Download | Programy

Propojeni dvou PC pres lan

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

Flamer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř pro 20, 2006 20:58

Příspěvek od Flamer »

díky moc za rady - my jsme s taťkou docela noobi

a ještě dotazmy jsme šli s taťkou do electro worldu a tam nám řekli že když máme připojení přes kabelovku(jako že ho máme),tak musíme mít router a že to přes síťový kabel nejde
je to pravda?
Pepulka

propojení WinXP a Win98

Příspěvek od Pepulka »

Mám dva PC propojené pomocí síťovek. Na 1. PC WinXP a na 2. PC Win98.
Adresy mám nastavené podle různých rad (např. 192.168.0.1,druhý 192.168.0.2,maska podsítě 255.255.255.0.), kontrola pomocí příkazu ping funguje, ale na obou PC v oknech okolí počítače nevidím ten druhý (v 1. PC nevidím 2. PC a naopak). Prosím o radu.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: propojení WinXP a Win98

Příspěvek od mozek007 »

Pepulka píše:Mám dva PC propojené pomocí síťovek. Na 1. PC WinXP a na 2. PC Win98.
Adresy mám nastavené podle různých rad (např. 192.168.0.1,druhý 192.168.0.2,maska podsítě 255.255.255.0.), kontrola pomocí příkazu ping funguje, ale na obou PC v oknech okolí počítače nevidím ten druhý (v 1. PC nevidím 2. PC a naopak). Prosím o radu.
Už je to tady řešené. Aby jsi se viděl, musíš něco nasdílet. Pokud ti jde ping a nic ti neblokuje firewall, tak je to ok.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

to je porad dokola :)
Návštěvník

Re: propojení WinXP a Win98

Příspěvek od Návštěvník »

mozek007 píše:
Pepulka píše:Mám dva PC propojené pomocí síťovek. Na 1. PC WinXP a na 2. PC Win98.
Adresy mám nastavené podle různých rad (např. 192.168.0.1,druhý 192.168.0.2,maska podsítě 255.255.255.0.), kontrola pomocí příkazu ping funguje, ale na obou PC v oknech okolí počítače nevidím ten druhý (v 1. PC nevidím 2. PC a naopak). Prosím o radu.
Už je to tady řešené. Aby jsi se viděl, musíš něco nasdílet. Pokud ti jde ping a nic ti neblokuje firewall, tak je to ok.
To je sice hezké "něco nasdílet" ale tady v žádné předešlé radě o sdílení nic není a hlavně polopatě. Když totiž vytvořím skupinu obou PC pod společným názvem, tak taky nic. Chci prostě jednoduše v Průzkumníku, nebo třeba v Total Commanderu vidět složky toho druhého PC.
PS: dokážu ledacos v oblasti PC, ale v sítích jsem batole.
Uživatelský avatar
mozek007
Čestný člen
Příspěvky: 231
Registrován: úte srp 29, 2006 20:03
Kontaktovat uživatele:

Re: propojení WinXP a Win98

Příspěvek od mozek007 »

Anonymous píše:
mozek007 píše:
Pepulka píše:Mám dva PC propojené pomocí síťovek. Na 1. PC WinXP a na 2. PC Win98.
Adresy mám nastavené podle různých rad (např. 192.168.0.1,druhý 192.168.0.2,maska podsítě 255.255.255.0.), kontrola pomocí příkazu ping funguje, ale na obou PC v oknech okolí počítače nevidím ten druhý (v 1. PC nevidím 2. PC a naopak). Prosím o radu.
Už je to tady řešené. Aby jsi se viděl, musíš něco nasdílet. Pokud ti jde ping a nic ti neblokuje firewall, tak je to ok.
To je sice hezké "něco nasdílet" ale tady v žádné předešlé radě o sdílení nic není a hlavně polopatě. Když totiž vytvořím skupinu obou PC pod společným názvem, tak taky nic. Chci prostě jednoduše v Průzkumníku, nebo třeba v Total Commanderu vidět složky toho druhého PC.
PS: dokážu ledacos v oblasti PC, ale v sítích jsem batole.
Když chceš vidět něco na PC1 musíš na PC2 něco nasdílet. Pravé tlačítko myši na složku, volba sdílení a zabezpečení. Otevře se ti okno, kde nastavíš vše potřebné. Teď jsem to tak udělal a funguje to bez resetu. Na druhém PC místa v síti, skupina, název počítače a už tam máš složky. Když by to ještě nefungovalo, zkus F5 nebo reset. Ještě ti může děla bordel firewall. Jestil ti jde ping, tak bych to mělo být ok.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

a kdyz ostatni pocitace po nasdileni hned nevidis v "Místa v síti" tak dej start > spustit > \\192.168.1.1 (pouzij samozrejme ip adresu pc kam se chces dostat).
potom uz by meli byt videt nasdilene slozky i v mistech v siti..
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

maestro píše:a kdyz ostatni pocitace po nasdileni hned nevidis v "Místa v síti" tak dej start > spustit > \\192.168.1.1 (pouzij samozrejme ip adresu pc kam se chces dostat).
potom uz by meli byt videt nasdilene slozky i v mistech v siti..
Tak podle rady od 007 to nefunguje,ale....
Jedině funguje toto: na PC 2 kde je Win98 pravým tl. dám sdílení a povolím a na PC 1 s WinXP funguje >spustit> \\192........
Cokoliv udělám jinak, cokoliv povolím a sdílím, tak jinak nic, žádné >Místa v síti (WinXP) a ani žádné >okolní počítače - celá síť (Win98).
Když použiji na PC 2 (Win98) příkaz >spustit> \\192..... tak se objeví okénko >Telefonické připojení sítě> s hláškou, že síťový název nebyl ve spuštěné síti nalezen nebo není správný.
Tož co fčil? :cry:
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

Zrusit win98 a pouzit aspon win2000 :)
Uživatelský avatar
*-*Robin*-*
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 01, 2007 22:46

Schema

Příspěvek od *-*Robin*-* »

Mohli by ste sem nekdo dat schema zapojeni toho krizeneho kabelo (toho co je potreba ke spoji dvou pocitacu)...diky :!:
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Schema

Příspěvek od maestro »

*-*Robin*-* píše:Mohli by ste sem nekdo dat schema zapojeni toho krizeneho kabelo (toho co je potreba ke spoji dvou pocitacu)...diky :!:
zrovna dneska jsem to sepsal :)

http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2007010003
Uživatelský avatar
*-*Robin*-*
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 01, 2007 22:46

Thanks

Příspěvek od *-*Robin*-* »

Hej stasne moc ti dekuju...ty ses genius ? ses nejakej programator,spravce site bo co ?!...nemohl bys mi prosim dat tvoje ICQ...nezneuzil bych ho.Jen ze bych se te mohl zeptat rovnou na icq a nemusek byl to psat do fora ???...aji gdyby ne..tak fakt moc diky...
za vsechny rady,trpelivost s novackama atd... :P :cool:
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

promin, ale pres icq neradim. Pres forum poradim rad.

diky
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

na foru si to totiž může přečíst více lidí s daným problémem
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
Uživatelský avatar
*-*Robin*-*
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pon led 01, 2007 22:46

Příspěvek od *-*Robin*-* »

ok...chapu... :cool:
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

myslim ze uz se tady neresi to co se puvodne melo..

lock
Zamčeno