Download | Programy

Nedostatečná oprávnění

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Human
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 17, 2007 11:43
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Nedostatečná oprávnění

Příspěvek od Human »

Zdravím,

Při pokusu propojit můj notebook a PC křiženým kabelem nastal následující problém:

Notebook najde moje PC, ale PC nenajde v pracovní skupině ani notebook ani sebe. Nasdílené složky mám na obou strojích:)

Při pokusu kontaktovat PC se ozve hláška, že nemám dostatečná oprávnění ať si kontaktuju srpávce serverů:))) no tak sem se kontaktoval, ale ani sem si moc neporadil:(

Sitovky mam nastavene: 192.168.1.1 & 192.168.1.2...ani se na sebe nepingnou ty stroje...

OS: WINDOWS XP SP2...oba, Firewall vypnuty, ani jeden ze strojů není napojen na net, či nijak jinak do další sítě.

Uvítám ,kžadý byť i zdánlivě šílený názor...díky.
Se mějte fajn...
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

nastav u obou pc stejnou skupinu a použij zjednodušené sdílení.
jen takovy maly rady pro zacatek
Human
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 17, 2007 11:43
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Oříšek

Příspěvek od Human »

maestro píše:nastav u obou pc stejnou skupinu a použij zjednodušené sdílení.
jen takovy maly rady pro zacatek
--------------------------------------------------------------

Skupinu jsem měl stejnou už předtím. U zjednodušeného sdílení to asi nebude, protože se fakt ani nepingnu:(

Nemyslíš, že by to mohlo být tím, že mám na jednom kompu FAT 32 a na druhém NTFS? Asi blbost, že?

Zajimavé je, že se počítače střídají. Jednou vidí skupinu s kompama notebook a PC ne...a podruhé je to naopak:))

Fakt oříšek....ale díky, za cokoli....už se mi dokonce dostalo rady, abych si přeinstaloval WINDOWS :D , ale to jsem zavrhl...
Se mějte fajn...
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

no, reinstall windows, to pomaha.. :)

nenapada me cim by to mohlo byt.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

jak to MS komplikuje, tak přibývají různé úkazy, které jsme u Win9x neznali. Přihlašujte se do té sítě plnými hesly. To znamená jméno a skutečné heslo nikoli jen enter. Ping musí jít za všech okolností, jinak je vadný kabel. Nemá pak cenu pokračovat.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

jeste je nutny nastavit u dvou pocitacu vychozi branu jako tu druhou ip
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Donucovací prostředek je kdyžtak editovat LMHOST soubor.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Human
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 17, 2007 11:43
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Human »

ladarozan píše:jak to MS komplikuje, tak přibývají různé úkazy, které jsme u Win9x neznali. Přihlašujte se do té sítě plnými hesly. To znamená jméno a skutečné heslo nikoli jen enter. Ping musí jít za všech okolností, jinak je vadný kabel. Nemá pak cenu pokračovat.
------------------------------------------------------------------------------------
Myslím, že kabelem to nejspíše nebude, protože stav připojení je funkční, notebook PC vidí, ale prostě se na něj nemůže dostat...vždycky naskočí hláška typu nemáte dostatečné oprávnění, cesta v síti nebyla nalezena.

Už jsem zkoušel zrušit ověřování, nic...ještě zkusím tu bránu přenastavit, každopádně ten reinstal si nechávám na konec, už jen tak z hecu bych rád věděl, kde ten šotek je :D

Díky za rady..zítra se nejspíš ozvu zase :cry:

Ještě bych rád poprosil ladarozana jestli by mohl blíže rozepsat editaci LMHOST souboru, tuto věc slyším poprvé.
Se mějte fajn...
Odpovědět