Download | Programy

Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Visty

Příspěvek od mozek007 »

Anonymous píše: Mě se furt stává toto > Když někomu řeknete, že máte Win. Vista tak Vám několik procent lidí řekne " VISTA SHIT " a rovnou se mu vysmějte a napište "tak si užij XPčka min. do roku 2015 až udělaj new systém :D
Co když to ale řekne linuxák :evil:
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Mám dotaz ohledně náročnosti Win.Vista na PC. Jaký hardware by mělo mít PC, aby to jelo bezproblémů, respektive co máte vy? :idea:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Pockmat píše:Mám dotaz ohledně náročnosti Win.Vista na PC. Jaký hardware by mělo mít PC, aby to jelo bezproblémů, respektive co máte vy? :idea:
Mám tento notebook Asus F3F, dvoujádro, 80GB disk, 512ram, integro GMA 950. Vše v pohodě jen to swapovalo pro nedostatek ramky! Takže s gigigem v pohodě.
ANONYM

Linux

Příspěvek od ANONYM »

http://www.winehq.org/site/download tot je stranka kde su vsetky softy pre linux a xp otvorte a pocopite samy linux ich ma omnoho viac takze hold linuxu :prayer: lebo som cital ze win odkukal programy do linuxu :-o (ziadne narazky ja som to len cita)
ANONYM

Re: LINUX

Příspěvek od ANONYM »

Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: LINUX

Příspěvek od Pockmat »

Mám dotaz: proč je Vista o hodně náročnější na paměť než XP i když povypínám themes?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

protože XP je taky náročnější na paměť než Win98 i když povypínáš themes
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
pavel78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 24, 2007 07:23

Skoda, ze jsem se napalil - info pro ostatni o Vistach

Příspěvek od pavel78 »

Zakoupil jsem PC s Vistama a problemy se vali jak velka voda. Mam PC s podporou 64bitu a Vista je tam 32bitu OEM - ta nelze upgradovat na 64bitu - lze pry jen u krabicove verze - toto jsem se dozvedel za 85Kc hovorneho s technikem na podpore. Hned si to bralo 11 aktualizaci pro Vistu a 2 pro Office 2007. Ochrana proti virum u Visty neni zadna, musel jsem koupit Nortona a i presto druhy den nastal problem - prestal fungovat explorer a to tak ze nesel pustit. Po oprave systemu nesel pustit a po instalaci systemu nove na disk neslo spoustu jinych veci - vratil jsem to na prodejnu - pokud se problem zopakuje, vratim to uplne. Timto tvrdim, ze Microsoft prodava zmetky a klame mylnymi informacemi. Jeste podotykam, ze ma zakoupena sestava PC s Vistama je na prvnim radku doporucenych PC samotnym Microsoftem - takze jejich doporucene sestavy asi nebrat - PC samo o sobe je dobre ale system Vista...... zklamalo me to.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Vista bude opravena a použitelná až za rok.
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
jurda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte úno 20, 2007 21:52
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od jurda »

:-o :-o :-o

Začinam o tom linuxu fakt uvazovat , no akorat si maminka nezahraje SIMS II.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

jurda píše::-o :-o :-o

Začinam o tom linuxu fakt uvazovat , no akorat si maminka nezahraje SIMS II.
tak používej Win i Linux zároveň
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
jurda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: úte úno 20, 2007 21:52
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od jurda »

PCMark píše:
jurda píše::-o :-o :-o

Začinam o tom linuxu fakt uvazovat , no akorat si maminka nezahraje SIMS II.
tak používej Win i Linux zároveň
No tohle už jednou na mém počítači bylo winXP + Mandrake linux 10.0 , no jenze ty XPcka se mi tam nejak "ztratila" .No zase je pravda ze uroven meho lamerstvi v te dobe byla na vysoké úrovni :D :D
Zrovna stahuji Fedora Core 6 x86 a snad to dobře dopadne (akorat si nejsem jist temi 64bity) za zkousku nic nedám , no a když to nepojede aspon budu mit vice "zkušeností" :D :D
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Příspěvek od Anonymous2 »

Mal som Vistu dva mesiace - legálnu.
Mal

Vista-Sajrajt
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Příspěvek od Anonymous2 »

Já jsem vážně doufal v novej systém kvůli "prý" dobrý spolupráci Visty s dual-core. A první okamžiky byly taky vynikající, rychlé načtení systému, grásné grafické prostředí, posranní panel atd...
Ale hovno..
Mám 4gb ram a vista z tolika neumí snad ani pracovat :DDDD, sou to úplné hovna, mám vyplé všechny aplikace (jen samotný systém je v běhu) a CPU stále kmitá kolem 10% a Ramka je na 4O%!!!! Také fyzická paměť je načtena pouze jako 3 GB.. je to prostě bída..
Nevím jestli mám nějakou blbou verzi či co, ale je to peklo.
A ten kdo jsem psal že je ochrana proti spywaru a malwaru úžasná tak ať mi políbí :)...
Po 2-týdenním běhu systému jsem si naistaloval avast a spyware a tolik trojanů a spy clientů sem ještě neviděl.
A jinak ať si taky uvědomí že každej takovej program sebou jistě nese nějaký dalši mrkvový spyje, který vás každej den krásně monitorují....
Zlaté XP, doufám že vyjde brzo nějakej service pack jinak se z toho zblázním..
Alternativa je v této době podle mě fakt už jen Linux/GNU, nejlépe Ubuntu.
SERTE NA WOKNA
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Příspěvek od Anonymous2 »

