Download | Programy

Wifi Klesání rychlosti internetu až na 10KB/s nebo to spadne

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Marro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 16, 2007 00:38
Kontaktovat uživatele:

Wifi Klesání rychlosti internetu až na 10KB/s nebo to spadne

Příspěvek od Marro »

Mám OvisLink WL-5450AP
Mám připojení 1024/368.

a mám celkem velký problém:


Pokud začnu něco stahovat stahuji rychlosí cca 125KB/s. Vše jde dobře, ale asi po cca 40-60 stažených MB začne rychlost klesat, klesá až na 10KB/s!! nebo mi internet spadne úplně. Po nějaké chvíli, někdy 1 minuta, někdy až 10 minut, se spojení obnoví, pokud spadlo, nebo se rychlost vrátí zpět na 1024Mb/s.

Tímto způsobem nejde stáhnout soubor větší, než 100MB, protože buď spadne spojení nebo rychlost klesne na 10KB/s a na 125KB/s už se vrací velmi pomalu prakticky vůbec, jediné co jde nahoru je čas do ukončení stahování.
Bavil jsem se o tom s administrátorem, který sledoval linku spojení mezi mým AP a přístupovým bodem, řekl mi, že linka je v pořádku, že on nic nezaregistroval, i když jsem v té době co se díval stahoval už zmíněnými 10KB/s.

Tím pádem nemohu poslouchat rádia, televize, jelikoz asi po hodine v případě rádia je už staženo cca 60MB (kvalita 128kbps), rádio se začne sekat. Změřím rychost připojení a naměřím 9.6KB/s, což je k Mbitu hodně daleko.

Nevím co s tím, tyto problémy začaly, když došlo k výměně mého AP z důvodu zničení vlivem vtečení vody a zvednutí tarifu ze 768/384 na 1024/768.

Vyměněné AP je úplně stejný model WL-5450AP

Tyto problémy jsem s předešlým AP a tarifem 768/384 neměl.
Stahoval jsem celý soubor rychlostí plnou, rádio jsem mohl poslouchat celý den, k poklesu rychlosti nedocházelo.

Děkuji za každou radu, platím 450,- za 1Mbit a ten mám vždy na prvních 40-60MB, což je o ničem

Stahování jsem testoval snad na 10 nezávislých serverech, a jednou přes icq s kamošem z kolejí který má upload 1Mbit, opět jsem od něho stahoval 125KB/s jen prvních 40MB dat pak spadl celý net.
Administrátor mi tvrdí, že podle něj je vše v pořádku, tak kde je chyba?
:prayer:
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Ještě by to chtělo zkusit z jiného pc, nebo aspoň z jiného OS.

Je v tom ovislinku poslední firmware?
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mozek007 »

To samé se mi stávalo na wline 3000G. Když jsem nechtěl čekat minutu, než se rychlost obnoví tak jsem resetnul AP (odpojil elektriku). To ale nebylo to pravé řešení. Původně jsem si myslel, že se zahlcuje AP a proto postupně klesá rychlost, než dojde k restartu AP (to je můj odhad, ničím nepotvrzený).
Když jsem u nového poskytovatele, tak se to VůBEC neděje. Takže tu bude poskytovatelem.
Marro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 16, 2007 00:38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marro »

maestro píše:Ještě by to chtělo zkusit z jiného pc, nebo aspoň z jiného OS.

Je v tom ovislinku poslední firmware?
Jasně mám WL-5450AP Ma 2 RJ45 porty zkoušel jsem z dvou PC a z Windows XP a Linux OpenSUSE 10
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Marro píše:
maestro píše:Ještě by to chtělo zkusit z jiného pc, nebo aspoň z jiného OS.

Je v tom ovislinku poslední firmware?
Jasně mám WL-5450AP Ma 2 RJ45 porty zkoušel jsem z dvou PC a z Windows XP a Linux OpenSUSE 10
tak to vypada na poskytovatele :)

kdyz to s tebou nechce resit prejdi k nekomu jinemu.
Odpovědět