Download | Programy

wi-fi:Pripojení stále padá!

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

-FL-

wi-fi:Pripojení stále padá!

Příspěvek od -FL- »

zdravim... mam takový problém, jako většině lidí se mi nechtělo tahat kabely po celém bytě a tak sem přešel k wi-fi s tím, že aspoň i na notebooku bude všude po bytě připojení k internetu. JAko AP mam ASUS 500g router, v počítači mam kartu taky od Asusu, ale počítač mam clkm ve velké vzdálenosti od AP a proto mam většií antény atd... Internet sice má lespoň poloviční signál a tímpádem se připojí, ale stále mi toto připojení padá... proto by mě zajímalo, jestli se s tím dá něco dělat nebo ne a je to nutná součást wi-fi připojení... díky za odpověď...
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

jake ma na tom routeru a v pc anteny?

da se koupit treba 5dbi na kabilku a dat treba na stul, coz cassto pomuze nez kdyz je schovana za pc pod stolem..
-FL-

Příspěvek od -FL- »

No v routeru uz mam tu malou 2db, protoze sem tam mel velkou nejak asi 20db, kterou mam na zdi, ale k tomu se to pripoji a padá to ještě častějc a v kompu mam asi 12 db směrovou antenu, která míří ze do dveří a je clkm vysoko na poličce... Jak řikám ten signál je clkm silnej... Jo a ještě něco-přes den to clkm běží bez problémů, občas spadne, ale dá se to nahodit, lae večer mi to nefunguje vůbec ani žádnej jinej počítač v bezdrátovce. Furt restartuju router a kartu v kompu, ale to nepomáhá :roll:
-FL-

Příspěvek od -FL- »

Sry, nejde tu edit: este bych chtěl vědet jestli tomu nepomůže třeba nějaká aktivní anténa, jestli se něco takovýho dělá. Je pravda,že sem za hodně zdma a v pravym úhlu od pokoje, kde mam ten router. Ale to bohužel neřeší, proč to nefunguje večer. Ten notebook byl včera metr vedle a nešlo to.. znova sem pro sichr zadal wep klic a ssid, ale nic nepomohlo. ani restart toho routeru jak už sem psal... :?: :(
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

tak pomoci netstumbleru zjisti jestli neni v sousedstvi sit na stejnem kanalu, kdyz ji znem kanal.

http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006110015

pak nastav na AP a na sitovce Data Rate misto auto na nejakou pevnou hodnotu (cim min tim stabilnejsi)

a taky muzes misto 802.11g dat jen 802.11b.
-FL-

Příspěvek od -FL- »

jo dík, zkusim a pak napíšu jak to dopadlo... ;)
-FL-

Příspěvek od -FL- »

Jo, tak sem to zkusil, zistil sem, ze s nikym stejnej kanal nemam a dal sem si data rate na 11mb a ty frekvence jako 2,4Gz b. Ale mam podezreni, ze mi nejak blbne ta sitovka, protoze to obcas nenajde vubec zadny AP a pritom kdyz to zrestartuju, tak to hned naskoci. A jakej je rozdil v tom typu preambule dlouhy a krtaky? Ma to na to nejakej vliv?
Odpovědět