Download | Programy

jak na šifrování WPA ve win 98/2000

Zapojení a zabezpečení sítí, bezdrátové sítě a internet, VOIP telefonie

Moderátoři: maestro, Moderátoři

tomba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 17, 2007 07:26
Bydliště: Děčín

jak na šifrování WPA ve win 98/2000

Příspěvek od tomba »

Potřebuji radu jakým způsobem nastavit a zašifrovat wi-fi síť. Jako bod je použit router Asus WL-550gE do jehož portu "WAN" je připojen UTP kabel ze switche drátové sítě, DHCP server je zapnutý. PC, které se budou připojovat do této sítě mají OS Win98 a druhý Win 2000. Pokud nastavím bezdrátovou síť otevřenou, vše funguje jak má. Chci použít šifrování WPA-TKIP nebo přinejhorším WEP, ale po nastavení se do sítě nelze připojit. LAN karty WPA i WEP podporují. Jediné co mě napadá je souvislost s OS, bohužel vždy jsem toto řešil jen ve WIN XP, takže ocením jakoukoliv podrobnou radu jak zašifrovat:-). Řešení změnou OS nepadá v úvahu. Děkuji
Naposledy upravil(a) tomba dne ned čer 03, 2007 08:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

zadny port WLAN neexistuje, je to port WAN.

zabezpečení u klientů musís nastavit pres program dodavany ke kartám, protoze win98/2000 nepodporují žádnou větší konfiguraci bezdrátových sítí.

Uděláš nejlépe když si konfigurační program stáhneš v aktuální verzi přímo ze stránky výrobce.
tomba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 17, 2007 07:26
Bydliště: Děčín

Příspěvek od tomba »

díky za odpověď, maestro.

ad1 - překlep, už jsem to opravil:-)
ad2 - je mi jasné, že to musím nastavit pomocí dodaného SW, nejnovější verzi samozřejmě mám.
ad3 - píší, že mi to v otevřené konfiguraci funguje, ale jakmile zašifruji, nepřipojím se ani náhodou. Potřeboval bych prosím podrobně vysvětlit šifrování WPA.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

navod jak zabezpecit bezdratovou sit:
http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006100024
Odpovědět