Download | Programy

BIOS HESLO

Diskuze o základních deskách, nastavení biosu, flashování biosu apod.

Moderátoři: Awast, Moderátoři

Human
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob bře 17, 2007 11:43
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

BIOS HESLO

Příspěvek od Human »

Nedávno jsem si asi z dlouhé chvíle a taky hlavně kvůli divným spolubydlícím na intru zahesloval vstup do biosu. Naneštěstí jsem předtím nastavil bootování z HDD jako primární a nyní bych to rád změnil zpět na CD mechaniku, leč jsem heslo zapomněl :cry:

Mám zlé tušení, že reset hesla není možný, existuje nějaká cesta?

Verzi biosu Vám teďka nepovím, ale nejedná se určitě o novinku...můj staroušek už má za sebou 7 let tvrdé dřiny.

Díky
Se mějte fajn...
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

Třeba pomuže restart, nebo vyndání baterky, nebo flash BIOSU. ;)
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
AjsTi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 56
Registrován: pon pro 11, 2006 08:25
Bydliště: Gugl - Internet

Příspěvek od AjsTi »

Clear CMOS pripadne tu baterku von a mas to.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Uživatelský avatar
PCMark
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2081
Registrován: čtv led 05, 2006 22:08
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PCMark »

Jak psal AjsTi, tak můžeš leda Clear cmos dle manuálu k desce, nebo vyndat baterku na chvíli.

upozornění: přijdeš však o nastavení svého biosu

Další možnost: zkus si najít na netu univerzální hesla k biosům, ale nemusí to fungovat
Hezký den Vám přeje Marek Maťovka
E2140 1600@3120MHz(390x8 1,4V), Gigabyte P35-DS3R, 2x1GB Geil 1000MHz, Gainward 8600GT, Samsung HD501LJ 500GB, Seasonic S12 430W, HP LP2065 - 20" LCD 1600x1200 S-IPS, Razer Diamodback Plasma L.E., Razer EXactMat
Navštivte také: SWMag HerniMag
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Na desce bývá jumper na tenhle účel, označený často jako Clear Cmos. Stačí při vypnutém (!)PC na cca 10 vteřin přepojit propojku na sousední kolíčky a pak vrátit zpět.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
Zdenek
Čestný člen
Příspěvky: 205
Registrován: stř zář 20, 2006 19:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek »

Existuje několik programů na vymazání CMOS včetně oficiálních flasherů z Windows. Flashni stejnou verzi, ale před tím zaškrtni vymazání CMOS.
Některé BIOSy mají klávesu pro bootovací menu, např. F8, F12 nebo ESC. Tím zvolíš (na jedno použití) jiné bootovací zařízení.
Samozřejmě předpokládám, že to nechceš rozebírat, protože přepnutí toho CMOS jumperu by byla tutovka.
Zdenek
jamesonman

Re: BIOS HESLO

Příspěvek od jamesonman »

Ahoj umim reset vsech hesel do Biosu , Win, HDD. V 99% na pockani v Praze
722589238
jamesonman@hotmail.com
Odpovědět