Download | Programy

SMC7908VoWBRB - vypínání WiFi po nějaké době

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

N3o21
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 02, 2007 14:50
Kontaktovat uživatele:

SMC7908VoWBRB - vypínání WiFi po nějaké době

Příspěvek od N3o21 »

Dobrý den.
Mám problém s tímto Routerem. Vše funguje jak má, ale po několika hodinách (tipuji tak 12ti hodinách nečinnosti) mi router najednou vypne WiFi a už se nemohu s žádným zařízením připojit. Po resetu routeru zase WiFi bez problémů běží.
Jak ho donutím aby byl pořád zaplý? V nastavení jsem jen nastavil že chci zabezpečení pomocí WPA, a zapnul WDS, nic jiného.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

WDS mas zaple jen tak nebo ze ho pouzivas?

Nejdrive se podivej na stranky vyrobce po novem firmware, ten casto vyresi tyto problemy.

Dale si zjisti jestli neni nablizku wifi sit provozovana na stejnem kanalu, mohou spolu kolidovat a muze se i stat ze kvuli tomu spadne v routeru wifina. Proste zkus zmenit kanal.
N3o21
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 02, 2007 14:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od N3o21 »

no kdyz nemam zaple WDS tak nefunguje router jako AP. Tudiz se na nej nemohu pripojt z PDA. teda muzu, ale pouze pokud bych mel nezabezpeceny pristup.
Ale jelikoz hrozi nebezpeci ze by se mi kolem baraku potulovali lidi s notebookem, a cerpaly mi ADSL limit tak zabezpeceni pouzivam.

Novy FW zkusim.

WiFi sit tady pry nejaka je, ale u me by nemela mit signal, a taky tu zadnou jinou nechytam. Ale taky to vyzkousim.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Asi vubec nemas zdani co to funkce WDS je.

Nema to nic spolecneho s tim jestli AP funguje nebo ne.

WDS - Wireless distribution system

http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_D ... ion_System

Tato funkce slouží k propojení dvou a více AP, pro rozšíření bezdrátové sítě.
N3o21
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát úno 02, 2007 14:50
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od N3o21 »

to uz jsem cetl driv.
Jenze tento router mi z nejakeho duvodu nechce jinak jako AP fungovat. Alespon moje PDA se na nej nepripoji jako k AP kdyz je WDS vypnute, potom se lze spojit pouze pres ad-hoc. Mozna chyba fw routeru, mozna chyba v PDA. Taky nechapu spojitost. Leda by se PDA pripojovalo jako dalsi AP, coz je nepravdepodobne. Ale co, ja se ve WiFi sitich moc nevyznam, to sou porad vsude same novoty, a kdo to ma porad sledovat.

Kazdopadne zmena kanalu prospela... uz to funguje, a bezi od rana, a jeste je porad zaply. Asi se to obcas potkalo s tou jinou siti co tu ma byt. Diky za radu.

Novy fw sem nezkousel, protoze stranky vyrobce sou jaksi mimo provoz.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

ok

jinak http://www.smc.com funguji.
Odpovědět