Download | Programy

Sdileni internetu s pripojenim s pevnou IP

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

xkovi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 19, 2007 22:55

Sdileni internetu s pripojenim s pevnou IP

Příspěvek od xkovi »

Ahoj, mam takovy problem, od UPC sem odesel, pac se u nas objevil poskytovatel s lepsimi cenami..problem je,ze jeho pripojeni je takoveto:
do bytu mi natahli rovnou jiz sitovy kabel, ktery rovnou zapojuji do sitovky a mam konkretni IP, kterou si musim nastavit, aby mi slapal net...
Ted sem si koupil druhou sitovku a chtel si propojit notebook s desktopem a dle zdejsiho navodu nastavit sdileni internetu..ale proste nejede :-( Data posilat jdou (pokud danou slozku dam ke sdileni, v pohode se na ni z druheho kompu dostanu a stahnu co potrebuju...), ale sdileni internetu, ktere zapnu na sitovce, pres kterou mi jde do kompu net, to proste nejde...
Nemuze byt problem, ze defacto uz moje pripojeni je jakesi pripojeni do mistni LAN, nikoli jako klasika pres UPC ci DSL modem, ktery teprv jde do sitovky? Nemel bych tedy ty IP adresy, co tu jsou v tom navodu dat nejak jinak, ve vztahu k te sitovce, do ktere je zapojen sitovy kabel od poskytovatele internetu?
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

ne, musi to fungovat uplne stejne jako kdyby to bylo UPC nebo jine pripojeni.

Proste zapnes sdileni internetu na druhou sitovku, IP adresy se na ni automaticky nastavi a na druhem pc nemusis nastavovat nic, dostanes IP adresu automaticky z dhcp (pokud mas windows xp prof., ale u home by to taky melo fungovat).

neblokuje ti to treba firewall?
xkovi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 19, 2007 22:55

Příspěvek od xkovi »

He, pozde, ale preci...uplne sem zapomnel podivat se na to, zda mi nekdo neodpovi a tyz den jsem to rozchodil sam :) Mel si pravdu, delal to firewall..konkretne kerio...stacilo v nem nastavit rezim internetove brany a slape to, aniz bych musel na hlavnim kompu vypinat firewall, coz bych nechtel...

Zajimave je, ze jsem se snazil drzet zdejsiho navoudu, kdy na druhem PC jsem zadaval konkretni IP adresy..slo to pres ne, ale bylo to docela problemove a casto bylo potreba restartovat a furt si s tim nejak hrat...

Kdybych cetl tvoji odpoved, nemusel sem na nb nic nastavovat, nechat to na automatickem prideleni IP adresy a bylo to....

Uz uz jsem chtel sem hodit prispevek, kde jsem objevil ameriku...a to ze neni treba na druhem pc nastavovat ty ip adresy a vychozi brany dle sitovky, pres kterou je to pripojeno..ale jen nechat automaticky a internet funguje taky...dokonce subjektivne lepe! :D Na hlavnim kompu mam ted Visty a domnival sem se, ze to je diky nim, ze uz to ulehcily a neni treba na druhem pc, ktere bere internet pres sdilene pripojeni hlavniho pocitace, nastavovat ip adresy, ale ze si to pribere automaticky vse samo...

Nyni jsem zas o chlup chytrejsi, umi to tedy uz XP, nejen visty...presto dekuji za odpoved (ktera prisla tak rychle, az to bylo na skodu, protoze ja ji cekal tak do druheho dne a behem te doby uz sem to rozchodil a sem na forum uz se pro odpoved nevracel...to je ale paradox :-)) a dekuju!
Odpovědět