Download | Programy

Hromadný změna kódování

Programovací jazyky, grafika, tvorba webu, SEO, programy pro práci s webem, vyhledávače

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Hromadný změna kódování

Příspěvek od mozek007 »

Mám hodně textových php souborů kodovaných jako windows 1250. Potřeboval bych je převést do UTF-8. Programuji v PsPadu, tam je volba formát - UTF 8. Ale to bych musel dělat ručně u každého souboru. Napadá mě možnost napsat si skript, co by to udělal za mě. Jenomže si na to netroufám. nebo si nahrát makro, to jsem ještě nezkoušel. Nějaké nápady?
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Nikdy jsem nezkousel vic souboru, ale tohle umi regularni vyrazy... Myslim, ze v Linuxu by slo z terminalu udelat kratkej skriptik a na nej aplikovat tento regularni vyraz:

Kód: Vybrat vše

s?charset=windows-1250?charset=utf-8?
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Právě že v linuxu soubory nepřečtu s háčky a čárky. Ono by to určitě nějak šlo, ale já bych radši ve windows měníl na utf
Alpha007
Čestný člen
Příspěvky: 104
Registrován: pát led 06, 2006 20:42
Bydliště: The Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alpha007 »

PSPad umí myslím i skripty, třeba by šlo udělat něco jako hromadná konverze. Já si na to už dávám pozor a všechny nové weby dělám v UTF-8 už od začátku. Převáděl jsem jeden ručně, ale toho naštěstí nebylo moc.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

Už jsem to vyřešil ručně. Tolik souborů, to bylo až do zblbnutí. Když jsem je měl všechny v okně to talcommanderu, stačilo F4 (otevření v pspadu), formát > UTF8 > ctrl + s > alt + tab (okno totalcommanderu) a znova F4. Fakt mě to přestalo po minutě bavit :evil:
Odpovědět