Download | Programy

Optimalne chladenie pre PC

Extrémní způsoby chlazení, chlazení vzduchem, vodou, peltierem, tekutým dusíkem, pasivem a další

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Saaw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 19, 2007 18:11

Optimalne chladenie pre PC

Příspěvek od Saaw »

Zdravim, mam:

CPU: Intel C2D E6600 2.4 GHz,
MB: Asus P5B Deluxe,
RAM: 2xCorsair 1024MB TWIN2X Dominator,
VGA: MSI GeForce NX8800GTX 768MB,
HDD: 2xWD Caviar 320GB Sata2,
2xAsus DRW-1612BL LS,
PS: Fortron Epsilon 700W,

cele to mam ulozene v CoolerMaster Stacker 830Evo Black

Kód: Vybrat vše

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9480428
, je to poriadna skrina(aj za poriadne peniaze :roll: ) s velkym mnozstvom miesta pre chladice, mozem si tam nasackovat az 9x120mm fany.. ale o co mi ide. momentalne mam 1 chladic (vsetky case chladice su 120mm) v predu pri hdd na vhananie vzduchu to skrine, dalsi na zadnej strane na vyfukovanie tepla zo skrine a jeden na boku pri grafike, vyzera to nejak takto:
Obrázek
teploty su celkom v pohode, uvediem teploty v pokoji lebo momentalne nemam cas dlhodobo nechat bezat benchmark alebo hru..
Obrázek
su to teploty za letneho dna ked je v mojej izbe okolo 30 stupnov (bezi mi este dalsi komp a lcd telka ktora prikuruje riadne :? ), problem vsak moze nastat v zime pretoze radiator je od zadnej strany pc vzdialeny necely meter a za pc pod stolom je relativne dost malo miesta na nejaku cirkulaciu vzduchu, pc mam ulozene v takej ako srinke bez predku a zadku, pc mam asi mesiac a pol takze som ho este v zime nemal ako skusat a bojim sa toho ze by sa mohli zvysovat v zimnych mesiacoch teploty co mi moze znizovat zivotnost komponentov. Planujem tiez dokupenie dalsej 8800GTX a ta jedna uz pekne zohriva a ked budu v sli tak nechcem ani pomysliet na to teplo ktore bude produkovane, preto by som chcel pridat este nejaky ten chladic, konkretne dalsie 4x120mm, cele by to malo vyzerat takto: (cervene su uz instalovane chladice, azurovo-modre su tie ktore chcem pridat)
Obrázek
Je to podla vas dobre riesenie? Hovori sa stale ze predo-zadne chladenie vytvara optimalny prievan a ze bocne ho narusuju, mne tu teraz nejde o prievan a nejake dokoncale aerodinamicke drahy vo vnutry skrine, mne ide o to aby bolo pc pekne v chlade. Vodne chladenie nechcem, nejak mi neucarila dalsia haraburda vedla pc, cudne hadice jak od pracky vo vnutry pc a cudne tekutiny... hluk mi nevadi kedze druhe pc co mi bezi je dost hlucne a pred barakom mam rovno autobusovu stanicu, teraz mi bezia chladice na case na najnizsie obratky a uroven hluku pc sa pohybuje na velmi peknych urovniach, dalsie 120 na najnizsich obratkach by tomu nemali moc pridat.. Rad by som kupil 4 tieto:

Kód: Vybrat vše

http://www.coolermaster.com/index.php?LT=english&Language_s=2&url_place=product&p_serial=R4-L4S-10AB-GP
je to chladic co bol v skrini uz od CM a pekne svieti, je tichy a vyzera spolahlivo, problem je ale v tom ze ich neviem nikde na slovensku zohnat. Mohli by ste mi prosim poradit kde ich maju? Popripade kto ma konkretny typ chladice ak ma nejake postrehy ku kvalite a vykonu. A hlavne by som potreboval poradit ohladom pridania tych vetrakov, popripade alternativne riesenie, ale nie vodnika...
Dakujem za vsetky rady a postrehy:)
CPU: Intel C2D E6600 2.4 GHz, MB: Asus P5B Deluxe, RAM: 2xCorsair 1024MB TWIN2X Dominator, VGA: ASUS GeForce EN8800Ultra 768MB, HDD: 2xWD Caviar 320GB Sata2, 2xAsus DRW-1612BL LS, PS: Fortron Epsilon 700W, Case: CoolerMaster Stacker 830Evo Black
Uživatelský avatar
overclocker123
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 960
Registrován: úte lis 21, 2006 19:17
Bydliště: Rudník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od overclocker123 »

Dej si tu bednu vedle monitoru. Je to i pěkný.
Uživatelský avatar
Saaw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 19, 2007 18:11

Příspěvek od Saaw »

Bohuzial stol mam sice velky a dlhy, ale je v rohu miestnosti pricom jedna dlhsia strana ma asi 2 metre a kratsia asi meter a pol.. a monitor mam v rohu a vedla mam druhy monitor.. a na tej kratsej strane mam tlaciaren...
Obrázek
takze nemam si kam dat bednu.. a pekne to je ked je to towerka alebo minitowerka ale nie ked to je 20kilova kraksna ktora mi zaberie pol stola... dakujem za snahu ale toto nieje dobre riesenie...
CPU: Intel C2D E6600 2.4 GHz, MB: Asus P5B Deluxe, RAM: 2xCorsair 1024MB TWIN2X Dominator, VGA: ASUS GeForce EN8800Ultra 768MB, HDD: 2xWD Caviar 320GB Sata2, 2xAsus DRW-1612BL LS, PS: Fortron Epsilon 700W, Case: CoolerMaster Stacker 830Evo Black
Uživatelský avatar
overclocker123
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 960
Registrován: úte lis 21, 2006 19:17
Bydliště: Rudník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od overclocker123 »

Saaw píše:Bohuzial stol mam sice velky a dlhy, ale je v rohu miestnosti pricom jedna dlhsia strana ma asi 2 metre a kratsia asi meter a pol.. a monitor mam v rohu a vedla mam druhy monitor.. a na tej kratsej strane mam tlaciaren...
Obrázek
takze nemam si kam dat bednu.. a pekne to je ked je to towerka alebo minitowerka ale nie ked to je 20kilova kraksna ktora mi zaberie pol stola... dakujem za snahu ale toto nieje dobre riesenie...
Mno tak si kup malej stolek a dej si tu bednu na ten stolek :).
Uživatelský avatar
Saaw
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 19, 2007 18:11

Příspěvek od Saaw »

tiez nie moc dobre riesenie, radsej by som nechal tu bednu tam kde je a riesil to tym dokupenim chladicov...
CPU: Intel C2D E6600 2.4 GHz, MB: Asus P5B Deluxe, RAM: 2xCorsair 1024MB TWIN2X Dominator, VGA: ASUS GeForce EN8800Ultra 768MB, HDD: 2xWD Caviar 320GB Sata2, 2xAsus DRW-1612BL LS, PS: Fortron Epsilon 700W, Case: CoolerMaster Stacker 830Evo Black
Uživatelský avatar
overclocker123
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 960
Registrován: úte lis 21, 2006 19:17
Bydliště: Rudník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od overclocker123 »

Jasně a zapneš komp a budeš jak na letišti. :D :D
V poho mnělo by to stačit :).
Odpovědět