Download | Programy

mám Win Vista Ultimate CZ

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

charchar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned zář 17, 2006 10:33

mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od charchar »

Ahoj :-) Mám už několik dní na svém kompu nejvyšší verzi Vist CZ a taky Office professional 2007 a tak se chci podělit o zážitky a slyšet váš názor.... (dopředu říkám, že mám krabicovou verzi legálně, ale že jsem ji neplatil!)
Tak tedy Aero glass (grafický engine co se dá vypnout) se mi líbí. Je to moc hezké a oproti XP se lépe přepíná mezi okny a vůbec se lépe orientuje na ploše. Microsoft přejal některé vychytávky z MAC OS a dalších konkurentů, takže je více "user friendly".
Instaloval jsem 64-bit verzi a třásl se, co to bude znamenat. tak tedy! Ovladače (64-bit) pro Vista na chipset nVidia 570 se nenainstalovaly zcela správně. Konkrétně ovladače IDE ... takže to má s mým SATA 300 diskem problémy, při restartu a vypínání ho pořád zpomaluje a zrychluje a ikdyž se to nakonec povede, tak to trvá až hrůza! Taky můj flashdisk je nějaký zpomalený při zápisu (max 400kB). ale s tím flashdiskem si zkusím ještě pohrát.
Zapomeňte na Winamp, Nero burning a BS Player, Visty vám suše hned při začátku instalace oznámí, že jsou známé problémy s kompatibilitou. Další problém byl s kodeky.....
Naopak bez problémů byl AVAST, GOM player (lepší než BS player), StrongDC, SKYPE a vůbec další takové ty prográmky, které mají i svou placenou verzi. Dopředu uklidním všechny, co si myslí, že na 64-bit operační systém nepůjdou nainstalovat 32-bit prográmky.
Ještě jsem nezkoušel instalovat a hrát hry, teď nějak není čas. Zato jsem se upřímně zasmál u klasických windows karet hraných skoro 3D a vystínovaných a se speciálními zvukovými efekty! Jak je vidět, v Microsoftu mslí na všechno.
Veškeré zásahy, které vyžadují admin práva uživatele, si vyžádají vaše potvrzení, ikdyž jste přihlášeni jako admin. No, ještě chvíli a přinutím se najít, kde to vypnout....
Office 2007 mě šokovaly novým designem! Budu si muset zvyknout. Naštěstí funkčně je to v pohodě, jen všechno hledám :-D
Doufám, že se to časem zlepší, protože jinak bych ty Visty vyhodil z okna. Mám je legálně, ale štvát mě nebudou! Mám je jen chvilku, tak omluvte, že nepíšu o více zkušenostech...
Vzhůru programátoři celého světa! Upravte vesmír pro Win Vista 64bit !!!!
Čekám otázky i odpovědi....
Michal
GMC H60, Asus M2N-E, Athlon X2 3800+ EE, 2x 512 A-data 800MHz, WD 250KS, Gainward Bliss 7600 GT heatsink, Fortron 350W THN-P
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od Pockmat »

No, tak... Asi bez komentáře. Zlatý XP! Asi si bude nejlíp počkat pár "měsíců", až budou všechny programy přístupné pro Visty. Nebo si počkat na další Windows. :?
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
xmickey
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: sob pro 16, 2006 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmickey »

Ultimate CZ mám doma taky.

Já jsem natom rozchodil většinu věcí v pohodě, stačí: klik pravým na soubor > vlastnosti > režim kompability a spustit jakoby ve "Windows XP" (nebo v jiném OS v kterém to 100% běží)
Abych byl úpřímný - MS nepřišel s ničím novým. Většinu zkopíroval z jiných OS (Mac, Linux)
Kromě nového vzhledu se mi zdá že Vista nepřináší nic nového.
Štvalo mě že se to pořád na něco ptá atd. Kdo neviděl neuvěří =)
Taky jsou Visty hrozný žrout. 1GB paměti minimum !!

