Download | Programy

poradte pls

Procesory AMD, Intel, VIA a další, přetaktování a řešení jejich problémů

Moderátoři: PCMark, Awast, Moderátoři

Uživatelský avatar
MaDoKu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned dub 01, 2007 14:21
Kontaktovat uživatele:

poradte pls

Příspěvek od MaDoKu »

Snazim se pretaktovat svuj A64 3000+, problem je ten ze v biosu nemuzu najit zadnou delicku nebo tak neco (jaky je ang nazev) ale zase na druhou stranu mi jde procesor dobre taktovat, ja vazne nevim taktoval sem naposled na Socketu A tohle je zmena nvm jesi to delam dobre nebo spatne, zvedl sem jen FSB na 280 a nic vic (je mozne ze si deska tu delicku nastavi sama?), no kouknete na obrazek mam desku Asus M2E sli.
Obrázek
Uživatelský avatar
MaDoKu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned dub 01, 2007 14:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaDoKu »

bez zvedani napeti s box chladicem
Obrázek
:-o
Uživatelský avatar
Jackal
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 2336
Registrován: sob led 20, 2007 10:09
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jackal »

To krásná frekvence, jestli ti to nepadá, tak to neřeš. :D Buď rád, že jsi to dostal na 2700 bez havárek. :D
Acer Aspire 7741G, Intel Core i5-430M, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 8.1 Pro, avast! Pro Antivirus
Uživatelský avatar
MaDoKu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned dub 01, 2007 14:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaDoKu »

Jo krasna je, ale ta delicka mi vrta hlavou. A jeste jeden dotaz. Kdyz restartuju tak pc nenaskoci zamrzne hned na zacatku botovani (kontrolka HDD sviti porad), staci PC restartovat a pc v pohode nabehne nevis cim by to mohlo byt?
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

jo tak to mi dela asus neco takovyho taky... delicka tam zjevne je ted automaticka. no jak koukam na ten tvuj bios... tak je to uplne normalni. jumper free configuration. tam das manual. pak cpu configuration a tam je memory clock frekvenci - zmenis z auto na 400 533 667 800 whatever..... thats all folks

btw pak tam je dram configuration a tam je to uplna haluz, protoze tam je dram timing a v nem jsou takovy veci ze mi prechazi zrak.. treba usb support .] takovej bordel sem v zivote nevidel co je tam sem v zivote nevidel .]
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
Tomáš Hort
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 22, 2007 13:32
Bydliště: Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Hezké

Příspěvek od Tomáš Hort »

To je opravdu hodně ten takt. A ještě bez zvýšení napětí, úplně tomu nechci věřit :-) A je taky divný, že těch 300 ustojí i ten boxový chladič. Já když jsem přetaktoval jen na 250, tak box začal nabírat celkem razantně na teplotě. Chci se zeptat, měl si to plně stabilní a "no problem" pří plném zatížení? Třeba, že si projel 3Dmark nebo nějakou náročnou hru a neřvalo to na tebe nic o teplotě a stabilita taky nepokulhávala?! To mě docela zarazilo, že bych to zkusil taky vzhledem k tomu, že cena Athlonu 64 3000+ již klesla na cca 1400 - když by se to nevydařilo, tak by byla alespoň zajímavá recenze že?! :D
AMD Athlon 64 3000+ 1.8GHz; Gigabyte GA-M55S-S3 - nForce 550; Geil Ultra 2x512MB 667MHz; Asus ATi EAX1950pro 256MB; Seagate 320GB AS; Fortron 350W; Thermaltake Swing
Uživatelský avatar
MaDoKu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned dub 01, 2007 14:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaDoKu »

3D mark 2005 sem na te frekvenci 2,7GHz projel, dost to topilo, ale vydrzel, jestli by vydrzel nejake dlouhodobe zatizeni, to asi ne. S tim boxovanym chladicem asi tezko :), teplotu pri zatizeni neznam. SpeedFan, Everest, Probe u vsech mi hodnoty skacou podivne 40-50 atd. takze teplotu asi nezjistim, Flashoval sem kvuli tomu bios a nepomohlo to (alespon uz mi pri restartu bootuje napoprve- to pomohlo :)) CPU sem radsi vratil na 9x270=2,43GHz nez sezenu nejakej kvalitni chladic.
Uživatelský avatar
Tomáš Hort
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 22, 2007 13:32
Bydliště: Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Chladič

Příspěvek od Tomáš Hort »

Něco takového jsem si myslel :) Asi by to chudák neustál a trochu by to časem zasmrdělo :cool: Právě uvažuji o koupi nového chladiče na procesor, aby tu založim novou diskuzi ohledně názorů a zkušeností na dané chladiče. Přemýšlím o nějakém Scythe větším pro všechny sockety cca za 1100,- Ještě ale nevím.
AMD Athlon 64 3000+ 1.8GHz; Gigabyte GA-M55S-S3 - nForce 550; Geil Ultra 2x512MB 667MHz; Asus ATi EAX1950pro 256MB; Seagate 320GB AS; Fortron 350W; Thermaltake Swing
Uživatelský avatar
MaDoKu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned dub 01, 2007 14:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaDoKu »

Na vic sem se uz nedostal, chtel sem pokorit 3GHz :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš Hort
Nováček
Nováček
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 22, 2007 13:32
Bydliště: Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Napětí

Příspěvek od Tomáš Hort »

Zkus zvýšit napětí na 1.475V, pokud jsi to ještě neudělal. To je testovaná hodnota, kterou by to mělo ustát. Taky to poroštuju až nakoupím nový chladič. Na jakýže to máš desce?
AMD Athlon 64 3000+ 1.8GHz; Gigabyte GA-M55S-S3 - nForce 550; Geil Ultra 2x512MB 667MHz; Asus ATi EAX1950pro 256MB; Seagate 320GB AS; Fortron 350W; Thermaltake Swing
Uživatelský avatar
MaDoKu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned dub 01, 2007 14:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaDoKu »

Zviseni napeti nepomohlo, prez 2,9GHz se nedostanu, ale to uz bych chtel moc. Deska je ASUS M2N-SLI Deluxe http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38678
Vcera sem zkousel testovat tu stabilitu na 2,7GHz a za cely den hrani Oblivionu mi to nespadlo ani jednou ;) , ale lepsi chladic koupim, az prijdou letni paraky bude se hodit :).
Odpovědět