Tux píše:... Také fyzická paměť je načtena pouze jako 3 GB.. je to prostě bída..
Nevím jestli mám nějakou blbou verzi či co, ale je to peklo. ...
Zčásti máš opravdu blbou verzi. Postavíš si nabušené PC a nevíš, že na 4GB a víc potřebuješ 64bit systém = třeba 64-bit Visty a nejlíp (přestože dokážou spustit i 32bit programy) 64-bit programy, které ty vymoženosti dokáží využít.
Mám 1GB ramky na Vistě 32bit, mám konstantně zaplněno zhruba 70% a nevadí mi to. Proč? Všimli jste si, že se vám třeba rapidně zrychlil start Firefoxu? (Visty si nejčastěji používané programy uloží do paměti hned při startu a pak nemusíte tak dlouho čekat.) A když je potřeba, tak se to zabrané místo v RAM samo uvolní.

K spywaru: Windows Defender (jak se nazývá ta jejich ochranná aplikace) je velice jednostranný program. Podle nedávného testu výborně chrání před adwarem, ale u spywaru totálně propadává. (BTW, ani výrobci se tím netají.) Na ten asi bude třeba dalšího softwaru.

+ Několik dalších maličkostí, které (ani nevíte jak) ulehčí (ne :D)normálnímu človíčku život.

Přestože jsem už zkoušel několik distribucí Linuxu, po vyzkoušení Visty jsem zjistil, že ani jedna z nich nesahá Vistám ani po kotníky (prosím žádný flame!). Zkoušel jsem s Linuxem žít, ale nešlo to :(
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Příspěvek od Anonymous2 »

Reknu vam to takhle lidi,Vista sou jednoduse vyhozeny prachy nebo zbytecne zabrany misto na DVD pokud ho mate nelegalni [mluvim o hernim systemu].Visty sou proste napc.Ja je mam na svem druhem PC a nebezi me tam 50% vsemoznych her, a to ity nejnovjejsi př. Call of Dutty 4 (Multiplayer) , GRID , Flatout 2 (origos), The sims 2 , a dalsi spousta dobrych her ktere bych si velice rad zahral jenze tento DEBILNI ZAPRCANEJ WINDOWS JE TAM NAPC. ZE TO PROSTE NEMA CENU NEKDE SCHANET.predem rikam VYSERTE SE NATo. DIky , pokud tento komentar nesmazete.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Příspěvek od zener »

Dragonaut: Je to Tvuj nazor, nikdo Ti ho nebere. Na druhou stranu, vsechny Tebou uvedene hry jsem na Vistach rozbehl, popr. jsem je videl na strojich s Win Vista hrat. Naopak bych Visty pro hrace doporucil. A to kvuli podpore DirectX 10.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Uživatelský avatar
NSBM
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 659
Registrován: sob čer 28, 2008 10:57
Bydliště: pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Příspěvek od NSBM »

:ot: :ot: :ot: :ot:

neremcejte :-) mate co jste chteli..

PS: LINUX RULLEEEZZZZZ aneb hry jsou stejne na picu :smt046

:ot: :ot: :ot: :ot:
$result = mysql_query("SELECT finger FROM hand WHERE id=3");
echo $result;
HNwebdesign - Tvorba webových stránek
Uživatelský avatar
Sedlo
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1668
Registrován: čtv kvě 03, 2007 06:38
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Příspěvek od Sedlo »

Hehe máš dobrý názory NSBM :smt046
já si zatím vystačím s XP Profesional vyladěnýma dle svých předpokladů pro maximální přehlednost (jen pro ty znalé) DX10 hry mě nelákají, nehledě na to že na to nemám železo, tak proč přestupovat na Visty. Jinak proti nim nic závažnýho nemám.
Projekt Hacker l AMD Athlon 64 3200+ 2GHz@2,5GHz (255x10)l Asus M2NPV-MX l DDR2 2x1GB A-Data Extreme Edition 700MHz (3-3-3-6)l EAH2600XT 256MB DDR3 l WD Green 750GB l Samsung SpinPoint F1 1TB | Fortron SAGA400GLN 80+ l NEC 2070NX + Samsung 203B
NTB: Asus F3E

:heart: Phone: N900 Maemo 5 :heart:
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Jsou Windows Vista jsou záměrně vadné ?

Příspěvek od zener »

Uz jsem to tady nekde zminoval, ale taky jsem PRO Windows Vista. Driv jsem je taky nemel rad, ale dnes je mam uz na vsech svych PC a spokojenost. Da se rict, ze jsem si z Vist udelal XP v jinem (Vista) vzhledu. Tedy vypnuti UAC, otravnych hlasek apod. Jinak se to opravdu po uzivatelske strance skoro nelisi. Jen ty barvicky. Co je super, to je ve Vistach spravce pameti. Jeho preload nejcasteji pouzivanych aplikaci je vyborna vec a start aplikaci je opravdu rychly.

Jak rikam, pokud mate 2 GB RAM a vice, Vista je jasna volba...
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Odpovědět