Download | Programy

Typické modré obrazovky při instalaci WinXP Home

Nastavení Windows, příkazy, optimalizace, plochy, tvorba Live CD

Moderátoři: Zdenek, Pockmat, ladarozan, Moderátoři

RDT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob čer 09, 2007 17:57

Typické modré obrazovky při instalaci WinXP Home

Příspěvek od RDT »

Kamarád mi přinesl starší počítač na opravu. Fyzicky s ním nic nebylo. Jen jsem vyndal disky, naformátoval a rozhodl se nainstalovat Windows XP Home. Při prvotním kopírování instalačních souborů na disk často naskočí hláška, že daný soubor nelze překopírovat. Lze buď zkusit znovu nebo přeskočit. Pokud několikrát za sebou dám přeskočit, či znovu, oběví se časem typická modrá chybová obrazovka "Byly zjisteny potize a system windows byl ukoncen, aby nedoslo k poskozeni pocitace...". Jednou jsem se dostal až k samotné instalaci již s grafickým prostředím ale bohužel jsem si prohlédl totožnou chybovou obrazovku s výpisem RAM...
První co mě samozřejmě napadlo bylo čitelnost instalčního CD, mechanika a disk. Disk je naprosto v pořádku, testoval jsem ho. Mechaniku jsem pro jistotu použil svojí a instalčních CD Windows XP Home mám originální celkem 3, o kterých vím, že jsou naprosto v pořádku. Pro jistotu jsem je také testoval.
Na tomto PC jsem v pořádku nabootoval např. live CD Linuxu SLAX, ale XP prostě znovu nenainstaluju :cry: .

Chtěl jsem zkusit překopírovat obsah instalčního CD přímo na disk a spustit instalaci z něj, jenomže naprosto netuším, jak donutit počítač, aby při bootování z tohoto disku spustil SETUP.EXE, který se normálně spouští po nabootovaní z instalačního CD :( Dostanu tak maximálně NTLRD nenalezen nebo SYSTEM DISK FAILURE :?
Netušíte něco? Připadám si teď sice jako nějaká obrovská lama, která neumí nainstalovat Wokna, ale já už jsem vyzkoušel skoro všechno a fakt už netuším, co s tím. Nevím, proč to nejde :( .

Díky předem :)
Sony Vaio UX380N (100GB), Sony Vaio P92KS (@ 2.4GHz)
Runn3r.cze
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: pát lis 17, 2006 14:21
Bydliště: Mostkovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Runn3r.cze »

i kdyz to tak mozna nevypada, tak muze byt problem ve spatne RAM pameti...
ja jednou pridaval do sveho pc dalsi modul a zacalo to hazet chybu u jednoho souboru ze je asi poskozenej a winy jsem znovu nerozbeh... pak jsem tu ramku vytahnul a uz to zase slo normalne...
Obrázek
ladarozan
Čestný člen
Příspěvky: 258
Registrován: stř zář 20, 2006 19:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ladarozan »

Potíže při první a čisté instalaci vždy jsou zapříčiněny vadným transportem dat, čili je vada na disku a sběrnici od něj, vada paměti, vada čipsetu desky. Je toho dost. Nejprve testujte paměť Memtestem86. Pak se uvidí...
Athlon64x2 4000+, K9N Neo V2,Sata II Raid0,Nvidia GF 8500,2GB ram, DVB-T Hauppauge HVR1100, DVB-S SkyStar2, DVB USB MSI DigiVOX mini II V3.0
RDT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob čer 09, 2007 17:57

Příspěvek od RDT »

Jsou tam dvě ramky. Jedna 128MB a druhá 32MB. Zkoušel jsem zatím vyndat tu 32MB, zkusím ještě vyndat tu 128MB. Memtestem86 nemám jak udělat, protože na tom PC nemám ty Windowsy :D a ani nemám k dispozici jiný PC se stejným slotem pro RAM... Jinak fakt netušíte, jak by se dala spustit instalace přímo z disku? Bojím se totiž, že je nějaká chyba na sběrnici :(
Sony Vaio UX380N (100GB), Sony Vaio P92KS (@ 2.4GHz)
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

RDT píše: Memtestem86 nemám jak udělat, protože na tom PC nemám ty Windowsy ...
memtest se neprovadi ve windows.

