Download | Programy

PROBLÉM S VYTVOŘENÍM BOOTHOVACÍHO DVD S MOVIX PRO PŘEHRÁVÁNÍ

Multimedia, úpravy zvuku a videa na PC, kodeky, audio a video programové přehrávače

Moderátor: Moderátoři

LOVEor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 02, 2007 13:37

PROBLÉM S VYTVOŘENÍM BOOTHOVACÍHO DVD S MOVIX PRO PŘEHRÁVÁNÍ

Příspěvek od LOVEor »

Ahoj Lidi.
Mám starší nevýkonný počítač s oper sys.WIN XP professional.Filmy nemám šanci zhlédnout.Existuje řešení MOVIX ,ale nedokážu to DVD vypálit tak aby mi bootlo a přehrálo film.Pomozte prosím.
Potřebuji UPload takového CD s movix podle něhož bych si udělal vlastní filmotéku.Předem moc děkuji a prosím když tak na RAPID či Edisk.děkuji.
jsem laik,BOHUžel
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Nemel by byt problem... Viz tady
http://www.linuxexpres.cz/distro/movix píše:Play obsahuje seznam všech dostupných zařízení, ze kterých MoviX umí číst. Jsou to klasické CD, DVD, VCD, XCD, Audio CD a trochu netradiční Slide Show, Dir, File s nabídkou připojených diskových oddílů (platí pouze v případě, že jste nezadali při bootu parametr BOOT=n) a Net s přístupem na FTP server nebo na URL adresy.
Uživatelský avatar
zener
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2766
Registrován: stř srp 30, 2006 13:29

Příspěvek od zener »

Jeste tady velice zajimava vec...
eMoviX

Oproti dvěma výše zmiňovaným distribucím je pro nás tento typ nejzajímavější. Umožňuje nám vytvořit si vlastními silami bootovací filmové médium, spolu s Mplayer přehrávačem a potřebnou sadou kodeků.

Po instalaci nám v systému přibudou programy mkmovixiso, movix-conf a movix-version. Vlastní tvorba je velmi jednoduchá záležitost a konečného výsledku lze dosáhnout dvěma způsoby. První a snazší je spustit vypalovací program K3B a v nabídce Soubor, Nový projekt vybrat Nové CD nebo DVD eMoviX projekt. Pak už jen stačí nakopírovat filmový soubor a pokud je vše korektně nainstalováno, vypálí se vám bootovací filmové médium.
LOVEor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 02, 2007 13:37

Příspěvek od LOVEor »

Velice děkuji pokusím se o to...
jsem laik,BOHUžel
Odpovědět