A tady přidávám zajímavý testík. Rychlost Visty vs. XP
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/

Hehe ted všichni nadáváme na Vistu a až si tohle téma bude někdo po pár letech číst bude se je smát
:D
Uživatelský avatar
Vlasta R.
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: čtv led 11, 2007 16:52
Bydliště: Žatec

Příspěvek od Vlasta R. »

hezkej testík! :) nějak mi uchází to k čemu jsou vlastně visty dobrý,zlepšení se podle testů nekoná..a na lepší ikonky to nejede :D zdá se mi to poněkud neštastné a ten Bill Gáj..je podle mě pěknej jouda :D někdo by mu mohl vysvětlit co to je "vývoj",a proč platit za to co produkuje.uznávám to,že to je machr v "okrádání".... kapsu si namastil faktnehorázně...
Návštěvník

dodatek...

Příspěvek od Návštěvník »

No tak aby bylo jasno! Změny jsou vidět a myslím, že jsou to změny k lepšímu (a to, že jsou leckdy inspirovány jinými OS jsem psal). Třeba Průzkumník, Explorer, Ovládací panely ... jsou to větší i menší změny, které si člověk musí ošahat a zažít. Naštěstí mi Firefox a Total commander běhají, takže to nemusím zažívat já :-D Jenom je to prostě klasický Microsoft! vydáme to a časem ty chyby opravíme, aspoň vykážeme zlepšování.....

Přečtěte si nějakou recenzi od technicky nadanějších lidí ( http://www.ddworld.cz/windows/windows-v ... edi-4.html ) a tam je výčet věcí, které by teoreticky měli Visty přinést. Až vypilují ovladače, tak to bude jiné (jsem optimista). A že je to žrout RAM? No jak se to vezme! Zasejc s ní líp hospodaří a neswapují na disk. Mezi námi při běžné práci mi žraly kolem 450MB. No a taky je tu místo na disku! 10,5GB paměti a po instalaci Office a dalších věcí jsem přes 15GB. Ale upozorňuju, že já mám plnou verzi Vist i office, takže ty ořezané verze tak brutální nebudou.
Uživatelský avatar
xmickey
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 565
Registrován: sob pro 16, 2006 19:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmickey »

xmickey píše: A tady přidávám zajímavý testík. Rychlost Visty vs. XP
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/
Asi si to nečetl že ?? :)
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od Anonymous2 »

nuze, abych se taky zapojila, tak mne x64 slapou jak hodinky....zatim jsem nenarazila na nic, co by mi neslo...ale peknbe poporadku:)
graficke rozhrani - pekne a pro lidi se sklony ke klasicismu se da vypnout. Velmi jsem si oblibila postrani listu, kde se da nasazet od pocasi po hry na co si clovek vzpomene (libi se mi vyuziti cpu).
hry - to je kolonka sama pro sebe ,ale neni si na co stezovat - jede mi vsechno, od medalu po crysis, pres oblivion k NHL...nemela jsem zadny problem, vse v pekne kvalite, bez zadrhavani
programy - opet nemam problem, jede mi vse....jen mne trochu zlobi bsplayer, ale sezenu si neco cim ho nahradim
takze kolem a kolem jsem spokojena:)
TomasBednar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob kvě 10, 2008 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od TomasBednar »

Adelka píše:jen mne trochu zlobi bsplayer
Ten mi dělá problémy i pod XP :lol:
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od Anonymous2 »

já si chci nachat stavět nové pc a chci si tam dát Visty Ultimate nevím však jest-li si je tam mám nainstalovat jako 64 nebo 32 bitovou verzi mám je tu na dvd ale nelegální jak je to když je mám nelegální ? vypnou mi je ? myslím si že ne pač když nebudu mít zaplé aktualizace tak asi ne ? všichni mi je vymlouvají ale chci si je vyzkoušet tak jsem trochnu na pochybách :-d . A jak je to s edicí Enterprise je k mání ? je pravdou že Visty mi pak můžou kleknout a budu je muset přeinstalovat ?Mě se moc moc líbí některé novinky jsou opravdu dobré. přežiji nějáké hry a programy ale jest-li mi budou dělat nějáké větší problémy tak je vyřeším velice rychle :-d tak ..... mi poraďte
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od zener »