spousti se s cd/diskety nebo flashky.
viz
http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006060013
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

bud blbej disk nebo pameti...
jeste me napada, ty pameti - podivej se na nastaveni frekvence v biosu, kdyz je prepalis tak zacnou psat bludy o zapisu a cteni. mozna je jedna 100Mhz a druha treba 133 a je tam nastaveno 133 - buh vi. taky u nekterych starsich stroju maj xp vubec problem a casto pomuze reseni liznout je w2k a pak inovovat...
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

oyza píše:taky u nekterych starsich stroju maj xp vubec problem a casto pomuze reseni liznout je w2k a pak inovovat...
to je teda pekna kravina.
Uživatelský avatar
Pockmat
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 432
Registrován: stř zář 20, 2006 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pockmat »

Podobný problém jsem měl. Byl špatněj HDD. Taky měl už docela odslouženo... Dal jsem novej a vše bylo OK. Jinak, pohřeb HDD se konal zhruba před 2-3měsíci tady na foru... :D
Význam věcí neleží ve věcech samotných, ale v našem přístupu k nim.
Být, znamená, být vnímán.
Kdo chce vědět, musí se zeptat.
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

maestro píše:
oyza píše:taky u nekterych starsich stroju maj xp vubec problem a casto pomuze reseni liznout je w2k a pak inovovat...
to je teda pekna kravina.
tak to vypravej billovi nebo tem kompum. ver nebo never, je to tak. :)
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

oyza píše: tak to vypravej billovi nebo tem kompum. ver nebo never, je to tak. :)
nazor nezmenim, jedine s cim mohli byt problemy byl starsi hw, musel se z pc vyndat a doinstalovat az po instalaci winXP, ale tento problem byl snad jen u prvnich verzi XP.
Uživatelský avatar
oyza
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: pon led 15, 2007 13:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od oyza »

maestro píše: nazor nezmenim, jedine s cim mohli byt problemy byl starsi hw, musel se z pc vyndat a doinstalovat az po instalaci winXP, ale tento problem byl snad jen u prvnich verzi XP.
tak jo, az v praci zase budu mit nejakej starsi krap co pujde takhle, tak ti to dam na instalaci :)
AMD X3 720BE@3.5 cooled by Thermalright Ultra 120 Extreme + Noctua, Asus M4A78T-E, 3G OCZ XTC Platinum, Toxic HD4870, 3x WDs, NEC dvd, Audigy SE - live at Spire Swordfin, powered by Enermax Liberty 500W. Viewed by ADI 21' CRT + 15" Flat Dell.
Uživatelský avatar
maestro
Čestný člen
Příspěvky: 1098
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:55
Bydliště: Nejdek / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maestro »

jo, muzes ho dovezt z tvoji prace do moji prace, kolego :)
RDT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob čer 09, 2007 17:57

Příspěvek od RDT »

Tak budu zkoušet ještě nový disk z důvodu, že mi ho instalace dokonce poprvé označila jako vadný :( ... Napíšu, jak to dopadlo. Jinak zatím díky za rady :)
Sony Vaio UX380N (100GB), Sony Vaio P92KS (@ 2.4GHz)
RDT
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: sob čer 09, 2007 17:57

Příspěvek od RDT »

Tak to nakonec byly přecejenom paměti :oops: :? A hlavně, že jsem se s tím týden mořil, neuposlechl vašich rad a neudělal nikdy ten memtest. :oops: Jsem alespoň poučen do budoucna :) ...
No hlavně, že už mi to jede :). Byly tam ty dvě SDRAMky. Jedna 128MB a druhá 32MB. Zkoušel jsem vyndat jenom tu 32MB, protože kdybych vyndal těch 128, nespustil bych instalaci XP. No a ona to byla zrovna ta 128MB :( , kterou jsem nezkoušel. Shodou náhod jsem ji vyndal při přechodu z kopírování souborů do dokončení instalace už v grafickém prostředí. Tzn. úspěšně jsem dokončil instalaci XP jen s 32MB RAM :cool: :D . No každopádně jsem později doma vyhrabal ještě jednu 64MB SDRAMku, takže teď má 96MB RAM celkem oproti předchozím 160MB... Možná navrhnu kamarádovi, ať si dokoupí třeba nějakou 256MB SDRAMku, kdyby do toho chtěl ještě investovat :D...
Celkově je to totiž takové velké dělo :D s overclocknutým procákem PII 333MHz @ 366MHz :D . Víc jsem se neodvážil :D...
Sony Vaio UX380N (100GB), Sony Vaio P92KS (@ 2.4GHz)
Návštěvník

Re: Typické modré obrazovky při instalaci WinXP Home

Příspěvek od Návštěvník »

Mám stejný problém,XP Home na disk i při odpojení všech ostatních periférií nenainstaluji,ale XP Prof. ano,vše se překopíruje,ale po restartu je mlogo XP a pak jen modrá obrazovka.Mám originál instalačku od Microsoftu i upravenou s SP3 a nejde nic.Majka
Odpovědět