Download | Programy

Přístup byl odepřen

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

JiGr

Přístup byl odepřen

Příspěvek od JiGr »

Cau lidi. Mam rozdeleny disk (az doted vse fungovalo bez problemu) na C: a D: , ale najednou se nemuzu pres zastupce ani ikonu v Tento pocitac dostat na disk D, hodi to hlasku Přístup byl odepřen. Kdyz ale najedu na Cecko a nahoru do radku napisu D: tak se na disk dostanu.

Muzete mi pls poradit. Dik moc
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Přístup byl odepřen

Příspěvek od zener »

JiGr píše:Cau lidi. Mam rozdeleny disk (az doted vse fungovalo bez problemu) na C: a D: , ale najednou se nemuzu pres zastupce ani ikonu v Tento pocitac dostat na disk D, hodi to hlasku Přístup byl odepřen. Kdyz ale najedu na Cecko a nahoru do radku napisu D: tak se na disk dostanu.

Muzete mi pls poradit. Dik moc
Zda se mi neco spatne s opravnenim...

Dej Vlastnosti toho disku, zalozka Zabezpeceni, tlacitko Upresnit, Zalozka Vlastnik. V seznamu bys mel byt Ty, jakozto administrator systemu. Pokud tomu tak neni, v casti Opravneni se naklikej ;)
JiGr

Příspěvek od JiGr »

Zalozka zabezpeceni tam neni... .
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

vypni si zjednodušené sdílení souborů:

nástroje - možnosti složky - zobrazení - pokud je "zjednodušené sdílení souborů" zaškrtnuté, tak to zruš - použít
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
JiGr

Příspěvek od JiGr »

tu zalozku Zabezpeceni jsem nasel, ale nasteven je to spravne. Napadlo mne ten disk naformatovat, ale zalohovat 120 Gb... :(
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

JiGr píše:tu zalozku Zabezpeceni jsem nasel, ale nasteven je to spravne. Napadlo mne ten disk naformatovat, ale zalohovat 120 Gb... :(
\
no formatovat je zbytecny... bud je to spatny opravneni na tom disku - pac to pise ten pristup... nebo error v zastupci pro disk D ci jina jebla cast widli - treba cast exploreru. s ohledem na to, ze to jde pred prikazovou radku... zkus to treba jeste pres pruzkumnik, primo pres "spustit" a vyhodnot.

reinstal widli to asi zvladne... zkus na pokus se vratit pres bod obnovy o par dni zpet... kdy to nedelalo. muze to delat nejakej super program co si pak nainstaloval
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

je vhodné jít do nouzového režimu a tam nastavit přivlastnění....
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
classicks
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 14, 2007 19:57

Příspěvek od classicks »

Ahoj,já mám stejný problém!ale podle popsaných rad nenastala žádná změna prosím pokud máte ještě nějaký typ tak ho sem napište.
předem dík moc
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

dela to disk nebo slozka? vlez pres pruzkumnika nebo tento pocitac na danou vec a dej pravej, pak sdileni a zabezpecni, odeber tam vsechny pak dej upresnit - a tam v polozce vlastnik odeber vsechno a dej pouzit... pak znova v tom okne vlez na vlastnika a zadej tam koho chces a dole zaskrtni okenko podrizenych kontejneru a pak pouzit.
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
classicks
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 14, 2007 19:57

Příspěvek od classicks »

oyza píše:dela to disk nebo slozka? vlez pres pruzkumnika nebo tento pocitac na danou vec a dej pravej, pak sdileni a zabezpecni, odeber tam vsechny pak dej upresnit - a tam v polozce vlastnik odeber vsechno a dej pouzit... pak znova v tom okne vlez na vlastnika a zadej tam koho chces a dole zaskrtni okenko podrizenych kontejneru a pak pouzit.

