Download | Programy

propojeni pc a notebooku

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

liat
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 15, 2006 14:50
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

propojeni pc a notebooku

Příspěvek od liat »

koupil jsem si krizak a po nejake dobe se mi podarilo propojit jak pc tak notebook navzajem. kdyz dam vzajemny test pres ping. vykazuji navzajem 100 procent. presto se nemuzu navzajem propojit nebot po me chce oboje proti sobe hesla jako host. pritom nikde zadne hesla nastavene nemam. kdyz jsem se pokousel zpustit na notebooku internet. dopadlo to stejne. nevim jak mam tedy dale postupovat? jde mi hlavne o propojeni obou pristroju abych mohl rychle prenaset data. diky za radu
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Hlavní změna proti dřívějšku je potřeba používat plnohodnotná hesla. A nezapomenout na statické adresy IP. Nastavit zjednodušené sdílení a musí to jít. Případně se vypne firewall, protože v tomhle případě je možné si to dovolit.
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
Uživatelský avatar
renox
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon črc 16, 2007 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od renox »

ladarozan píše:Hlavní změna proti dřívějšku je potřeba používat plnohodnotná hesla. A nezapomenout na statické adresy IP. Nastavit zjednodušené sdílení a musí to jít. Případně se vypne firewall, protože v tomhle případě je možné si to dovolit.
jenom bych opravil, "zjednodusene sdileni" s tim nijak nesouvisi, je to polozka, ktera aktivovana odebere zalozku opravneni z vlastnosti slozky(napr.) nebo naopak.

Pro to sdileni je nutno mit na obou pc ucty s hesly, jeli na obou ucet "Administrator" bez hesla, vzdy se vam tam vyplni ten host nebo guest, ci co tam je... Bude-li na obou ucet treba "uzivatel" a heslo "veverka" a zaroven pres nej budete na obou prihlaseni, sdileni bude pracovat a mam dojem, ze se ani nezepta na heslo.

Vyse zminene "zjednodusene sdileni" je dobre vypnout a pripadne si doladit opravneni na slozce ci souborech, ktere chcete sdilet.
Odpovědět