WindowsME, po startu mi zabíraly asi je 10MB v paměti a byli velmi rychlé, sice možná u někoho mírně nestabilní, já jsem to však nijak moc nepociťoval. Nicméně však nové programy už bohužel starší OS čato nepodporují, je problém s podporou ovladačů pro staré OS apod.
A tak i když víme jak je Vista špatná atd., tak ji tady všichni jednou budeme na svém PC mít (pokud si nevystačíme pouze s Linuxem). Jediné co můžeme udělat je akorát oddálit příchod Visty do našich PC. :(
Ale nedonutí. Snad jenom pro hry. Hry nehraji, a photoshop nahradí GIMP. A skype do windows nahradí skype do linuxu. Na všechno jsou alternativy. Já používám linux, sice je trochu složitější ale poslední verze Fedory je lepší než XP z roku 2001. XP je zastaralej OS.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

mi je uplně jedno z kterého roku je operační systém, pokud jsem s ním spokojen

Ano Linux je alternativa, ale ne každý bude používat alternativu. Je spousta aplikací na Windows, která nemají na Linuxu plnohodnotnou náhradu.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Souhlasím s PCMarkem, opravdu existují programy, které se na Linux prostě sehnat nedají a o hrách nemluvě... Ja nic proti Linuxům nemám, sice tomu moje nedávný zážitek nenasvědčuje, ale prostě mně připadají takový stereotypní, komplikovaný a takový nudný. Nevím, čím to je, ale když pracuji v Linuxu, necítím se prostě dobře. Chtělo by to skřížit Windows s Linuxem, nebo nějaký lepší OS nepostavený na Linuxech. :idea:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Asi bych ukončil toto téma Window vs Linux dřív než začne mnou vyvovalé flame. Sám s linuxem začínám, mám spousty problémů s HW tak vím co to obnáší. :roll:
Devil.DARK

Visty

Příspěvek od Devil.DARK »

na Vistách právě běžím a vše v naprostém pořádku. To, že jsou záměrně nestabilní je jen velká fáma, protože jsou na tom tisíci násobně lépe než XP. Sehnal jsem si pár nelegálních her (jen pro vyzkoušení) i s "cracky" a od různých společností a mažou jako divý dokonce is vyšším FPS než pod XP.
risa

Příspěvek od risa »

Pockmat píše:Souhlasím s PCMarkem, opravdu existují programy, které se na Linux prostě sehnat nedají a o hrách nemluvě... Ja nic proti Linuxům nemám, sice tomu moje nedávný zážitek nenasvědčuje, ale prostě mně připadají takový stereotypní, komplikovaný a takový nudný. Nevím, čím to je, ale když pracuji v Linuxu, necítím se prostě dobře. Chtělo by to skřížit Windows s Linuxem, nebo nějaký lepší OS nepostavený na Linuxech. :idea:
Myslím si, že napsat od podlahy nový operační systém, který není postavený na ničem, co už bylo vymyšleno, odzkoušeno a používá se, nejde. Z historického pohledu se "dobré" nápady přenášeli z jednoho operačního systému do druhého.

Každopádně nauka o operačních systémech hodně pokročila, takže není problém napsat si vlastní OS od nuly, akorát s tím bude víc práce. Příklad je třeba ReactOS, který připomíná Windows, ale má jiné funkce a mnohé z nich nejsou ještě "dodělané".
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Visty

Příspěvek od mozek007 »

Devil.DARK píše:na Vistách právě běžím a vše v naprostém pořádku. To, že jsou záměrně nestabilní je jen velká fáma, protože jsou na tom tisíci násobně lépe než XP. Sehnal jsem si pár nelegálních her (jen pro vyzkoušení) i s "cracky" a od různých společností a mažou jako divý dokonce is vyšším FPS než pod XP.
To jsem jen tvoje doměnky. Dokonce s vyšším fps --> o jaké hry se jedná? Jaké verze ovladačů, jaký máš HW? To se ti jen zdá, max o jednotky fps, co není okoukatelné ale jen změřitelné
Návštěvník

Re: Visty

Příspěvek od Návštěvník »

Devil.DARK píše:na Vistách právě běžím a vše v naprostém pořádku. To, že jsou záměrně nestabilní je jen velká fáma, protože jsou na tom tisíci násobně lépe než XP. Sehnal jsem si pár nelegálních her (jen pro vyzkoušení) i s "cracky" a od různých společností a mažou jako divý dokonce is vyšším FPS než pod XP.
Můžeš sím Tě napsat název těch her? Docela by mě to zajímalo. Nebo kecáš?
Návštěvník

Re: Visty

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Devil.DARK píše:na Vistách právě běžím a vše v naprostém pořádku. To, že jsou záměrně nestabilní je jen velká fáma, protože jsou na tom tisíci násobně lépe než XP. Sehnal jsem si pár nelegálních her (jen pro vyzkoušení) i s "cracky" a od různých společností a mažou jako divý dokonce is vyšším FPS než pod XP.
Můžeš sím Tě napsat název těch her? Docela by mě to zajímalo. Nebo kecáš?
Nápodobně....Na Vistách (Ultimate Final 2007 v6.0) běžím zatím 2 dny a neuvěřitelná spokojenost...už jen ty předražené doplňky (Win. Media Player 11 Full CZ, DirectX 10 atd.) neuvěřitelná rychlsot, ochrana porti Malware, Spyware apod. a STABILITA...ještě mi ani jednou nevytuhly ani nesekly ;) ...........................





Mě se furt stává toto > Když někomu řeknete, že máte Win. Vista tak Vám několik procent lidí řekne " VISTA SHIT " a rovnou se mu vysmějte a napište "tak si užij XPčka min. do roku 2015 až udělaj new systém :D
Odpovědět