Freak: Kup si original, 64-bit se vyplati tehdy, kdyz mas vice, nez 3 GB RAM. Navic do budoucna je to dobra volba. Naopak v 64-bit jsou obcas problem sehnat ovladace. Edice Ultimate mi prijde az moc luxusni, bohate postaci Home Premium.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od Anonymous2 »

hah děkuji za odpověd ale myslím si že vyhazovat tři litry za vistu ultimate je zbytečnýý když nevim jest-li to bude fungovat (aspoň něják :D ) nicméně odpověď na otázku mi nebyla zodpovězena : tak tedy vypnou mi pak ty visty když je budu mít nelegální ale nebudu mít zaplé aktualizace ? a druhá otazka zní : kde nejdu jaká je to verze (bitová chtěl bych 64 bvitouou) pač na obalu to nikde namohu najít a ne tom dvd taky ne :d pls poraďte kde bych to mněl hledat a jak ne to :)
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od zener »

Nevim, jestli to bude fungovat, ja mam Windows legalni. Kazdopadne tohle forum neni o warezu.
PC: AMD Athlon II X4 645, Evolve Zeppelin GOLD 2x2 GB + A-Data Extreme Edition 2x1 GB, WD Caviar Black 1 TB, Sapphire Radeon HD 5850 Xtreme 1 GB GDDR5, LCD Samsung P2770HD 27"
NB1: Asus UL30A-QX141V - C2D SU7300, 2x2GB DDR2 RAM, 320 GB, 13,3" LED LCD... 12 hod provozu :)
NB2: MSI GX610PX - AMD Turion X2 TL-58, 2x1GB DDR2 RAM, 250 GB, ATI HD2600 256 MB GDDR3
NB3: IBM R40 - Intel Pentium 4-M, 512 MB DDR, 40 GB, ATI Radeon 7500 32 MB
mobil: Sony Ericsson Xperia X1

YouCan.cz - tvorba webových stránek a internetových projektů na míru
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od Anonymous2 »

Visty fuck off !
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od Pockmat »

No, tak abych se nyní podělil taky. K novému PC jsem si pořídil Visty Business 64 bit. K programům: pokud si seženete nejnovější verze programů či update, bez problémů vám pojedou, např.BsPlayer, Winamp atd.
Co se týče ovladačů - je to již delší doba, co jsou Visty na světě a výrobci hardware už vydali nové ovladače na Visty, možná až na vyjímky. Jinak ke starým programům, některé se dají rozjet, ale s některýma fakt nehnete! K ovládání - je to samozřejmě skoro něco jinýho, musí se na to zvyknout. Až na vyjímky, jsem docela spokojený, ale mohlo být lépe! :!: :idea:
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od Anonymous2 »

Mam doma taky Vistu Ultimate 64bit. a v pc 4Gb RAM a rozchodim tam vse :-) jsem s ni spokojenej
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od Anonymous2 »

Pro všechny kdo nevý jak vypnout kontrlu UAC-takže 1.krok ovládací panely a hlavní ovládací panel. 2.krok nastavit rodičovskou kontrolu pro všechny uživatele a v okně které se vám zobrazí je dole vlevo "uživatelské účty" klik a už vydíte v následujícím okně zap. nebo vyp. nástroj řízení kontroli uživ.účtů klik-fajfku odškrtnout a resatrtovat počítač.


Snažil jsem se to napsat nějak srozumitelně za případné chybi se omlouvám s pozdravem Hatari.



AMD Athlon x2 5000+ "takt. z 2,6 ghz na 3150,8G ram,Ati hd 3650 2x v cross"
Anonymous2
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 2203
Registrován: sob úno 09, 2008 19:23

Re: mám Win Vista Ultimate CZ

Příspěvek od Anonymous2 »

mno ja byl s W. Vista Ultimate 64 spokojeny uz jen kvuli Phenomu X4 a 4GB ram a podpore
direct x10 jen mivam potize s ADSL modem/routerm ze po vypnuti pres tlacitno vypnout mi pak po opetovnym zapnuti system nechtel obnovit pripojeni k netu
Odpovědět