Download | Programy

Nefunguje net

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

jhasilik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 26, 2007 17:29

Nefunguje net

Příspěvek od jhasilik »

Mám problém. Jsme na bytě napojení na internet přes swich (3 počítače). Na dvou počítačích funguje net v pohodě, jenom na jednom net prostě nejede. Adresy máme přiřazeny přes DHCP. Na tom jednom počítači to ale prostě nenačte.Ale když ho napojíme napřímo s druhým počítačem tak síť funguje. V čem může být problém??
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

jaká je sestava? Internet jde z čeho? Switch umožňuje pouhé propojení sítě všech PC a pro sdílení internetu by byl třeba router. Pokud není, tak jeden z počítačů převezme jeho roli, ale pak musí mít dva přístupy do sítě resp. dvě síťové karty. Na jednu z nich se dá kabel od Internetu a zapne se sdílení ve vlastnostech této karty. Druhá karta bude pak fungovat jako malý server DHCP a poskytne adresu dalším dvěma PC. Při potížích je vhodné nastavit hodnoty adres ručně napevno.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
jhasilik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 26, 2007 17:29

Příspěvek od jhasilik »

Internet máme od Karnevalu. Ten počítač je úplně novej.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

No jo,Karneval poskytuje pouze 2 IP adresy, to je, že můžeš mít na netu jen 2 PC, teda pokud nemáš router. Switch ti jen rozbočuje "přípojku" kabelovou do PC. Jestli chceš mít na netu zároveň 3 PC, tak si budeš muset koupit router. :idea:

PS: Ještě poznámka, jakmile nás pod "ochranu" vezme UPC, tak ten poskytuje pouze 1 IP, 2 IP za velký příplatek!
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Tak to jsem rád, že mám smlouvu jakou teď mám. Mám 2 IP, ale nepoužívám je a platím si asi 70Kč za veřejnou.
Snad mi jednu nebo obě IP nevemou. Veřejnou si platím, na tu nárok nemají. :?
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Odpovědět