Je to disk hned kdyz otevřu tento počítač.přes pruskumníka nebo Total Commandera vše funuje.až tak moc mě to netrápí ale zajímalo by mě co se stalo.Sdílení a zabespečení bylo vše nezaškrtlé.upřesnit nemám ani ve vlastnostech ani ve sdílení
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Při dvojkliku na disk se provede \autorun.inf, tak ho případně odkryj a smaž. Pak půjde disk snad otevřít. Otázkou je ale původ toho souboru. Mohl se tam dostat červ, který si takhle chce zabezpečit spouštění.
Zdenek
classicks
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 14, 2007 19:57

Příspěvek od classicks »

autorun.inf co by to dělal jsem taky nenašel.deljí to přehozený funkce otevřít a open v nabídce otevřené pravým tlačítkem.viz obrázek ale to taky nevím kde se mění

Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Takže si prohlídni disk s odkrytými systémovými soubory a smázni ten autorun.inf a neptej se podruhé, když už jsi dostal dobrou radu. Atributy snad nezastaví takového úderníka, co uploaduje i screenshot. :)
Zdenek
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Přístup byl odepřen

Příspěvek od Anonymous2 »

Za to muze virus Worm autorun...takze projed system nejakym dobrym antivirem...a melo by to fungovat.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Přístup byl odepřen

Příspěvek od Anonymous2 »

Já bych vsázel na ten autorun.inf, jak psal Zdenek :) Mě to dělal flash disk a bylo to také tím :)
svamar

Re: Přístup byl odepřen

Příspěvek od svamar »

Hoj, mám problém. Nemůžu smazat dvě složky z externího disku. Přístup byl odepřen, ani smazat nejdou. Nevíte někdo jak na to? Jinak vše ostatní funguje. Ani viry tam nejdou. Díky za rady.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: Přístup byl odepřen

Příspěvek od Anonymous2 »

zdravim vsetkych. mam ten isty problem.nedostanem sa na ten HD ziadnym sposobom ako ste tu uz spominali... nemozem sa dostat na HD vypisuje mi to stale
J:\nie je pristupny.
Pristup je odmietnuty.

vyskusal som Vlastnosti toho disku, zalozka Zabezpeceni, tlacitko Upresnit, Zalozka Vlastnik.atd...
ked som odklikol ok tak mi zacalo ukazovat jednotlive zlozky ktore su na tom HD a k nim pisalo Vyskytla sa chyba pri pouziti informacii zabezpecenia pre J:\(tu vypisalo neaku zlozku ktora sa nachadza na HD)Pristup je odmietnuty. a moznosti pokracovat a zrusit... ked dam pokracovat tak mi vyskoci dalsie okno s dalsiou zlozkov ktora sa tam nachadza a vvypise to iste... atd atd... po chvilke klikania ma to prestalo bavit bo to niako nepomohlo...a nepomohlo... na HD mam stale zamietnuty pristup... co stym??? ma niekto dalsi napad???
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: Přístup byl odepřen

Příspěvek od zener »

selamon: Musi to jit. Pokud jsi administrator, resp. mas na to prava, bez problemu zmenis vlastnika adresaru (disku). Pak neni problem se tam dostat.

Dalsi prekazkou vsak mohou byt sifrovane disky, popr. i poskozeny disk.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
billxx@seznam.cz

Re: Přístup byl odepřen

Příspěvek od billxx@seznam.cz »

Na ta oprávnění disku je jednoduchý lék, 1. Volba je neukládat data tak aby byla ve složkách používaných systémem (Program Files,Documents and settings) na druhém disku, nebo je vůbec nevytvářet. A pokud se nelze do složky dostat, tak oprávnění mají jen Windows Server 2003, nebo Win 2007 a lehčí způsob je si stáhnout třeba Ubuntu Live CD a v něm ze složky, která nelze otevřít soubory překopírovat jinam :-)
billxx@seznam.cz

Re: Přístup byl odepřen

Příspěvek od billxx@seznam.cz »

Jo a v případě toho viru, ten určí soubor autorun.inf jako systémový, bootovací a spustí ho jako proces windows, tak je skoro nemožné ho smazat, protože se zálohuje na všechna vyměnitelná média a ty nakáží, jeho nositelem je ***.exe soubor, který si generuje u kopií názvy. Je poznat tak, že je skrytý, systémový a nachází se na USB discích, disketách, prostě všem kam jde co nahrávat a má písmenko jednotky. Po nakažení už antivir nepomůže, ale mam doma skript, který ho umí zneškodnit, v registrech zakáže autorun a po spuštění maže z C:\ ale pozor na opětovné spustění. Jestli někod skript chce, tak pošlu BillXX@seznam.cz
Odpovědět