Download | Programy

Loučí se harddisk?

Pevné disky, řadiče, pole, správa disků a zálohování

Moderátoři: Awast, Moderátoři

koudov

Loučí se harddisk?

Příspěvek od koudov »

Zdravím, před časem mi ve widlích XP začla vyskakovat bublina, že se zápis na C:/ nezdařil.Pokaždé jiná hláška, podle toho, co jsem dělal. (např. dočasné soubory do TEMP atd). Pak mi párkrát po restartu nenajely widle vůbec. Napsalo to, že chybí nějaký soubor v system 32 - také pokaždé jiný. Tak jsem zformátoval disk( s obtížema) a přeinstaloval. Chvíli to šlo, ale pak se zpomalil disk znova( asi po 14ti dnech), opět hláška o zápisu a po restartu to znovu nenajelo - naskočil CHKDSK.EXE - kontrola disku - a našel hafo chyb a nenajelo to. Teď jsem systém nainstaloval na jiný disk a zformátoval ten špatný, Stáhl jsem pár diagnost. programů a vyzkoušel ho - i přímo ze stránek WESTERN DIGITAL ( jedná se o WD 80GB SATA/150, 2 roky starý). Všechny ty programy nenašly žádnou chybu a disk se tváří OK(smart ok). Já se ale bojím mu svěřit nějaká data..... Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Dík za každou radu. :)
Uživatelský avatar
AjsTi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 11, 2006 08:25
Bydliště: Gugl - Internet

Příspěvek od AjsTi »

A co skusit spravit smart , screen a dat sem hm ? Apropo aky mas zdroj ? Ci ti neodchdza do kytek , kedze toto mi pripada , ako keby nedostaval plnych 5v. Pripadne este driver na HDD , kabel vymenit. Je tolko moznosti.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Re: Loučí se harddisk?

Příspěvek od oyza »

koudov píše:Zdravím, před časem mi ve widlích XP začla vyskakovat bublina, že se zápis na C:/ nezdařil.Pokaždé jiná hláška, podle toho, co jsem dělal. (např. dočasné soubory do TEMP atd). Pak mi párkrát po restartu nenajely widle vůbec. Napsalo to, že chybí nějaký soubor v system 32 - také pokaždé jiný. Tak jsem zformátoval disk( s obtížema) a přeinstaloval. Chvíli to šlo, ale pak se zpomalil disk znova( asi po 14ti dnech), opět hláška o zápisu a po restartu to znovu nenajelo - naskočil CHKDSK.EXE - kontrola disku - a našel hafo chyb a nenajelo to. Teď jsem systém nainstaloval na jiný disk a zformátoval ten špatný, Stáhl jsem pár diagnost. programů a vyzkoušel ho - i přímo ze stránek WESTERN DIGITAL ( jedná se o WD 80GB SATA/150, 2 roky starý). Všechny ty programy nenašly žádnou chybu a disk se tváří OK(smart ok). Já se ale bojím mu svěřit nějaká data..... Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Dík za každou radu. :)
zkus nejakej test s writem... treba everest.
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mám enermaxe 370W,druhý disk jede ok,daž budu doma ,nahodím screen smartu.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Bublina že se zápis na C:/ nezdařil mi vyskakovala ve dvou případech. Pracoval jsem na programu, který byl uložen na serveru a já neměl právo pro zápis temp souborů toho programu. Nebo když jsem ukládal něco na vyhrazený uživatelský prostor taky na serveru.
Odpovědět